Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanya

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
staywithus

almanya

Mesaj gönderen staywithus » Cum Eki 09, 2009 5:46 pm

merhaba ben su an ossye hazirlaniyorum sayisal cikisliyim ama bolum farki kaldirildiktan sonra esit agirliga gectim acaba bu durum almanyada universite okumama engel olurmu ben orada hukuk yada siyasi bilimler okumak istiyorum diploma notumda orta duzeyde acaba almanyada universiteye kabul edilme sansim ne kadar cunku ben kesinlikle orada okumak istiyorum ayrica konsolosluga basvururken dil vizesimi yoksa cgrenci adayi vizesimi almam lazim bide once direk almanyadaki uniyemi basvuracaz yoksa konsoloslugami bide konsolosluga almanyadan uni kabulu vermek zorunlumu yada bunlarin hepsini siz danisman olarak yapiyormusunuz lutfen bana ayrintili bir sekilde ozel mesaj gonderirmisiniz cok tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

almanya

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eki 09, 2009 8:16 pm

Basligi yanlis yere acmissin..Eger danismanliktan yararlanmak istiyorsan
* Physiker
veya
* Maniaturk rumuzlu arkadaslara ulasabilirsin..

Diger sordugun tum sorular daha once bir kac kez cevaplandirildi..

blackened

almanya

Mesaj gönderen blackened » Cum Eki 09, 2009 8:21 pm

kabul sansin nedir bilmiyorum ama almanya\'da hukuk okuyup mezun olan yabanci ogrenci duymadin ben daha

yorumcu

almanya

Mesaj gönderen yorumcu » Cmt Eki 10, 2009 12:02 am

ben hukuk okuyup mezun olan ve olacak arkadas duydum ve gordum.
hemde heidelberg unisinden. ama bu ogrenciler gercektenturkiyde ust duzey ogrenciler. turkiyede ossde ilk 2000 lerde uniyide dereceyle bitiren kisilerdi

staywithus

almanya

Mesaj gönderen staywithus » Cmt Eki 10, 2009 12:51 pm

illede hukuk olmasi gerekmiyorki benim icin siyasi bilimlerde okurum baska bolumlerde okurum ayrica berlinde okumak istiyorum ayrica garantorde hazir o konularda hicbir sikintim yok bide duyduklarima gore zorluk cikartmiyorlarmis almanyada egitimde ama yinede sansimin ne oldugunu bilmem gerekiyor ayrica daha once 15 gun almanyaya gitmis ve tam zamaninda donmustum bu beni biraz daha sansli yapmazmi acaba tesekkur ederim

staywithus

almanya

Mesaj gönderen staywithus » Cmt Eki 10, 2009 1:02 pm

bide almanyada hukuk siyasi bilimler uluslararasi iliskiler okuyanlara 6 ay icerisinde alman pasaportu veriliyor diye duydum acaba dogrumu hem alman hemde turk oluyormussun bilgisi olan varsa beni bilgilendirebilirmi tesekkurler

deryasiegen

almanya

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Eki 10, 2009 3:14 pm

[quote]necmi_1703 tarafindan yazilan metin:
bide almanyada hukuk siyasi bilimler uluslararasi iliskiler okuyanlara 6 ay icerisinde alman pasaportu veriliyor diye duydum acaba dogrumu hem alman hemde turk oluyormussun bilgisi olan varsa beni bilgilendirebilirmi tesekkurler[/quote]
o ne ya,hic zannetmiyorum hem alman hem turk olmak o kadar kolaydegil:D

staywithus

almanya

Mesaj gönderen staywithus » Cmt Eki 10, 2009 3:52 pm

merhaba deryasiegen peki sen almanyadami okuyosun orada okuyosan beni bilgilendirirmisin lutfen her konuda ozellikle ilk once alman universitesinemi basvurdun tesekkur ederim

Alper Ayer

almanya

Mesaj gönderen Alper Ayer » Cmt Eki 10, 2009 4:33 pm

necmi aceleni anliyorum herseyi bir anda ogrenmek istiyorsun ama ogrenmek icin heryerde ayni soruyu sormak deilde bir kac saatini ayirip butun forumu okusan bence?ayrica hic acele etme bugun gitcem desen bile 3 ay sonra anca gidersin...

staywithus

almanya

Mesaj gönderen staywithus » Pzr Eki 11, 2009 11:30 am

haklisiniz abi ben butun siteyi okudum ama yinede kafamda soru isaretleri var ama neyse artik zamani geldiginde herseyi ogrenirim daha uni sinavina girecem

yorumcu

almanya

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Eki 11, 2009 5:33 pm

necmi cok eminim sen siteyi okumadin. eger okusan bu tip sorular sormazsin. lutfen ilk once arastir