Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ingilizce transcript ve Diploma

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lordeagle1903

Ingilizce transcript ve Diploma

Mesaj gönderen lordeagle1903 » Pzt Ağu 14, 2017 9:23 pm

Merhaba arkadaslar. Ben almanyaya master icin basvuracagim ve belgelerimle ilgili sorularim var.

1) Benim elimde ingilizce transcript ve diploma var. Bu belgeyi alman elciliginden beglaubigung ile kopyalatsam kabul olur mu yoksa illa ki orjinalini mi istiyorlar?

2) Elimdeki diploma ve transcript yurtdisindan alinmis(amerika). Bu orjinal belgeleri okula kabul olursam apostil yapmam gerekiyor mu? Eger gerekiyorsa bunu turkiyeden yapsam kabul olur mu?

3) Benim ortalama 3 civari. Computer science alaninda master icin yeterli olur mu?

4) Ingilizce bolume girebilmem icin almanca gerekir mi. Gerekirse en az ne kadarlik almanca ogrenmem gerekir?(a1, b1 vb)

Simdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ingilizce transcript ve Diploma

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 15, 2017 10:42 am

lordeagle1903 yazdı: Pzt Ağu 14, 2017 9:23 pm Merhaba arkadaslar. Ben almanyaya master icin basvuracagim ve belgelerimle ilgili sorularim var.

1) Benim elimde ingilizce transcript ve diploma var. Bu belgeyi alman elciliginden beglaubigung ile kopyalatsam kabul olur mu yoksa illa ki orjinalini mi istiyorlar?

2) Elimdeki diploma ve transcript yurtdisindan alinmis(amerika). Bu orjinal belgeleri okula kabul olursam apostil yapmam gerekiyor mu? Eger gerekiyorsa bunu turkiyeden yapsam kabul olur mu?

3) Benim ortalama 3 civari. Computer science alaninda master icin yeterli olur mu?

4) Ingilizce bolume girebilmem icin almanca gerekir mi. Gerekirse en az ne kadarlik almanca ogrenmem gerekir?(a1, b1 vb)

Simdiden tesekkurler
Merhaba

1- Konsoloslukta "onaylatman" gerekiyor.

2- Evet Türkiye den olur.

3- Bilemeyiz.

4- Üniversiteye göre degisiyor. Bazilari hic istemiyor bazilari A1-B1 arasi almanca sertifika da istiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lordeagle1903

Mesaj gönderen lordeagle1903 » Sal Ağu 15, 2017 3:44 pm

Physiker yazdı: Sal Ağu 15, 2017 10:42 am Merhaba

1- Konsoloslukta "onaylatman" gerekiyor.

2- Evet Türkiye den olur.

3- Bilemeyiz.

4- Üniversiteye göre degisiyor. Bazilari hic istemiyor bazilari A1-B1 arasi almanca sertifika da istiyor.
Cevap icin tesekkur ederim ama anlamadigim birkac bir sey var.

1) Anladigim kadariyla alman konsoloslugu diploma ve transkriptin kopyasini cikarip onayliyor. Bu kopyalar alman universiteleri icin yeterli mi?

2) Diplomayla transcripte apostil gerekiyor galiba. Ama anlamadigim sey kaymakamlik sadece noter onayli belgelere apostil vuruyor. Bu belgeler icin noterden asli gibidir alip ona mi apostil vuracagim yoksa orjinal belgelere mi apostil gerekiyor? Ya da sadece alman konsoloslugundan alinmis kopyalari okula vermem yeterli olur mu kayit olurken?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 16, 2017 2:04 am

Evraklarin sadece alman konsoloslugunda onaylatilmasi yeterli. Noter veya kaymakamlik onayina gerek yok.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com