Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk onayı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kadiratik

Konsolosluk onayı

Mesaj gönderen kadiratik » Çrş Ağu 16, 2017 8:11 pm

Arkadaşlar bütün belgelerimi hazırladım tercümeler yapıldı onay icin Izmir Alman baskonsolosluguna goturdum fakat bunlar zaten asli gibi dediler ve islem yapmadilar. Daha once yapan birisi varsa nerede yaptirdi acaba ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Konsolosluk onayı

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 17, 2017 12:16 am

Konsoloslukta sadece orjinal belgeleri onaylatabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Ağu 17, 2017 12:23 am

kadiratik yazdı: Çrş Ağu 16, 2017 8:11 pm Arkadaşlar bütün belgelerimi hazırladım tercümeler yapıldı onay icin Izmir Alman baskonsolosluguna goturdum fakat bunlar zaten asli gibi dediler ve islem yapmadilar. Daha once yapan birisi varsa nerede yaptirdi acaba ?
orjinallerle birlikte fotokopileri de götürdünüz mü?

kadiratik

Mesaj gönderen kadiratik » Prş Ağu 17, 2017 9:54 am

Soyle soyliyim elimde lise diplomamin 4 adet fotokopisi(okulda asli gibidir yapildi) lise diplomasinin 4 adet almanca cevirili nushasi. Osym kazandi belgesinin 4 fotokopisi ve 4 adet almanca tercumanlı nushası. Lise transkiptimin 4 adet turkce ciktisi(okulda asli gibidir muhurlendi) 4 adetde almanca cevirili nushasi var . Izmir asli gibi bunlar zaten diyip onaylmadi derdimi anlatamadim sanirim yarin bursada deneyecegim.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Ağu 17, 2017 10:08 am

Hocam asli gibidir zaten orijinal fotokopi oldugu icin imzalamamis olabilirler.

kadiratik

Mesaj gönderen kadiratik » Prş Ağu 17, 2017 10:38 am

Nasil yapmaliyim peki? Ds firmasi daki calisan boyle istedi bunlar imzalanmali dedi.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Ağu 17, 2017 11:38 pm

kadiratik yazdı: Prş Ağu 17, 2017 9:54 am Soyle soyliyim elimde lise diplomamin 4 adet fotokopisi(okulda asli gibidir yapildi) lise diplomasinin 4 adet almanca cevirili nushasi. Osym kazandi belgesinin 4 fotokopisi ve 4 adet almanca tercumanlı nushası. Lise transkiptimin 4 adet turkce ciktisi(okulda asli gibidir muhurlendi) 4 adetde almanca cevirili nushasi var . Izmir asli gibi bunlar zaten diyip onaylmadi derdimi anlatamadim sanirim yarin bursada deneyecegim.
çok basit. şimdi o aslı gibidirleri bırak. hepsinin orjinallerinden gerektiği kadar fotokopi çektir. öyle kalsın, bunlara aslı gibidir vurdurma ama. çeviri yapılmışlarında yine siyah-beyaz fotokopisi çekilecek.

sonra orjinaller ve fotokopileri konsolosluğa götür, o zaman fotokopileri onaylarlar.

Sen zaten diplomayı veren kurumun onayladığı fotokopiyi tutup götürmüşsün konsolosluğa. ee onlarında onaylı belgeyi tekrar onaylamaması gayet doğal.

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Prş Ağu 24, 2017 12:33 pm

Denizz yazdı: Prş Ağu 17, 2017 11:38 pm çok basit. şimdi o aslı gibidirleri bırak. hepsinin orjinallerinden gerektiği kadar fotokopi çektir. öyle kalsın, bunlara aslı gibidir vurdurma ama. çeviri yapılmışlarında yine siyah-beyaz fotokopisi çekilecek.

sonra orjinaller ve fotokopileri konsolosluğa götür, o zaman fotokopileri onaylarlar.

Sen zaten diplomayı veren kurumun onayladığı fotokopiyi tutup götürmüşsün konsolosluğa. ee onlarında onaylı belgeyi tekrar onaylamaması gayet doğal.
Hocam bu olay çok karışık gözüküyordu sayenizde basit olduğunu anlamış oldum çok teşekkürler.Konsoloslukta dediğiniz gibi onaylattıktan sonra notere filan ihtiyaç duymuyoruz demi ?

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Ağu 25, 2017 2:48 am

hayir hic gerek yok bos yere fazladan para vermeyin notere. Istanbul, Ankara veya Izmir de yasamiyorsaniz fahri konsoloslukta olur.
Ben ilk belgelerimi ucretsiz onaylatmistim fahri konsoloslukta, ikinci gidisimde 10 euro gibi cuzi bi ucret almislardi. Normal konsoloslukta da 20 euro mu ne aliyolarmis tam emin degilim ama aslinda almamalari lazim. Konsoloslugun sitesinde universite basvurularinda belge onayi icin ucret alinmaz gibi bir ibare bulunmakta idi.