Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Motivasyon mektubum yorumlarınızı bekliyorum (İngilizce)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cssy

Motivasyon mektubum yorumlarınızı bekliyorum (İngilizce)

Mesaj gönderen cssy » Cmt Ağu 26, 2017 10:07 pm

Arkadaşlar vize görüşmem yakında, eğitim geçmişim iyi değil, kazandığım üniversiteyi bitirmedim burda, bundanda pişmanım ama olmadı ve geçmişte kaldı yoluma devam etmek istiyorum artık. Motivasyon mektubumdada bu durumu belirttim, daha iyi yazabileceğim, silebileceğim, yada grammar hatası yaptığım yerler var ise beni uyarmanızı rica ediyorum, teşekkürler.

My name is .. I was born in ... I have finished elementary, middle and high school in where I was born. I took German classes as second foreign language in high school and played basketball as licenced player both in middle and high school teams. I have always had interest in physics and technology. So after I took the University Entrance Exam, I got accepted by Gazi University Mechanical Engineering and I moved to Ankara. After I have finished the preparatory school of Gazi University and went to Engineering Department. I quite did not like the education system in the university which is basically teorical knowledge mostly and lack of practical information and I could not see myself as a successfull engineer with this way.

I have stopped attending to classes and I believe that failure teach you more lesson than success does. So I did not lose my motivation. During the time I have focused on my english and mostly on computers. I have taught myself coding because I believe computers has even stronger part in the future and people need to talk to them in their language. This process actually made my goal clearer, I wanted to use computers in a way that benefits humanity with actions not only behind monitors but in the fields. Cars that drive by itself or robots that helps the household or maybe machines in industry making the productions faster, better, easier made me excited. Before I wanted to be an engineer but now I know exactly what kind of engineer that I want to be. An engineer who use computer language to give machines real time commands with the power of electricity. This is basically definition of mechatronic engineering. Knowledge of 3 disciplines of engineering; mechanics, electrics and computing will give me an edge over other branches of engineering, it will help me to see solutions in many possible ways, it will help me to have job opportunities widely and most importantly it will serve me to pursue my dreams.

I want to get the best education possible so when engineering is mentioned, Germany comes to mind first. Also when I heard about Applied Science Universities of Germany, I thought it is perfect for me because I wanted to get the practical experience along with teorical information. So Applied Science Universities giving you exactly this and Germany as the motherland of engineering, with the best universities along with best and experienced lecturers, prestigious and worldwide accepted degrees, could not be any better. Plus I will able to see amazing sightseeings and communicate along with many local and international students.

I have done my research and applied to FHWS. The options were not too many for me because I was specific about what I was looking for. I wanted to have fully grasp on the classes so education language should be English in my case. Plus FHWS is a Applied Sciences University that I was looking for application and practice. Also, they have 10 different faculties, over 40 degree programmes, about 200 professors so it shows their quality as a university. Moreover, the twin certificate option which you can complete your study in English and German so able to get 2 language certificate along with your prestigious German degree is amazing, partnering with 150 universities worldwide, multicultural teams and last but not least they have German lessons in the first two semesters that is a really good chance for both my future career and social life in Germany. I am really looking forward to attend those German classes.

As admission requirements of FHWS I have proved my english with TOEFL exam and started an internship which will end on 15 September 2017. With this internship I have had experience about modern engineering. I have seen computers and machines works combined beatifully. CNC machines that I have used, which means Computer Numerical Control is just one example. This internship made me more focused about my goals and I have started developing some ideas about how these machines can be improven or new computing based machines can be producted. I have also studied some German for daily, basic communication in Germany and to be prepared for those German lessons FHWS provides. Finally I got my full acceptance letter from them now I am one step away getting an education in Germany.

After I will have finished the university, I would like to come back to Turkey and evaluate the job options that I will most probably get many with outstanding German education and degree, knowledge of 2 foreign language with many other experiences. Furthermore I want to prove that how good education can really make the difference.

So I kindly request the acceptance of my visa application and greatly thank you for your consideration.

Best Regards,

Bilu1

Re: Motivasyon mektubum yorumlarınızı bekliyorum (İngilizce)

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Ağu 26, 2017 10:58 pm

Şimdi ben hızlıca senin yazdığın yazıya göz gezdirdim. Bir kaç şey söylemek istiyorum. Öncelikle ikinci paragrafta "Before I wanted to be an engineer but now I know exactly what kind of engineer that I want to be." diye bir cümle gözüme çok battı. Orada "before" yerine bence "In the past" kullanırsan daha güzel duracak. Bildiğim kadarı ile "before" daha çok bağlaç olarak kullanılıyor. Bide "be" yazmışsın ya iki kere. Oralara "become" yazsan daha iyi duracak. Ve ilk cümlede kullandığın "wanted" yerine "wished" yazsan ve cümleyi ona göre düzenlesen daha tatlış duruyor. Ve ikinci yazdığın "want" yerine de "would like" kullanırsan bence daha iyi olur. Yanı bu cümle benim çok gözüme battı da.

Onun dışında özellikle 3. paragrafta çok fazla "want" kullanmışsın onların hepsini "would like" kalıbına çevir bence. Çünkü "want" biraz kaba duruyor yani sanki konsolosluğa değil de samimi arkadaşına yazıyormuşsun gibi. Bide yine üçüncü paragrafın son cümlesine "Plus" diye başlamışsın bence onu "In addition" diye değiştirirsen daha hoş durabilir.

Bunlar benim sadece küçük önerilerimdi zaten Toefl sınavını vermişsin. Onun dışında kendini güzel anlatmışsın zaten hızlıca göz gezdirdim metne. Ve son olarak en başa bir paragraf da ekle bence. Bu yazıyı neden yazdığını açıklayan bir paragraf olsun. 1-2 cümlelik. "I am writing to apply for Student Visa to German Embassy for studying ...." gibi bir başlangıç yapabilirsin. Ve yine motivasyon mektubunun en başına sağ üst köşeye "Dear Sir or Madam" yazmanı tavsiye ederim.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cmt Ağu 26, 2017 11:05 pm

Bilu1 yazdı: Cmt Ağu 26, 2017 10:58 pm Şimdi ben hızlıca senin yazdığın yazıya göz gezdirdim. Bir kaç şey söylemek istiyorum. Öncelikle ikinci paragrafta "Before I wanted to be an engineer but now I know exactly what kind of engineer that I want to be." diye bir cümle gözüme çok battı. Orada "before" yerine bence "In the past" kullanırsan daha güzel duracak. Bildiğim kadarı ile "before" daha çok bağlaç olarak kullanılıyor. Bide "be" yazmışsın ya iki kere. Oralara "become" yazsan daha iyi duracak. Ve ilk cümlede kullandığın "wanted" yerine "wished" yazsan ve cümleyi ona göre düzenlesen daha tatlış duruyor. Ve ikinci yazdığın "want" yerine de "would like" kullanırsan bence daha iyi olur. Yanı bu cümle benim çok gözüme battı da.

Onun dışında özellikle 3. paragrafta çok fazla "want" kullanmışsın onların hepsini "would like" kalıbına çevir bence. Çünkü "want" biraz kaba duruyor yani sanki konsolosluğa değil de samimi arkadaşına yazıyormuşsun gibi. Bide yine üçüncü paragrafın son cümlesine "Plus" diye başlamışsın bence onu "In addition" diye değiştirirsen daha hoş durabilir.

Bunlar benim sadece küçük önerilerimdi zaten Toefl sınavını vermişsin. Onun dışında kendini güzel anlatmışsın zaten hızlıca göz gezdirdim metne. Ve son olarak en başa bir paragraf da ekle bence. Bu yazıyı neden yazdığını açıklayan bir paragraf olsun. 1-2 cümlelik. "I am writing to apply for Student Visa to German Embassy for studying ...." gibi bir başlangıç yapabilirsin. Ve yine motivasyon mektubunun en başına sağ üst köşeye "Dear Sir or Madam" yazmanı tavsiye ederim.
peki, çok teşekkür ediyorum oralara tekrar bi bakıyım dediğin gibi son rötuşlarıda atarım, sokak ağzıyla yazdım biraz eet normal kafamdan konuşur gibi :D

lepassants

Mesaj gönderen lepassants » Cmt Ağu 26, 2017 11:44 pm

Bence metin üzerinde biraz daha çalışmanız lazım, çok sayıda basit grammar hataları var çünkü. Proof reading yapın, yaptırın birilerine de hatta.

Bir paragrafta üniversite'nin facility'lerini anlatmışsınız sadece, o bence biraz fazla gereksiz ayrıntı olmuş.
As admission requirements of FHWS I have proved my english with TOEFL exam and started an internship which will end on 15 September 2017.
Burda cümlede ne demek istediğinizi anlamadım, internship'e FHWS'de mi başladınız? Anlamadığım için düzeltme de yapamadım :/

Bir de başlarda bir yerde derslere katılmayı bıraktığınızı yazmışsınız. Karşı taraf üzerinde olumsuz etki bırakmaz umarım.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Ağu 27, 2017 12:00 am

lepassants yazdı: Cmt Ağu 26, 2017 11:44 pm Bence metin üzerinde biraz daha çalışmanız lazım, çok sayıda basit grammar hataları var çünkü. Proof reading yapın, yaptırın birilerine de hatta.

Bir paragrafta üniversite'nin facility'lerini anlatmışsınız sadece, o bence biraz fazla gereksiz ayrıntı olmuş.

Burda cümlede ne demek istediğinizi anlamadım, internship'e FHWS'de mi başladınız? Anlamadığım için düzeltme de yapamadım :/

Bir de başlarda bir yerde derslere katılmayı bıraktığınızı yazmışsınız. Karşı taraf üzerinde olumsuz etki bırakmaz umarım.
dürüstçe yazdım orada hiç bahsetmemezlik olmaz dedim eğitim geçmişimde görücekler nası olsa onu nasıl sempatik bir şekilde açıklayabilirim bilmiyorum, grammar hatalarını düzeltmeye çalışıcam, FHWS nin kabul şartı olarak TOEFL ile ingilizcemi kanıtladım ve 15 eylülde bitecek staja başladım dedim.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Ağu 27, 2017 12:49 pm

sizce össde yaptığım dereceden yada ne bileyim burda kazandığım üniversitenin türkiyedeki sıralamasından falan bahsetmelimiyim yoksa çokmu kendini övmeye çalışıyor durumuna girer ama etkileyicide olabilir belki ?

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzr Ağu 27, 2017 9:37 pm

cssy yazdı: Pzr Ağu 27, 2017 12:49 pm sizce össde yaptığım dereceden yada ne bileyim burda kazandığım üniversitenin türkiyedeki sıralamasından falan bahsetmelimiyim yoksa çokmu kendini övmeye çalışıyor durumuna girer ama etkileyicide olabilir belki ?
Eğer derece yaptıysan tabikide bahset bence. Yani ilk 100 ya da ilk 1.000 gibi bi dereceyse belirtmen sana artı puan olarak döner. Sonuçta kendi ülkenin başarılı, gelecek vadeden bir öğrencisi olman onların üniversiteye de vizeye de kabul etmeleri için önemli bir kriter. Ancak benim görüşüm hani öss derecen 20bin - 30bin vs ise hiç bulaştırma bunu. Yani yapması hani çok da zor olan bir derece değil. Zaten mezun olduğun üniyi ve bölümü diplomanı vs biliyorlar. Onların kendi veri tabanları var sonuçta bu okulların akredite olduğunu görecekler. Ama yine de Üniveriste adını yazdıktan sonra yanına türkiyenin en iyi/en saygıdeğer üniversitelerin biri diye tek cümle ile belirtebilirsin bence. Ki Odtü, bilkent, koç, tobb, boğaziçi, galatasaray gibi bir üni ise.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Ağu 27, 2017 10:11 pm

Bilu1 yazdı: Pzr Ağu 27, 2017 9:37 pm Eğer derece yaptıysan tabikide bahset bence. Yani ilk 100 ya da ilk 1.000 gibi bi dereceyse belirtmen sana artı puan olarak döner. Sonuçta kendi ülkenin başarılı, gelecek vadeden bir öğrencisi olman onların üniversiteye de vizeye de kabul etmeleri için önemli bir kriter. Ancak benim görüşüm hani öss derecen 20bin - 30bin vs ise hiç bulaştırma bunu. Yani yapması hani çok da zor olan bir derece değil. Zaten mezun olduğun üniyi ve bölümü diplomanı vs biliyorlar. Onların kendi veri tabanları var sonuçta bu okulların akredite olduğunu görecekler. Ama yine de Üniveriste adını yazdıktan sonra yanına türkiyenin en iyi/en saygıdeğer üniversitelerin biri diye tek cümle ile belirtebilirsin bence. Ki Odtü, bilkent, koç, tobb, boğaziçi, galatasaray gibi bir üni ise.
yazdım birşeyler ya düzeltmeleri yaptım wantları çok kullandığımı belirtmiştin onları falan düzelttim sıralamamdan bahsetmedim ama gaziyi kazanmıştım tr de ilk 10 da olduğundan bahsettim o kadar, çok kafaya takınca işin içinden çıkamıcam gibi oluyorum orayı burayı değiştiresim düzeltesim falan geliyor saldım bende açıkcası :D teşekkür ederim yardımcı olduğun, sen gittin heralde çoktan almanyaya

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzr Ağu 27, 2017 10:30 pm

cssy yazdı: Pzr Ağu 27, 2017 10:11 pm yazdım birşeyler ya düzeltmeleri yaptım wantları çok kullandığımı belirtmiştin onları falan düzelttim sıralamamdan bahsetmedim ama gaziyi kazanmıştım tr de ilk 10 da olduğundan bahsettim o kadar, çok kafaya takınca işin içinden çıkamıcam gibi oluyorum orayı burayı değiştiresim düzeltesim falan geliyor saldım bende açıkcası :D teşekkür ederim yardımcı olduğun, sen gittin heralde çoktan almanyaya
Hayır ben 16 Ağustosda vize başvurusunda bulundum ve şuan vize bekliyorum. Benim lisans başvurusu olduğu için ösym sonuçları 8 Ağustosta açıklamıştı. O yüzden o belgeleri çevirip Almanya'ya gönderiyim kabul bekleyim vs derken 16 Ağustosdan daha erken başvuru yapamazdım. :cry: