Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cssy

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen cssy » Cum Ağu 25, 2017 11:46 am

wolfwomen yazdı: Cum Ağu 25, 2017 10:14 am Kalacak yer kısmına gittiğiniz zaman nerede kalmayı düşünüyorsanız orayı yazacaksınız. (tanıdık, ev, WG, yurt vs.) Sonuçta boş olmaması için inceleme esnasında sağlıklı olur, çünkü adamlar belgeleri incelerken kalacak yer kısmı boş olduğu zaman kafada soru işareti olur onlar için.
Türkiye'ye döneceğinizi belirtin hem motivasyon mektubunda hemde vize görüşmesinde sordukları zaman sözlü olarak.
kalmayı düşündüğüm yeri yazıyorum öyle mi? çünkü henüz bi yer ayarlamadm muhtemelen vize görüşmesine de almanyada kalıcak yersiz gidicem

wolfwomen

Mesaj gönderen wolfwomen » Cum Ağu 25, 2017 11:50 am

cssy yazdı: Cum Ağu 25, 2017 11:46 am kalmayı düşündüğüm yeri yazıyorum öyle mi? Çünkü henüz bi yer ayarlamadm muhtemelen vize görüşmesine de kalıcak yersiz gidicem
Aynen nerede kalacaksanız onu yazmanız gerekir, Vize görüşmesinde de sorabiliyorlar hazır olun her ihtimale karşı.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cum Ağu 25, 2017 11:56 am

wolfwomen yazdı: Cum Ağu 25, 2017 11:50 am Aynen nerede kalacaksanız onu yazmanız gerekir, Vize görüşmesinde de sorabiliyorlar hazır olun her ihtimale karşı.
teşekkürler, siz aldınızmı vizenizi acaba

denizbey

Mesaj gönderen denizbey » Cum Ağu 25, 2017 12:12 pm

Nerde kalınacak kısmından kasıt kesin bir adres beyanı değil, ne tip bir ikamet olacak şeklinde. Söylendiği gibi, yurt, ev, wg gibi. Ben okulun adresini yazmıştım, mülakat esnasında duzelttiler. Sorun çıkacağını sanmam.

wolfwomen

Mesaj gönderen wolfwomen » Cum Ağu 25, 2017 1:17 pm

cssy yazdı: Cum Ağu 25, 2017 11:56 am teşekkürler, siz aldınızmı vizenizi acaba
Görüşmeye girdim sonucumu bekliyorum bende...

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Ağu 25, 2017 10:38 pm

Arkadaslar biliyorsunuzki bayram tatili 10 gune cikti konsolosluklar da ayni sekilde 10 gun izin yapacaklar mi ?

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Ağu 26, 2017 12:00 am

hunterqb yazdı: Cum Ağu 25, 2017 10:38 pm Arkadaslar biliyorsunuzki bayram tatili 10 gune cikti konsolosluklar da ayni sekilde 10 gun izin yapacaklar mi ?
Konsolosluğun kendi resmi sitesinde şuan 30 Agustostan 4 Eylule kadar kapali olduğu yaziyor. Onu dışında fazladan tatil yapacaklarini sanmiyorum. Almanlar planlidir. Son dakka resmi sitelerinden duyurmadan tatil yapmazlar bence.

lepassants

Mesaj gönderen lepassants » Cmt Ağu 26, 2017 11:25 am

hunterqb yazdı: Cum Ağu 25, 2017 10:38 pm Arkadaslar biliyorsunuzki bayram tatili 10 gune cikti konsolosluklar da ayni sekilde 10 gun izin yapacaklar mi ?
Yok yapmıyorlar. Pazartesi günü benim randevum var mesela, açık olacaklar yani.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cmt Ağu 26, 2017 12:06 pm

lepassants yazdı: Cmt Ağu 26, 2017 11:25 am Yok yapmıyorlar. Pazartesi günü benim randevum var mesela, açık olacaklar yani.
hangi konsoloslukta randevunuz

lepassants

Mesaj gönderen lepassants » Cmt Ağu 26, 2017 1:05 pm

cssy yazdı: Cmt Ağu 26, 2017 12:06 pm hangi konsoloslukta randevunuz
İstanbul'daki konsoloslukta.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cmt Ağu 26, 2017 1:29 pm

Almanyada geçerli bir saglık sigortanız varmı sorusuna hayır diyoruz dimi formda, seyahat sigortası bu kapsamda degil sanırım
Eğitimini aldığınız ve icra ettiğiniz meslek bu boş olucak sanırım öğrenciler için
Ve tarih ve imzaları konsolosluk görevlisi karşısındamı atıyoruz

lepassants

Mesaj gönderen lepassants » Cmt Ağu 26, 2017 1:41 pm

cssy yazdı: Cmt Ağu 26, 2017 1:29 pm Almanyada geçerli bir saglık sigortanız varmı sorusuna hayır diyoruz dimi formda, seyahat sigortası bu kapsamda degil sanırım
Eğitimini aldığınız ve icra ettiğiniz meslek bu boş olucak sanırım öğrenciler için
Ve tarih ve imzaları konsolosluk görevlisi karşısındamı atıyoruz
Ben evet var dedim, çünkü AT11 ile gidiyorum ve geçerli o orada.
Eğitim kısmına mesleğimi yazdım yüksek lisansa gidiyor olsam da bi bölümden mezun olduğum için mesleğim olmuş oluyor sonuçta.
imzaları da atıverdim şimdiden :D

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cmt Ağu 26, 2017 1:43 pm

Birde motivasyon mektubunu yazmakta sıkıntı yaşıyorum arkadaşlar, eğitim geçmişimi, ilgi alanlarımı bunun neticesinde tercihimi neden almanya ve bu üni derken arayada 2 tane afilli cümle koymaya çalışıyorum uzun sürüyor, sonra görevli okumucak hepsini sanırım, kısa ve öz nasıl etkilerim adamları tavsiyesi olan varmı

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cmt Ağu 26, 2017 1:46 pm

:lol:
lepassants yazdı: Cmt Ağu 26, 2017 1:41 pm Ben evet var dedim, çünkü AT11 ile gidiyorum ve geçerli o orada.
Eğitim kısmına mesleğimi yazdım yüksek lisansa gidiyor olsam da bi bölümden mezun olduğum için mesleğim olmuş oluyor sonuçta.
imzaları da atıverdim şimdiden :D
anladm, senin durum benimkinden farklıymış :D

denizbey

Mesaj gönderen denizbey » Cmt Ağu 26, 2017 7:32 pm

Vize görüşmesinde, 1 Eylül'e kadar dönüş yapılacaktır, denmişti ama 1 Eylül bayrama denk geliyor. Sizce bu iş sonraki haftaya mı sarkar?

zndemirpolat

Mesaj gönderen zndemirpolat » Pzr Ağu 27, 2017 12:42 am

ÇOK ACİL!!!!!

Merhaba arkadaşlar, 28 ağustos pazartesi günü İstanbul Konsolosluğunda randevum var. Burada lisans öğrencisiyim ama Almanya'ya geçiş yapıyorum. Başvuru belgelerimin hepsi hazır lakin şöyle bir sorun var. Üniversitemden transkript talep ettiğimde bana mail üzerinden hem Türkçe hem Almancasını yolladılar. Ama bunlar ıslak imzalı belgeler değil ve E-Onay falan da yok belge üzerinde. Mühürlü belgeyi tarayıp yollamışlar. Bu durumda, bu belgeyi aslı olarak kabul ederler mi sizce?

Eğer etmezlerse diye daha öncesinde haziran ayında almış olduğum ıslak imzalı bir Transkriptim var. Ama orada bir dönem notları eksik. Kabul etmedikleri taktirde bu belgeyi versem sizce işe yarar mı ? Bu da işe yaramazsa ne yapabilirim bir fikriniz var mı?
Bayram tatili olduğu için okuldan belge almam gibi bir durum söz konusu da değil.

Cevaplarsanız çok mutlu olurum, Teşekkürler

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzr Ağu 27, 2017 12:54 am

zndemirpolat yazdı: Pzr Ağu 27, 2017 12:42 am ÇOK ACİL!!!!!

Merhaba arkadaşlar, 28 ağustos pazartesi günü İstanbul Konsolosluğunda randevum var. Burada lisans öğrencisiyim ama Almanya'ya geçiş yapıyorum. Başvuru belgelerimin hepsi hazır lakin şöyle bir sorun var. Üniversitemden transkript talep ettiğimde bana mail üzerinden hem Türkçe hem Almancasını yolladılar. Ama bunlar ıslak imzalı belgeler değil ve E-Onay falan da yok belge üzerinde. Mühürlü belgeyi tarayıp yollamışlar. Bu durumda, bu belgeyi aslı olarak kabul ederler mi sizce?

Eğer etmezlerse diye daha öncesinde haziran ayında almış olduğum ıslak imzalı bir Transkriptim var. Ama orada bir dönem notları eksik. Kabul etmedikleri taktirde bu belgeyi versem sizce işe yarar mı ? Bu da işe yaramazsa ne yapabilirim bir fikriniz var mı?
Bayram tatili olduğu için okuldan belge almam gibi bir durum söz konusu da değil.

Cevaplarsanız çok mutlu olurum, Teşekkürler
Zaten konsolosluk orijinal belge istemiyor. Fotokopi istiyor. O yüzden mühürlü belgeyi siyah-beyaz yazdır fotokopi gibi götür. Eğer orijinalini de görmek isterlerse durumu açıklarsın sana e-mail üzerinden yollandığını vs ve yanına da e-mailin çıktısını al tabiki de. Ve hala özellikle orijinalini görmek isterlerse o zaman eksik evrak olarak girip tamamlamanı isterler diye tahmin ediyorum. Ama ben sorun yaşayacağını sanmam. Çünkü bu formda okuduğum ve kendim tecrübe ettiğim kadarı ile genelde orijinal belgeyi görmeyi talep etmiyorlar. Eğer şüpheli olarak görürlerse orijinal belgeyi talep ederler bence. Ya da üniversiteden onlar bir şekilde teyit edebilirler diye düşünüyorum.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzr Ağu 27, 2017 12:02 pm

Bilu1 yazdı: Pzr Ağu 27, 2017 12:54 am Zaten konsolosluk orijinal belge istemiyor. Fotokopi istiyor. O yüzden mühürlü belgeyi siyah-beyaz yazdır fotokopi gibi götür. Eğer orijinalini de görmek isterlerse durumu açıklarsın sana e-mail üzerinden yollandığını vs ve yanına da e-mailin çıktısını al tabiki de. Ve hala özellikle orijinalini görmek isterlerse o zaman eksik evrak olarak girip tamamlamanı isterler diye tahmin ediyorum. Ama ben sorun yaşayacağını sanmam. Çünkü bu formda okuduğum ve kendim tecrübe ettiğim kadarı ile genelde orijinal belgeyi görmeyi talep etmiyorlar. Eğer şüpheli olarak görürlerse orijinal belgeyi talep ederler bence. Ya da üniversiteden onlar bir şekilde teyit edebilirler diye düşünüyorum.
Orjinal belge tabikide talep ediliyor yaninda zaten 2 adet fotokopileride isteniyor.Orijinal belgelerin kontrolu yapuldiktan sonra fotokopiler kabul ediliyor.Uzerinde islak imza olmayan transkript sorun yaratabilir ayni sekilde e-imza uygulamasini devlet kurumlari bile kabul etmeyebiliyor cok garip o yuzden islak imzali olmasina dikkat edilmeli.

zndemirpolat

Mesaj gönderen zndemirpolat » Pzr Ağu 27, 2017 12:16 pm

Hunterqb, peki kabul etmezlerse diğer transkriptimi versem ona da güncel değil deyip reddedebilirler mi dersin? Onu da kabul etmezlerse direk başka bir tarihe randevu al gel mi derler yoksa gerekli belgeyi temin et getir gibi bir şey mi?
Teşekkürler

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzr Ağu 27, 2017 2:22 pm

[/b]
zndemirpolat yazdı: Pzr Ağu 27, 2017 12:16 pm Hunterqb, peki kabul etmezlerse diğer transkriptimi versem ona da güncel değil deyip reddedebilirler mi dersin? Onu da kabul etmezlerse direk başka bir tarihe randevu al gel mi derler yoksa gerekli belgeyi temin et getir gibi bir şey mi?
Teşekkürler
Bence sen bu durumu belirt islak imza zorunlu denirse gorusmeni yap eksik evrak olarak bitir daha sonrasinda evragini teslim et.Transkript guncel olursa daha iyi olur bana gore.

Kilitli