Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

LMU München Eczacılık

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Krankenwagen

LMU München Eczacılık

Mesaj gönderen Krankenwagen » Cum Eyl 01, 2017 3:07 am

Herkese merhabalar... Lise son sınıftayım. Liseye başladığımdan itibaren her yaz almanyada dil okuluna gittim. Orası yatılı bir okul ve gerçekten verdikleri almanca eğitimini takdir ediyorum. Çünkü almancaya hiç bilmeyerek başladım ve şuanki seviyem B2. Herneyse, ben almanyada eczacılık okumak istiyorum ve araştırmalarımdan sonra Lmu münchen eczacılık baya iyi bir yer gibi gözüktü gözüme. Ancak ben nasıl başvuru yapılır bilmiyorum. Bu yazıyı yazmak için siteye kaydoldum zaten. Bazı sitelerde nc puanindan bahsediyorlar. Lmu münchen eczacılık nc puanı kaç? Lys den kaç almalıyım veya kaç bininci olmalıyım? Buradaki eczacılık fakültesini tutturmak yetiyor diyorlar. Türkiyenin en yüksek puanlı eczacılık bölümü yeditepe %100 burslu ingilizce. İlk 19 bin gerekli. Eğer ben burayı kazanırsam beni lmu münchen e kabul ederler mi?

Kafamda bir sürü soru işaretleri oluştu, şimdiden cevap verecek olanlara teşekkür ederim...

Bilu1

Re: LMU München Eczacılık

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Eyl 01, 2017 6:23 am

Merhaba, Ben de Almanya'daki okullara başvuru yapmadan önce LMU yu çok araştırmıştım. O yüzden biraz bilgim var ama tam prosedürü bilmiyorum. Yinede sana araştırdığım kadarı ile şunu söyleyim B2 seviyesi Almanca olarak çok iyi bir seviye ancak direk okula başlamaya yetmiyor. Önce Almanca hazırlık kursu alman gerekir. Ve LMU kendi bünyesinde olmasa da önerdiği Almanca kursları vardı. Ve bu kurslara katılmak için B2 seviyesi istiyordu zaten sen bu seviyeyi karşılıyorsun. Ama senin zaten 1 yılın var eğer zor olmazsa belki Türkiye'de de C1 alıp hazırlık kursu olmadan direk okula başvuru yapabilirsin. Onun dışında okullar kendisine başvuranlar arasından kontenjan dahilinde öğrenciye kabul veriyor. O yüzden şuan kimse direk bir puan ya da bişey söyleyemez. Mesela atıyorum senin alman sistemine göre puanın 2.5 olur o sene LMU'ye senin bölümün için diğer başvuranların puanı 2.1 olur mesela sen kabul edilmeyebilirsin ama atıyorum bir sonraki yıl 2.6 puanla başvurur herkes senin puanın daha iyi olduğu için kabul edilirsin. Yani direk sana bağlı değil tüm dünyadan başvuru alıyor sonuçta bu üniversite ve başvuranlar içinden kontenjan dahilinde en iyi öğrencileri kabul ediyor. O yüzden senin yapabildiğin kadar iyi bir puan/sıralama yapmanı tavsiye ederim ama herhangi bir puan söylemek zor. Bide üninin kendi sitesinde geçmiş yılların puanlarını bulabiliyorsun galiba ordan bi kıyaslama yapabilirsin. Zaten ben ünilerin baktıkları tek şeyin puan olduğunu da düşünmüyorum. Yani benim lys puanım çok iyi olmamasına rağmen, başvurduğum okula katıldığım uluslararası olimpiyat diplomalarını vs yollamıştım. Normalde bu sitede o puanla o okul kabul etmez demelerine rağmen beni kabul etmişti. Yani tek baktıkları şey Lys sonucu olsaydı o benim düşüktü. Sen de orada her yıl bulunup dil kursu aldığından falan okula bahsedersen bu senin için büyük avantaj olur bence. Nasıl başvuru yapılır kısmına gelince üniversitenin sayfasını falan sürekli takip etmen gerekiyor özellikle mayıs-haziran aylarında. Çünkü başvurular genelde bu aylarda başlıyor ve başvurular başlayınca üniversitenin sitesinde duyuruluyor. Mesela ben kendi ünime başvuru yaparken 1 mayıstan itibaren neredeyse her gün sitesine girip kontrol etmiştim. Mayısın sonlarına doğru başvuruların başladığını yazmışlardı onun için link koymuşlardı. Ben de oradan online başvurumu yapıp istedikleri evrakları son başvuru tarihine kadar normal posta ile ellerine ulaştırmıştım. Bazı üniler uni-asist diye bir aracı kurumla çalışıyor, başvurunu uni-asist üzerinden yapman gerekiyordu ancak yanlış hatırlamıyorsam LMU başvuruyu direk kendi alıyordu. Bide zaten B2 Almancan var yani direk üni ile iletişime geçebilirsin bence. Üninin uluslararası öğrenci kabulünden sorumlu ekibin e-mail adresleri yazar kendi sitelerinde onlara direk mail atıp sorularını sorabilirsin. Ben de B1/B2 Almancam olmasına rağmen ünilerle rahat bir şekilde iletişim kuruyordum. Yani en azından derdimi net bir biçimde anlatıp soracağım soruyu sorabiliyordum. LMU deki uluslararası kabul ofisi sana izlemen gereken prosedür hakkında daha doğru bir bilgi verecektir.

Krankenwagen

Mesaj gönderen Krankenwagen » Cum Eyl 01, 2017 10:21 am

Bilu1 yazdı: Cum Eyl 01, 2017 6:23 am Merhaba, Ben de Almanya'daki okullara başvuru yapmadan önce LMU yu çok araştırmıştım. O yüzden biraz bilgim var ama tam prosedürü bilmiyorum. Yinede sana araştırdığım kadarı ile şunu söyleyim B2 seviyesi Almanca olarak çok iyi bir seviye ancak direk okula başlamaya yetmiyor. Önce Almanca hazırlık kursu alman gerekir. Ve LMU kendi bünyesinde olmasa da önerdiği Almanca kursları vardı. Ve bu kurslara katılmak için B2 seviyesi istiyordu zaten sen bu seviyeyi karşılıyorsun. Ama senin zaten 1 yılın var eğer zor olmazsa belki Türkiye'de de C1 alıp hazırlık kursu olmadan direk okula başvuru yapabilirsin. Onun dışında okullar kendisine başvuranlar arasından kontenjan dahilinde öğrenciye kabul veriyor. O yüzden şuan kimse direk bir puan ya da bişey söyleyemez. Mesela atıyorum senin alman sistemine göre puanın 2.5 olur o sene LMU'ye senin bölümün için diğer başvuranların puanı 2.1 olur mesela sen kabul edilmeyebilirsin ama atıyorum bir sonraki yıl 2.6 puanla başvurur herkes senin puanın daha iyi olduğu için kabul edilirsin. Yani direk sana bağlı değil tüm dünyadan başvuru alıyor sonuçta bu üniversite ve başvuranlar içinden kontenjan dahilinde en iyi öğrencileri kabul ediyor. O yüzden senin yapabildiğin kadar iyi bir puan/sıralama yapmanı tavsiye ederim ama herhangi bir puan söylemek zor. Bide üninin kendi sitesinde geçmiş yılların puanlarını bulabiliyorsun galiba ordan bi kıyaslama yapabilirsin. Zaten ben ünilerin baktıkları tek şeyin puan olduğunu da düşünmüyorum. Yani benim lys puanım çok iyi olmamasına rağmen, başvurduğum okula katıldığım uluslararası olimpiyat diplomalarını vs yollamıştım. Normalde bu sitede o puanla o okul kabul etmez demelerine rağmen beni kabul etmişti. Yani tek baktıkları şey Lys sonucu olsaydı o benim düşüktü. Sen de orada her yıl bulunup dil kursu aldığından falan okula bahsedersen bu senin için büyük avantaj olur bence. Nasıl başvuru yapılır kısmına gelince üniversitenin sayfasını falan sürekli takip etmen gerekiyor özellikle mayıs-haziran aylarında. Çünkü başvurular genelde bu aylarda başlıyor ve başvurular başlayınca üniversitenin sitesinde duyuruluyor. Mesela ben kendi ünime başvuru yaparken 1 mayıstan itibaren neredeyse her gün sitesine girip kontrol etmiştim. Mayısın sonlarına doğru başvuruların başladığını yazmışlardı onun için link koymuşlardı. Ben de oradan online başvurumu yapıp istedikleri evrakları son başvuru tarihine kadar normal posta ile ellerine ulaştırmıştım. Bazı üniler uni-asist diye bir aracı kurumla çalışıyor, başvurunu uni-asist üzerinden yapman gerekiyordu ancak yanlış hatırlamıyorsam LMU başvuruyu direk kendi alıyordu. Bide zaten B2 Almancan var yani direk üni ile iletişime geçebilirsin bence. Üninin uluslararası öğrenci kabulünden sorumlu ekibin e-mail adresleri yazar kendi sitelerinde onlara direk mail atıp sorularını sorabilirsin. Ben de B1/B2 Almancam olmasına rağmen ünilerle rahat bir şekilde iletişim kuruyordum. Yani en azından derdimi net bir biçimde anlatıp soracağım soruyu sorabiliyordum. LMU deki uluslararası kabul ofisi sana izlemen gereken prosedür hakkında daha doğru bir bilgi verecektir.
Çok teşekkür ediyorum. Peki sen hangi üni hangi bölüme girdin? :mrgreen: Bu arada Hayırlı bayramlar :D :D

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Eyl 01, 2017 5:50 pm

Ben KIT'den dil kursu ile birlikte kabul aldim. Benimde Almanca duzeyim B2 seviyesinde sayilir. yani B2 nin basi gibi. Ama benim baska sorunlarim var yani pasaportumu henuz almadim ve konsolosluk suan bayram tatilinde ama okul beni haftaya cagiriyor. Suan ne yapacam bilmiyorum o yuzden burda takiliyorum.