Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

MAKINE MUHENDISLIÐI ZORLUK

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
berk2099

Mesaj gönderen berk2099 » Prş Eki 08, 2009 10:47 pm

arkadaslar almanyada makine muhendisligi bachelor okuyan varmi ve 6 semesterda tamamlayan varmi :)
birde ecst kredi sistemi ile ders saydirma olayi yapmis olanlarin fikirlerini bekliyorum

Asagidaki dersleri ben universitede aldim almanyada saydirabilirmiyim.. ? birde derslerden aldigim notlara goremi sayiyorlar ?

Akiskanlar Mekanigi (Stromungsmechanik)
Termodinamik (Thermodynamik)
Malzeme (Werkstoffkunde)
Pnomatik (Pneumatik)
Dinamik (Dynamik)
Matematik (Mathematik)
Fizik (Physik)
Kimya (Chemie)
Teknik (CAD) Cizim (Technisches Zeichnen (CAD))
Imalat (Fertigungstechnik)
Olcum Teknikleri (Messtechnik)
Uretim Teknikleri (Produktionstechnik)

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Eki 09, 2009 2:22 pm

benim bildigim zor bir bolum. 6 semesterda bitirmen icin iyi bir almancan ve dersleri iyi kavranman lazim. ders saydirmadada kredide onemli ismide icerigide. ama isimle kredisi hemen hemen tutuyorsa genelde kabul ediyorlar.

berk2099

Mesaj gönderen berk2099 » Cum Eki 09, 2009 3:34 pm

yolcu 54 sen hangi universitedesin ve hangi bolum ?

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Eki 09, 2009 3:37 pm

Karlsruhe FH dayim ben. elektrotechnik (master)

berk2099

Mesaj gönderen berk2099 » Cum Eki 09, 2009 3:57 pm

nasil almanca ogrenebildin mi ?

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Eki 09, 2009 11:55 pm

bu tip kisisel sorulari birakalim. mumkunse genel sorular olsun.
almanca suan daha iyi. e tabi gun gectikce ogreniyor. ancak halen cok eksigim oldugu kesin. konusmada ve anlamada halen zorlaniyorum

berk2099

Mesaj gönderen berk2099 » Pzr Eki 11, 2009 1:02 pm

Ders saydirma islemi yaptiran arkadaslardan fikirlerini bekliyorum (sonuc olarak bizim yaptigimizda fikir firtinasi :) ).. FH degil TU daki dersler..Mechanical ve Pyhsiker\'e duyurulur :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 11, 2009 1:27 pm

makina icin bi arkadasin ders saydirma islemlerini yaptirdim duisburg da ve duisburg ve dortmund da makina okuyan bir cok arkadasim var turkiye den gelme, sana su kadarini soyleyim tu larda cok fazla ders saydiramazsin heleki dortmund da.. duisburg da ise istersen turkiye nin en iyi universitesinden gel termodinamigi saymazlar.. ve burdaki ogrencilerin en cok surundugu derslerden biri ( hos fizik bolumunde daha agir sekilde termodinamik islenir ve en kolay derslerden biri olarak kabul edilir ve bazi makina ogrencileri buna ragmen en zor bizim bolum derler ama neyse :) ).. Ayrica matematik derslerinin hepsi de sayilmaz, burda daha cok matematik dersleri var sadece belki analiz 1 sayarlar..bunun disinda fizik bolumunden labaratuar dersleri yapman gerekir ki bu da bayagi sakattir . sana ve aslinda turkiye de belli bir semester okuyan arkadaslara tavsiyem, dsh sinavina yakin gidin universitelerde hocalarla gorusun , kim cok tanirsa oraya yazilin..

berk2099

Mesaj gönderen berk2099 » Sal Eki 13, 2009 9:48 am

gurkan, duisburg da ve dortmund da makina okuyan bir cok arkadasim demissin bana ozelden mailleri verebilirsen bu arkadaslarla temasa gecmek istiyorum hangi dersleri saydirdilar ?..bende 4 sene universite okudum turkiyede almanyaya dsh sinavi icin kabul aldim ders saydirma islemi nasil oluyor ? biraz aciklarsan seviniriz ..-ders kredilerine gore mi (ECTS)
ders saydirmayla ilgili danismanlik hizmeti veriyormusunuz ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 13, 2009 2:16 pm

mail adresi falan verme durumum yok, zaten coguyla sadece okulda karsilasip gorustugum arkadaslar.. ders tanima ile ilgili bi danismanlik yapmiyoruz, zaten danismanlik ihtiyaci duyacagin en sonu konu o.. daha once de cok acikladim. dsh yazmadan 1 ay once yaklasik gidip bolumun fachberater leri olur, maille randevu isteyin, alin gidin butun uni ders not cizelgesi , konusun. hangi uni cok kabul eder ona baslayin.. ders saydirma da dersin icerigi cok onemli ilk etapta ikinci asama da ise ECTS puanlari.. Ayrica aldigin notlarin yuksekligi veya azligi da cok buyuk etken..

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Eki 13, 2009 2:31 pm

Arkadaslar bahsetmis, saydiracagin dersler var saydiramayacagin var. Bazi dersler isim tutuyor diye hemen saydiriyorsun bazi derslerin hocasi gicik oluyor adam icerigi iyice inceliyor, eksik bir konu gordumu saydirmiyor...

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Eki 13, 2009 2:45 pm

berk arakadas tahminime gore turkiyede suan. senin soyle bir ihtimalinde var. ingilizce transkriptini unilere gonder bu isle ilgilennen bolume. hangi bolum bende bilmiyorum.iste sekreterlige sorarsin onu.
daha sonra 3-5 uniye gonder. belki inceleyip soylerler mail olarak. bence soylerler ama.