Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studieraum ( Etut Odasi)

Universitelilerin ders destek ve paylasim alani
Serhan

Studieraum ( Etut Odasi)

Mesaj gönderen Serhan » Prş Şub 19, 2009 12:59 am

Bu soruyu belki mutlu abi bilebilir.... Ama b sorunun cevabina ihtiyacim var... Baska bilebilen varsa yardimci olursa sevinirim...

74147 ile 74148 Kod cozucu entegreler.. Bu iki entegre arasindaki farklar nelerdir? Ne ies yararlar gorevleri neler.... nerlerde kullanilirlar....

Simdiden Tesekkurler...

STcreative
İletişim:

Re: Studieraum ( Etut Odasi)

Mesaj gönderen STcreative » Pzr Ara 18, 2016 2:25 pm

valla aciklasan muthis olur be hipo vaaay be hipoyaa bakkk....
gecen senede taasuku talat ve fitnat idi donem odevim... :D ondan yuksek almistim..

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Pzr Ağu 13, 2017 5:28 pm

Konu çok boş kalmış, bir şeyler sorayım madem izninizle. :)
Hali hazırda Almanya'da olup, Informatik okuma umuduyla dil kursuna devam eden, kodlama bilgisi sıfırın altında olan bir öğrenci olarak önerilere açığım.
Üniversiteye sıfır bilgi ile girmek istemiyorum. Ders programları, ağırlıkları nedir genel olarak? Ayrıca Üniversite başlamadan en az bir programlama dilini öğrenmek iyi olur mu?
C# derslerine başlamayı düşünüyorum bilgisayarı hallettikten sonra. Bir arkadaşım "üniversitede hocalar temelden anlatmıyor genelde" dedi. E iş başa düştü. C# 'ı yutayım dedim.
Ayrıca matematik ağır mı çok? Her türlü öneriye açığım. :)
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Ağu 13, 2017 6:15 pm

ben bilmeden girdim derslere paralel ekstra calistim. illa ki önceden bi dil ögrenmene gerek yok. kisisine göre agirlik degisir. bence agir degildi.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzr Ağu 13, 2017 6:37 pm

RtnCbk yazdı: Pzr Ağu 13, 2017 5:28 pm Konu çok boş kalmış, bir şeyler sorayım madem izninizle. :)
Hali hazırda Almanya'da olup, Informatik okuma umuduyla dil kursuna devam eden, kodlama bilgisi sıfırın altında olan bir öğrenci olarak önerilere açığım.
Üniversiteye sıfır bilgi ile girmek istemiyorum. Ders programları, ağırlıkları nedir genel olarak? Ayrıca Üniversite başlamadan en az bir programlama dilini öğrenmek iyi olur mu?
C# derslerine başlamayı düşünüyorum bilgisayarı hallettikten sonra. Bir arkadaşım "üniversitede hocalar temelden anlatmıyor genelde" dedi. E iş başa düştü. C# 'ı yutayım dedim.
Ayrıca matematik ağır mı çok? Her türlü öneriye açığım. :)
Merhaba genc arkadasim oncelikle hazirlik egitiminde basarilar dilerim.Yazilim konusuna gelirsek bu isin temeli C'dir bana göre kimisi Basic der ama C ogrendikten sonra Basic ile calisirsan kufur edersin :) daha sonrasinda C++ ile farkliliklarini cozer ve c++'da cebinde durur.C# gorsel programlama dili calismasi en zevklilerden birde sql ile birlestirirsen bu isi direk calisma kapisi olusuyor.Benim sana tavsiyem C,C++ daha sonrasinda Phyton ile temeli cok kuvvetli tutardim.Temelin olduktan sonra C# ogrenmek pek zor degil.Math konusuna gelirsek Almanyadaki icerikleri bilmiyorum ama Thomas Calculus kitabindan fonksiyonlar ile baslayabilirsin sonrasinda limit,turev,integral.. olarak devam edecek yani ulkemizde genelde bu sekilde oluyor Almanyadaki icerigi tam bilemiyorum arkadaslar daha iyi aydinlatabilir bu durumu.

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Pzr Ağu 13, 2017 8:07 pm

Merhaba, değerli cevabın için teşekküler. :) Yani programlamaya yavaştan gireyim ben. :D
"Hepimiz yıldız tozuyuz."