Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da kesinti olmadan para cekmek ve yatirmak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal Eyl 27, 2016 3:56 pm

[quote]burak0992 tarafindan yazilan metin:

[quote]tahmet tarafindan yazilan metin:

Cepteteb i bende aldim. Tuekiyede atm den euro hesabima euro yatirdim. Almanyadan Deutschebank atm den aynen anlattiginiz sekilde kesintisiz sekilde para cektim. Fakat Deutschebank atm den hesabima para yatiramadim. Normalde de yatirilmiyormu yoksa baska bir yolu mu var ? Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.[/quote]
Para yatirmayi daha once hic denemedim,bankaya ugradigimda bakayim duruma sana buradan haber veririm.[/quote]

Para yatiramazsiniz. Sadece para cekebilirsiniz. Ben sordum Yetkili musteri servisine sadece para cekme isleminizi yapabilirsiniz dediler.
Sanirim Aynisi da Deutschebank hesabinda da gecerli Turkiye icin.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Sal Eyl 27, 2016 7:39 pm

[quote]Faruk06 tarafindan yazilan metin:

[quote]tahmet tarafindan yazilan metin:

Cepteteb i bende aldim. Tuekiyede atm den euro hesabima euro yatirdim. Almanyadan Deutschebank atm den aynen anlattiginiz sekilde kesintisiz sekilde para cektim. Fakat Deutschebank atm den hesabima para yatiramadim. Normalde de yatirilmiyormu yoksa baska bir yolu mu var ? Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.[/quote]
Para yatirmayi daha once hic denemedim,bankaya ugradigimda bakayim duruma sana buradan haber veririm.[/quote]

Para yatiramazsiniz. Sadece para cekebilirsiniz. Ben sordum Yetkili musteri servisine sadece para cekme isleminizi yapabilirsiniz dediler.
Sanirim Aynisi da Deutschebank hesabinda da gecerli Turkiye icin.[/quote]
Das stimmt. PPPP Bugun atmye gittim sadece para cekme bolumu var.
Be different,make a difference...

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Cum Eyl 30, 2016 1:01 am

Teb\'in yillik hesap kesim ucreti 114 tl. Neredeyse yaklasik 38 euro. Ayda 3 euroluk bir maliyeti oluyor.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Eyl 30, 2016 2:36 am

[quote]Florenzi tarafindan yazilan metin:

Teb\'in yillik hesap kesim ucreti 114 tl. Neredeyse yaklasik 38 euro. Ayda 3 euroluk bir maliyeti oluyor.[/quote]
Dediginiz olay sadece teb hesabi icin gecerli sanirim. Cunku ben cepteteb yetkilisiyle konustugumda masraftan falan bahsetmedi sormama ragmen. En iyisi tabiki tekrar cepteteb musteri hizmetlerini arayip sormak. :)

nisan

Mesaj gönderen nisan » Cum Eyl 30, 2016 9:31 am

Merhaba,
Deutsche banka para yatirmistim Almanya\' da egitim icin, parayi nasil cekebilirim? yardimci olabilir misiniz?

sway

Mesaj gönderen sway » Cum Eyl 30, 2016 10:59 am

Almanya\'dasin sanirim. Yanlis hatirlamiyorsam pasaportunu ve mail de gelen kagidi, yani onay kagidini alip deutsche Bank subesine git. Ingilizcen varsa ingilizce yoksa almanca. Hic biri yoksa turk calisan varsa ona git
:)

batuhanalkn

Mesaj gönderen batuhanalkn » Cum Eyl 30, 2016 10:22 pm

Arkadaslar bugun teb bankasiyla gorustum yetkili kisi euro hesabi acilip almanya da kullanilirsa cekim ucreti alinmiyor dedi
Belki tam bilgiye sahip degildir bilemiyorum ama bana dedigi burada euro hesabi acilirsa almanyada kartla anlasmali bankalardan komisyonsuz cekebiliyormusuz

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Eyl 30, 2016 11:05 pm

[quote]batuhanalkn tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bugun teb bankasiyla gorustum yetkili kisi euro hesabi acilip almanya da kullanilirsa cekim ucreti alinmiyor dedi
Belki tam bilgiye sahip degildir bilemiyorum ama bana dedigi burada euro hesabi acilirsa almanyada kartla anlasmali bankalardan komisyonsuz cekebiliyormusuz[/quote]
bende onu aciklamaya calistim zaten :)

batuhanalkn

Mesaj gönderen batuhanalkn » Cum Eyl 30, 2016 11:34 pm

Belki tam bilgiye sahip degildir bilemiyorum ama bana dedigi burada euro hesabi acilirsa almanyada kartla anlasmali bankalardan komisyonsuz cekebiliyormusuz[/quote]
bende onu aciklamaya calistim zaten :)[/quote]

Merhaba verdiginiz bilgiler icin tesekkurler
Bu kart ile alisveris yapabiliyormuyuz internetten veya kart gecen yerlerden ?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Eki 01, 2016 1:08 am

bende onu aciklamaya calistim zaten :)[/quote]

Merhaba verdiginiz bilgiler icin tesekkurler
Bu kart ile alisveris yapabiliyormuyuz internetten veya kart gecen yerlerden ?[/quote]
Hayir maalesef aldiginiz kart bankamatik karti.

Vrlakkus

Mesaj gönderen Vrlakkus » Cmt Eki 01, 2016 7:17 pm

Burak abi cok tesekkurler tam boyle birsey ariyordum arastiriyordum forumda basligi gordum cok iyi bilgi tekrardan tesekkurler.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Eki 01, 2016 10:21 pm

[quote]Vrlakkus tarafindan yazilan metin:

Burak abi cok tesekkurler tam boyle birsey ariyordum arastiriyordum forumda basligi gordum cok iyi bilgi tekrardan tesekkurler.[/quote]
Rica ederim,umarim faydasi dokunmustur. :)

GuneyE

Mesaj gönderen GuneyE » Prş Eki 20, 2016 5:10 am

AiYine cepteteb uygulamasindan tl hesabi acip, oraya para yatirirsaniz hic doviz komisyonu odemeden ayrica euro alabilirsiniz teb\'in satis fiyati uzerinden. Doviz burolarina sacma sapan paralar odememis olursunuz.

alihan92

Re: Almanya\'da kesinti olmadan para cekmek ve yatirmak

Mesaj gönderen alihan92 » Çrş Ağu 16, 2017 12:36 am

burak0992 yazdı: Çrş Ağu 31, 2016 12:50 pm Merhaba bu baslikta size Almanya’dan kesintisiz olarak para cekmeyi anlatacagim.

1- https://www.cepteteb.com.tr/ sayfasina girip sag ustte” Hemen Basvur” daha sonra “Musteri ol.” Kismina tikliyoruz.
2- Gerekli bilgileri doldurduktan sonra basvurunuz alinmis oluyor ve verdiginiz adresinize musteri temsilcisi ilk once verdiginiz telefon numarasindan sizi ariyor ve gelmek icin bir gun belirliyor. Geldikten sonra ise kartiniz ve icerisinde hesap bilgileriniz bulunan zarfi size veriyor.( Tabi doldurmaniz gereken bir form ve imza kismi da var.)
3- Hesabimiz acildi. Bundan sonra yapmaniz gereken telefonunuza CEPTETEB uygulamasini indirmek.
4- Uygulamayi actiktan sonra buraya da T.C numaranizi,parola,PIN ve kart sifresi bilgilerinizi girip uye oluyorsunuz.
5- Uye olduktan sonra “Hesaplarim” bolumune tiklayiniz ve “Tumunu Gor” dedikten sonra “Hesap Ac” bolumune tiklayiniz.
6- “Hesap ac” bolumune tikladiginizda karsiniza iki hesap cikacak “Vadeli Hesap ve Hesap” diye.
7- “Hesap” diyoruz, hemen sonrasinda “Hesabin Doviz Cinsi” var. Burada da EUR seciyoruz.
8- Euro hesabimiz acildi. Hesaplarim bolumune gelin ve CEPTETEB EUR hesabiniza tiklayin.
9- Tikladiktan sonra sol altta “islemler” kismina sonrasinda ise “ayarlara” tiklayin.
10- Ayarlara tikladiktan sonra “Yurt Disi Kullanimi” yazan yeri aktif haline getirin ve bu sayede Hesabiniz Yurt disina acilmis olacak.
11- TEB ATMlerinin avantaji ise su: TEB ATM’de Turkiye’den para yatirirken islem yapmak istediginiz para cinsini secebilirsiniz.(EUR, GBP, USD, TL gibi.)
12- Bundan sonra Turkiye’deki TEB ATMlerinden Teb Kartiniz ile Euro olarak KESINTISIZ bir sekilde hesabiniza para yatirabilir ve KESINTISIZ bir sekilde DEUTSCHEBANK ATMlerinden paranizi Euro olarak cekebilirsiniz. (Deutschebank olmasinin nedeni TEB bankasi ile partner banka oldugu icin, paranizi diger bankalardan cekmeye calisirsaniz kesinti alirlar. Haberiniz olsun.)
13- Siz Almanya’da iken yakininiz sizin hesabiniza Turkiye’den para yatirmak isterse, ATM’ye gidecek ve Giris tusuna bastiktan sonra karsisina para yatirmak icin iki secenek cikacak. “Baskasinin hesabina” ya da “kendi hesabima” diye.
14- Kendi hesabima bolumunu sececek, para birimini girecek (ki bu durumda bizim icin EUR) ve hesap sahibi ile ilgili tum bilgileri (TC kimlik,Hesap IBAN , Sube Kodu, Kayitli Cep Tlf… gibi) girdikten sonra paraniz kesintisiz bir sekilde hesabiniza gecmis olacak.

Umarim yardimi dokunur. Herkese basarilar. Her sey gonlunuzce olsun. :)
merhaba burak, cepteteb eur hesabı açtım bahsettiğin gibi. Fakat "yabanci atm kullanildiginda ikincil hesaptan (euro veya dolar) para cekemezsin; sadece ana hesabi goruyor atm." diye bir şey okudum forumda bu konuda bilgin var mı? Yani ana hesap tl olduğu için mobil uygulamadan tl hesabını iptal etmek mi gerekiyor almanyadaki deutsche bank atm'lerinden euro çekebilmek için?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Çrş Ağu 16, 2017 4:17 pm

Hayır iptal etmene gerek yok. Almanyadaki atmden para çekerken zaten atmde direk euro hesabın çıkıyor.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Çrş Ağu 16, 2017 8:28 pm

burak0992 yazdı: Çrş Ağu 16, 2017 4:17 pm Hayır iptal etmene gerek yok. Almanyadaki atmden para çekerken zaten atmde direk euro hesabın çıkıyor.
bugün euro yatırmaya gittim, görevli tl olarak yatırın dedi. ana hesaplar hep tl oluyormuş ve oradaki atm de hesaptaki tl miktarı görünüyor dedi. fakat girilen meblağı euro olarak verir ve o günkü kura göre çektiğiniz euronun tl karşılığı tl hesabınızdan düşer dedi.

Bakalım nasıl olacak, en kötü mobilden döviz değişimi yaparım oradaki atm'de çıkan para cinsine göre.

kadiratik

Mesaj gönderen kadiratik » Çrş Ağu 16, 2017 9:38 pm

Alihan kardesim alakasiz ama zamaninda turkiyede belgelerini hangi konsoloslukta onaylattin tam nasil yaptin yardimci olabilir misin.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Çrş Ağu 16, 2017 11:33 pm

alihan92 yazdı: Çrş Ağu 16, 2017 8:28 pm bugün euro yatırmaya gittim, görevli tl olarak yatırın dedi. ana hesaplar hep tl oluyormuş ve oradaki atm de hesaptaki tl miktarı görünüyor dedi. fakat girilen meblağı euro olarak verir ve o günkü kura göre çektiğiniz euronun tl karşılığı tl hesabınızdan düşer dedi.

Bakalım nasıl olacak, en kötü mobilden döviz değişimi yaparım oradaki atm'de çıkan para cinsine göre.
Türkiye'deki atmlerden Euro yatırabilirsin. Ama gişe de nasıl oluyor bilmiyorum.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Ağu 17, 2017 12:32 am

alihan92 yazdı: Çrş Ağu 16, 2017 8:28 pm bugün euro yatırmaya gittim, görevli tl olarak yatırın dedi. ana hesaplar hep tl oluyormuş ve oradaki atm de hesaptaki tl miktarı görünüyor dedi. fakat girilen meblağı euro olarak verir ve o günkü kura göre çektiğiniz euronun tl karşılığı tl hesabınızdan düşer dedi.

evet atm den de yatırabiliyorsun fakat veznedar cinsmiş. ne demek tl olarak yatır, zaten euro hesabın varki. meblağ arttığında da git tl olarak yatır diyebilecek mi acaba...

sen başka şube yada veznedar deneyebilirsin. ben iki hesabıma da hem tl hemde euro yatırmıştım aynı anda ve bugünde deutsche bank atm sinden çektim paramı euro hesabından tabi.

Burak bu başlığı yaratıp, ilk geldiğimizde yanımızda tomarla para taşımamızı engellediğin için de ayrıca teşekkürler.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Prş Ağu 17, 2017 12:29 pm

Denizz yazdı: Prş Ağu 17, 2017 12:32 am evet atm den de yatırabiliyorsun fakat veznedar cinsmiş. ne demek tl olarak yatır, zaten euro hesabın varki. meblağ arttığında da git tl olarak yatır diyebilecek mi acaba...

sen başka şube yada veznedar deneyebilirsin. ben iki hesabıma da hem tl hemde euro yatırmıştım aynı anda ve bugünde deutsche bank atm sinden çektim paramı euro hesabından tabi.

Burak bu başlığı yaratıp, ilk geldiğimizde yanımızda tomarla para taşımamızı engellediğin için de ayrıca teşekkürler.
yaklaşık 2500 euro yatıracaktım euro hesabına deniz, fakat bireysel müşteri temsilcisi tl yatırın diyince vezneden 10000 tl yatırdım. Oradaki atm den euro hesabına ulaşılabilmesini buradan öğreniyorum, teşekkürler.. Peki bugünkü atm işleminde euro hesabının yanısıra tl hesabınıdaki meblağı da gösterdi mi atm?