Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize başvurusunda gösterilmesi gereken minimum sigorta süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cssy

Vize başvurusunda gösterilmesi gereken minimum sigorta süresi

Mesaj gönderen cssy » Pzr Ağu 20, 2017 8:55 pm

arkadaşlar minimum göstermemiz gereken sigorta süresi ne olmalı vize başvurusunda, geçen bir arkadaş 6 ay istediklerini söyledi ama ben misal 15 eylülde başlamak üzere 2 aylık yaptırdım zaten almanyaya gidene kadar değilmi bu sigorta ? 2 aylık kabul görmezmi şimdilik ?

MoYk_

Re: Vize başvurusunda gösterilmesi gereken minimum sigorta süresi

Mesaj gönderen MoYk_ » Pzr Ağu 20, 2017 9:26 pm

ben 3 aylık verdim çoğu kişi de öyle yaptı. Çok farketmez 2 ay 3 ay, ne zaman gideceksen onu kapsaması yeterli

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Ağu 20, 2017 9:57 pm

MoYk_ yazdı: Pzr Ağu 20, 2017 9:26 pm ben 3 aylık verdim çoğu kişi de öyle yaptı. Çok farketmez 2 ay 3 ay, ne zaman gideceksen onu kapsaması yeterli
teşekkürler moyk, bende öyle düşünmüştüm umarım sorun olmaz.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzt Ağu 21, 2017 1:37 am

Ben bilmiyorum ama burda Vize anıları sayfasında okumuştum aklımda kalmış 2-3 ay sigorta ile vize onayı alan çok olmuştu ama şunu diyeceğim alma şansın varsa A/T 11 belgesi al 6 aylık filan daha kolay ve masrafsız olur.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 21, 2017 11:01 am

Artik bir cok yabancilar dairesi 6 aylik giris vizesi verdigi icin garantiye almak adina 6 aylik yaptirmak daha mantikli, 3 aylik sigortadan zaten en fazla fiyati 10 tl falan fazladir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzt Ağu 21, 2017 11:30 am

Physiker yazdı: Pzt Ağu 21, 2017 11:01 am Artik bir cok yabancilar dairesi 6 aylik giris vizesi verdigi icin garantiye almak adina 6 aylik yaptirmak daha mantikli, 3 aylik sigortadan zaten en fazla fiyati 10 tl falan fazladir.
teşekkürler bilgi için, ben bilemedim ve kendi kafama göre 2 aylık yaptırdım bile, gidip uzatmakla uğraşmalımıyım yksa olan olmuş artık 2 aylıkda yeterli diyebilirmiyim

stpaulifc

Mesaj gönderen stpaulifc » Pzt Ağu 21, 2017 1:48 pm

Güncel olarak şunu söyleyebilirim, 6 ay yaptır kafan rahat etsin. Ben 25 Temmuz'da başvurumu yaptım 3 aylık ile, başvururken de bir sorun olmadı hala vize cevabı bekliyorum, ama arkadaşım geçen hafta 3 aylık ile başvurusunu yapamamış. Yeni bir kural çıktı tarzı bir bilgi vermişler, 6 aylık sigorta ile tekrar gelmelisin cevabı almış aynı gün sigortayı uzatıp öyle başvurusunu tamamladı.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzt Ağu 21, 2017 2:38 pm

stpaulifc yazdı: Pzt Ağu 21, 2017 1:48 pm Güncel olarak şunu söyleyebilirim, 6 ay yaptır kafan rahat etsin. Ben 25 Temmuz'da başvurumu yaptım 3 aylık ile, başvururken de bir sorun olmadı hala vize cevabı bekliyorum, ama arkadaşım geçen hafta 3 aylık ile başvurusunu yapamamış. Yeni bir kural çıktı tarzı bir bilgi vermişler, 6 aylık sigorta ile tekrar gelmelisin cevabı almış aynı gün sigortayı uzatıp öyle başvurusunu tamamladı.
Konu ile alakasız olacak ama ben ortalama vize çıkma süresini merak ettiğim için bir kaç soru sorabilir miyim? Şimdi sen hangi konsolosluktan başvurdun? Tam olarak ne için başvurdun? Almanya'da hangi Eyalete gitmek için başvurdun? Ve son olarak başvuruda gidiş tarihini ne yazdın?

stpaulifc

Mesaj gönderen stpaulifc » Sal Ağu 22, 2017 1:02 am

Önemli değil geçenlerde ben de böyle bir başlık açmıştım ortalama süre ile ilgili :)
-istanbul'dan yüksek lisans amacıyla hamburg'a gitmek için d tipi ulusal vizeye başvurdum, gidiş tarihim 15 eylül başvuru tarihim 25 temmuz.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Sal Ağu 22, 2017 3:07 am

stpaulifc yazdı: Sal Ağu 22, 2017 1:02 am Önemli değil geçenlerde ben de böyle bir başlık açmıştım ortalama süre ile ilgili :)
-istanbul'dan yüksek lisans amacıyla hamburg'a gitmek için d tipi ulusal vizeye başvurdum, gidiş tarihim 15 eylül başvuru tarihim 25 temmuz.
Peki şuan vizen eline geçti mi yoksa hala bekliyor musun? Aslında 15 eylül'e kadar çok çok çok büyük bir ihtimalle her şey yetişir. Sen bayağı erkenden işlerini halledebilmişsin.

stpaulifc

Mesaj gönderen stpaulifc » Sal Ağu 22, 2017 12:30 pm

Dün gece sana bu iletiyi yazdım, sabah vize geldi şansımı açtın sağolasın :)

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Sal Ağu 22, 2017 5:12 pm

stpaulifc yazdı: Sal Ağu 22, 2017 12:30 pm Dün gece sana bu iletiyi yazdım, sabah vize geldi şansımı açtın sağolasın :)
Tebrik ederim :) senin adına sevindim.

stpaulifc

Mesaj gönderen stpaulifc » Sal Ağu 22, 2017 6:24 pm

Bilu1 yazdı: Sal Ağu 22, 2017 5:12 pm Tebrik ederim :) senin adına sevindim.
Teşekkürler darısı bekleyen herkesin başına.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Sal Ağu 22, 2017 7:21 pm

stpaulifc yazdı: Sal Ağu 22, 2017 12:30 pm Dün gece sana bu iletiyi yazdım, sabah vize geldi şansımı açtın sağolasın :)
hayırlı olsun
arkadaşlar 2 aylık sigortayla gidicem sanırım Allah'ın izniyle sorun olmaz diye umuyorum yalnız kafama takılan başka bir konuda kalacak yer meselesi, o konuda kesin bir belge bekliyorlarmı yoksa oraya gidince ayarlıcam demen yeterlimi

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Sal Ağu 22, 2017 7:33 pm

cssy yazdı: Sal Ağu 22, 2017 7:21 pm hayırlı olsun
arkadaşlar 2 aylık sigortayla gidicem sanırım Allah'ın izniyle sorun olmaz diye umuyorum yalnız kafama takılan başka bir konuda kalacak yer meselesi, o konuda kesin bir belge bekliyorlarmı yoksa oraya gidince ayarlıcam demen yeterlimi
Ben herhangi bir belge sunmamıştım. Vize başvurumu yaparken kadın yurtta mı kalacaksın diye sordu. Ben de yurt başvurusunda bulundum ancak çıkmazsa diye yazıştığım bir kaç WG sahibi var demiştim. Tamam dedi öyle çok üstüne gitmedi bu konunun. Ama ben hala vize başvurumun cevabını almadım zaten daha 1 hafta önce başvurmuştum.