Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe zertifikat B1

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ozanakss

Goethe zertifikat B1

Mesaj gönderen ozanakss » Cmt Ağu 26, 2017 8:48 am

Bu sinava girmis arkadaslar bilgi verebilirmi? Zorlugu ve icerigi hakkında?
Birde sinav ucreti 390 diyor
Her modul basina 100 tl diyor
Toplam kac lira oluyor ?

maploping

Re: Goethe zertifikat B1

Mesaj gönderen maploping » Cmt Ağu 26, 2017 1:09 pm

Ben Goethe'ye değil de telc'e girdim. Goethe, telc'den daha kolay bir sınav. Verebileceğim tek tavsiye ise, sınavın her alanında kendini geliştirmen ve sınavdan önce çerez niyetine çözebileceğin, daha önceki sınav örneklerinin bulunduğu "Fit fürs Zertifikat B1" kitabını dikkatle çözmen ve evet, sınav ücreti 390 TL diyorsa 390 TL'dir.

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Pzr Ağu 27, 2017 12:54 am

maploping yazdı: Cmt Ağu 26, 2017 1:09 pm Ben Goethe'ye değil de telc'e girdim. Goethe, telc'den daha kolay bir sınav. Verebileceğim tek tavsiye ise, sınavın her alanında kendini geliştirmen ve sınavdan önce çerez niyetine çözebileceğin, daha önceki sınav örneklerinin bulunduğu "Fit fürs Zertifikat B1" kitabını dikkatle çözmen ve evet, sınav ücreti 390 TL diyorsa 390 TL'dir.
Tesekkur ederim bisey sormak istiyorum size
Telc i ilk defa duyuyorum universite basvurularinda kabul goren bir belgemi?
Birde konsolosluğa telcten aldigim bir b1 belgesi gotursem kabul edermi?cunku Ben konsoloslugun sadece ösd ve goethenin sertifikalarini kabul ettigini biliyorum

maploping

Mesaj gönderen maploping » Pzr Ağu 27, 2017 10:29 pm

Evet, her yerde kabul gören, uluslararası geçerliliği olan bir bir belge. Goethe, ÖSD ve telc'i tanıyorlar zaten. Her üç sınavda içerik olarak birbirine yakın. İnternette araştırdığım zaman herkes, telc'in daha kolay olduğunu söylüyordu. Zamanında kim yaydıysa artık böyle bir efsane yayılmış. Ama sonuçta üçü de sınav, çalışan hepsini geçer. Şu kolaymış, bu zormuş gibi muhabbetler sadece zaman kaybı. Hangi sınava gireceğine karar ver ve o sınava göre sıkı bir tempoyla çalış, umarım başarırsın.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Eki 17, 2020 1:00 pm

maploping yazdı: Cmt Ağu 26, 2017 1:09 pm Ben Goethe'ye değil de telc'e girdim. Goethe, telc'den daha kolay bir sınav. Verebileceğim tek tavsiye ise, sınavın her alanında kendini geliştirmen ve sınavdan önce çerez niyetine çözebileceğin, daha önceki sınav örneklerinin bulunduğu "Fit fürs Zertifikat B1" kitabını dikkatle çözmen ve evet, sınav ücreti 390 TL diyorsa 390 TL'dir.
Merhaba Telc sınavına girmişssiniz sanırım ve goethe daha kolay demişsiniz. Telc pahalı ve mödül sertifika vermiyor die sanırım goetheye gireceğim neye göre telc ten daha kolay dediniz ve önerileriniz nelerdir rica etsem yazabilirmisiniz , dilerseniz mailimi de verebilirim. İyi günler.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering