Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Endüstri Müh. master/bachelor üni başvuru ve tarihleri yardım

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
SAYGIN

Endüstri Müh. master/bachelor üni başvuru ve tarihleri yardım

Mesaj gönderen SAYGIN » Cum Ağu 11, 2017 8:27 pm

Merhabalar,
Ben Saygın, 23 yaşında bir Endüstri Mühendisiyim. 2.83/4 ortalamam, IELTS sınavından 6 skorum ve Goethe B2 Zertifikat ım var. Almanyada Endüstri mühendisliği öncelik master olmak üzere lisans programlarına da başvuruda bulunmak istiyorum. Bu konuda yardıma ihtiyacım olan konu üniversite araştırması ve başvuru süreci. Nedenini bilmiyorum ama bu konu beni baya gerdi ve panikledim o yüzden bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetemediğime karar verdim.Bu panik durumundan dolayı yaz dönemi başvurularını kaçırdım ve bu durum moralimi daha da bozdu. Aynı durumun yaz dönemi başvurularında da tekrarlanmasını istemiyorum, bu yüzden bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Eğer şu anda Almanyada endüstri mühendisliği master veya lisans eğitimi alan arkadaşlar varsa ve bana yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Sorularım şöyle;
1. Sanırım almanyada endüstri mühendisliği "Wirtschaftsingenieurwesen" olarak geçiyor ama ben bu başlığa tıkladığımda beni genelde işletme ve ekonomi fakültelerinin sayfalarına yönlendiriyor. Bu bölümün almayada kesin bir karşılığı var mı emin olamadım. Yoksa eğer Almanyada endüstri mühendisliği diploması ile hangi bölümlerde master yapabilirim.
2. üniversitelerin yaz dönemi için son başvuru tarihleri nedir, geç mi kaldım?
3. Bu ortalama ile hangi okullara başvurursam eğer kabul alma olasılığım daha fazladır? Tavsiyeleriniz nelerdir?
(not: Almanca bir bölüm okursam eğer sanırım oraya gidip önce hazırlık almam gerekçek sanırım. Bu ayın sonunda veya eylülde toefl sınavına girmeyi düşünüyorum. Şu andaki amacım sadece almayaya öğrenci vizesi alabilmek için onay alabileceğim bir okul)
Teşekkürler, iyi akşamlar.
Saygın

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Endüstri Müh. master/bachelor üni başvuru ve tarihleri yardım

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 12, 2017 1:26 am

Ortalama kritik bir ortalama. O yüzden mümkün oldugu kadar cok üniversite basvurusu yapilmasi gerekiyor. Son basvuru tarihleri genelde 15 ocak yaz dönemi icin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

SAYGIN

Mesaj gönderen SAYGIN » Cmt Ağu 12, 2017 9:44 pm

tüm master başvuruları için uni assist kullanmam lazım mı?

SAYGIN

Mesaj gönderen SAYGIN » Cmt Ağu 12, 2017 9:51 pm

ve ben mesela şimdi almanca bir bölüme başvuru yapmak istiyorum. Programs for international students lara mı bakmam lazım yoksa direk üninin almanca sunduğu programlara mı direk bakmam lazım. Sanırım Programs for international students ingilizce programlar için. Şu an deadline ları öğrenmeye çalışıyorum da yanlış bilgilendirmek istemem kendimi. @convivencia

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Cmt Ağu 12, 2017 10:48 pm

Daad.de çok kullanjşlı bir site. Oradan all programs sekmesini seçip dil bölümünü de almanca olarak ayarlarsanız kendi alanınızdaki tüm programlar karşınıza çıkar. Oradan da üniversitelerin websitelerine girip detayları öğrenebilirsiniz.
Kolay gelsin

SAYGIN

Mesaj gönderen SAYGIN » Cmt Ağu 12, 2017 11:58 pm

eğer almanca progama kayıt olmak istiyorsam kendimi almanca sayfasından bilgilendirmem lazım sanırım. bazen almancam tam yetmediği için ingilizceye çeviriyorum ama o zaman da ya sayfa değişiyor ya da yazılar ingilizceye dönmüyor :) gezerken fark ettiğim şey mesela internatioan studentlar için deadline lar avrupa birliği içindeki öğrenciler ve diğerleri için ayrılmış. ab içindeki öğrenciler için dealine yaz dönemi için 15 ocakken ab dışından öğrenciler için 15 kasım olarak gösteriyor. ben bu ayrımı sadece internationel students kısmında muhtemelen ingilizce olan programlarda gördüm. dili almanca olanlarda ise böyle bir şeye rastalamadım. bu tarih ayrımı almanca bölümler için de var mı?
@convivencia

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Pzr Ağu 13, 2017 12:49 am

Sayfayı ingilizceye çevirmenize gerek yok. İngilizce olarak da kullanılabiliyor.
https://www.daad.de/deutschland/studien ... ame&page=1
Bu linkten ulaşabilirsiniz alöanca master programlarının tamamına.
Diğer konuda ise her okulun deadline'ı farklı oluyor. Eu ve non-eu öğrenciler için farklı tarihler veriyorlar genelde. Vize prosedürleri vs. zaman aldığı için non-eu öğrencilerin daha önce oluyor.
Mesela sizin alanınızda magdeburg uni. almanca olmasına rağmen farklo deadlinelar var.
http://www.ovgu.de/Studium/Studienangeb ... 21206.html

Tek tek bakmak gerekiyor yani

ladybug

Mesaj gönderen ladybug » Pzr Ağu 13, 2017 1:26 pm

SAYGIN yazdı: Cum Ağu 11, 2017 8:27 pm Merhabalar,
Ben Saygın, 23 yaşında bir Endüstri Mühendisiyim. 2.83/4 ortalamam, IELTS sınavından 6 skorum ve Goethe B2 Zertifikat ım var. Almanyada Endüstri mühendisliği öncelik master olmak üzere lisans programlarına da başvuruda bulunmak istiyorum. Bu konuda yardıma ihtiyacım olan konu üniversite araştırması ve başvuru süreci. Nedenini bilmiyorum ama bu konu beni baya gerdi ve panikledim o yüzden bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetemediğime karar verdim.Bu panik durumundan dolayı yaz dönemi başvurularını kaçırdım ve bu durum moralimi daha da bozdu. Aynı durumun yaz dönemi başvurularında da tekrarlanmasını istemiyorum, bu yüzden bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Eğer şu anda Almanyada endüstri mühendisliği master veya lisans eğitimi alan arkadaşlar varsa ve bana yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Sorularım şöyle;
1. Sanırım almanyada endüstri mühendisliği "Wirtschaftsingenieurwesen" olarak geçiyor ama ben bu başlığa tıkladığımda beni genelde işletme ve ekonomi fakültelerinin sayfalarına yönlendiriyor. Bu bölümün almayada kesin bir karşılığı var mı emin olamadım. Yoksa eğer Almanyada endüstri mühendisliği diploması ile hangi bölümlerde master yapabilirim.
2. üniversitelerin yaz dönemi için son başvuru tarihleri nedir, geç mi kaldım?
3. Bu ortalama ile hangi okullara başvurursam eğer kabul alma olasılığım daha fazladır? Tavsiyeleriniz nelerdir?
(not: Almanca bir bölüm okursam eğer sanırım oraya gidip önce hazırlık almam gerekçek sanırım. Bu ayın sonunda veya eylülde toefl sınavına girmeyi düşünüyorum. Şu andaki amacım sadece almayaya öğrenci vizesi alabilmek için onay alabileceğim bir okul)
Teşekkürler, iyi akşamlar.
Saygın
Ben Deggendorf Institute of Technology ve Rhein-Waal University of Applied Sciences İngilizce endüstri mühendisliğinden kabul aldım. Rhein-Waal son başvuru tarihini uzattı ve 15 Ağustos yaptı. https://www.hochschule-rhein-waal.de/en inceleyebilirsiniz. Eğer belgeleriniz hazırsa veya hızlıca hazırlayabilirseniz hala başvurabilirsiniz. Open admission olduğu için minimum requirements yeterli oluyor kabul almak için. Buradan inceleyebilirsiniz: https://www.hochschule-rhein-waal.de/en ... programmes . Kolay gelsin, bol şans.

SAYGIN

Mesaj gönderen SAYGIN » Pzr Ağu 13, 2017 4:23 pm

Benim birkaç sorum daha var.
1.Sanırım ingilizce bölümlerde şartlı kabul yok ama almancalarda var sanırım. Bu ön şartlı kabulde herhangi bir almanca bölüme normal başvuru mu yapmam lazım? Onlar mı bana şartlı onay verecekler?
2.Bu şartlı başvuruyu aldıktan sonra hangi şehirde hangi dil okuluna gitmek istediğime kendİm karar verebilir miyim?
3. Almanyada kursa devam ederken diğer dönem için almanca sonucumu aldıktan sonra başka bir üniye başvurup yapıp gidebilir miyim yoksa ön kabul aldığım okula mı gitmem lazım?
4. vize alırken vize bu onay aldığım okul adına çıkmıyor değil mi? Genel bir örenci vizesi alıyorum. Vize alırken aldığım okula almanaya gittikten sonra devam etmek gibi bir zorunluluk yoktur umarım.

John

Mesaj gönderen John » Pzr Ağu 13, 2017 11:43 pm

Saygın kardeş, bu sorularından bazılarının cevabını forumda arama yaparak bulabilirsin. İlk 3 sorunun cevabını ben buldum mesela hemen kısa bir arama yaparak.
Şartlı kabulü aldığın okula devam etme zorunluluğun yok. Dil sınavından iyi bir not aldıktan sonra başka yerlerden kabul alırsan çeker gidersin.
Yalnız sorularından senin gidişatın pek iyi görünmüyor bana. Almanya'da gerçekten okumaya niyetli değil de sanki Almanya'ya geldikten sonra bir şekilde çaresine bakarız durumun diye bakıyorsun gibime geldi. Seni tanımıyorum onun için bu yorumu yaparken eskiden gördüğüm arkadaşlara dayanarak yaptım. Biraz daha forumda arama yaparsan eminim aradığın her türlü sorunun cevabını tekrar sormadan edinebilirsin. Allah kolaylık versin, güzel bir yoldasın Almanca çalışmaya tam gaz devam et umarım iyi bir okulda istediğin bölüme yerleşirsin.