Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'nin en iyi universitesi!!!

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Eki 08, 2009 8:06 pm

Ingiliz Guardian gazetesinin, Times Higher Education ve QS Top Universities tarafindan yapilan arastirmaya dayandirdigi haberinde, Oxford Universitesi\'nin alt siralara dustugu gorulurken, Asya\'daki akademik gelisimin, yakinda ABD\'nin eski ve saygin 8 universitesinden olusan Ivy League\'e ile Oxford ve Cambridge universitelerinin birlesimi Oxbridge\'e meydan okuyacagi belirtildi.

Listeye gore, en iyi 10 universitenin 4\'u, 100 universitenin de 18\'i Buyuk Britanya\'da yer aliyor. Listeye gecen yil 42 universite sokan Kuzey Amerika\'dan bu yil ise listeye giren universite sayisi 36.

Ote yandan Asya\'dan listeye giren universitelerin sayisi gecen yila gore 2 artarak, 14\'den 16\'ya yukselirken, Tokyo Universitesi 22. sirada, Hong Kong Universitesi 24. sirada yer aliyor.

Almanya\'dan ise listede 4 tane universite bulunuyor.

98. sirada LMU Munih bulunuyor.

94. sirada Berlin Hur Universitesi

57. sirada Heidelberg Universitesi

55. sirada ise Munih Teknik Universitesi Almanya\'daki universiteler arasinda birinci sirayi aliyor...

Haberin kaynagi: http://www.ensonhaber.com/dunya/233397/ ... kapak.html

TUM\'un haber kaynagi: http://portal.mytum.de/pressestelle/pre ... 7606386300

awesom-o

Mesaj gönderen awesom-o » Prş Eki 08, 2009 9:43 pm

Haber sitesinin attigi baslik da ilginc olmus. \'Turk universitelerine kapak\' :)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Eki 08, 2009 10:14 pm

o sitede var biraz mallik :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eki 08, 2009 10:31 pm

tum dusmus gibi sanki oyle hatirliyorum 40 larda biseydi.. lmu da bayagi dusmus ve heidelberg de bayagi bi yukselis var.

turkiye de tobe mi ne var ozel bir uni, daha yeni ilerde sanirim bu listeyi zorlayacak.. digerlerinin pek sansi yok gibi gozukuyor turkiye den..

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Eki 09, 2009 2:19 pm

bu listeler felan ben inanmiyorum. turkiyede ilk 500 de uni olamamasi tamamen politik. bunu turkiyedeki kaliteli unilerin rektorleride surekli dile geitiriyor. yanli politika bu tip arastirmacilari artik icine islemis

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Cum Eki 09, 2009 2:37 pm

ben politik oldugnu pek sanmiyorum. Yurtdisinda universite okumadim henuz. Ama turkiye de ben guya en iyi teknik universitelerden biri olan Yildiz Teknikte okudum. Sonucta ulkenin iyi universitelerinden. Yata yata mezun oldum. Turkiyede bu listeye girerse bi kac universite belki girer. Bunlarda Bilkent, Bogazici, Sabanci, Bilgi filandir.

i2m3t

Mesaj gönderen i2m3t » Cum Eki 09, 2009 2:55 pm

Suan Tr Gelisen TOBB kurulali cok olmadi ama saygin bi yere sahip.