Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Büyük şehirlerden birinde ev/oda arıyorum

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
muris01

Büyük şehirlerden birinde ev/oda arıyorum

Mesaj gönderen muris01 » Çrş Ağu 09, 2017 12:43 am

Merhaba, ben Chemnitz'te yaşıyorum. Master'ı tamamladım ancak iş olanakları yok denecek kadar az burda. O yüzden Almanya'da herhangi başka bir yere taşınmak istiyorum. Tercihen Berlin, Münih, Köln gibi büyük şehirler veya Mannheim (tanıdıklar var) da olur. Ev arkadaşı arayan varsa mesajlarınızı bekliyorum.

Not: Ev kirasını ve bölgeyi belirtirseniz sevinirim.

burak0992

Re: Büyük şehirlerden birinde ev/oda arıyorum

Mesaj gönderen burak0992 » Çrş Ağu 09, 2017 7:40 pm

İyi günler konuyla alakasız fakat,Chemnitz şehrini sevdiniz mi öğreniminiz boyunca? Ben de belki orada master yapabilirim de. Arkadaşlarımdan ve tanıdıklarımdan kimseyi bulamadım bilgi alacak. Teşekkür ederim ve umarım en yakın zamanda ev bulursunuz.
Be different,make a difference...

aytugbas

Mesaj gönderen aytugbas » Prş Ağu 10, 2017 11:17 am

burak0992 yazdı: Çrş Ağu 09, 2017 7:40 pm İyi günler konuyla alakasız fakat,Chemnitz şehrini sevdiniz mi öğreniminiz boyunca? Ben de belki orada master yapabilirim de. Arkadaşlarımdan ve tanıdıklarımdan kimseyi bulamadım bilgi alacak. Teşekkür ederim ve umarım en yakın zamanda ev bulursunuz.
Merhaba bende Tu Chemnitz den Master icin kabul aldim büyük ihtimal bende chemnitz de baslayabilirim. Sehir uni hakkinda bilgi alabilirsek iyi olurdu.
Studentenwerk e basvurdum ama tahminimce hemen kalacak yer cikmaz. Burak Bey siz kalacak yer buldunuz mu ? Sizle tanisip kontakta olursak cok iyi olur.

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Prş Ağu 10, 2017 12:23 pm

Chemnitz güzel bir şehir. Üniversitesi olmasa tavsiye etmezdim ancak kampusü şehir merkezinde ve etkinlikleri de bol olan bir yer. Tabii ki Dresden ve Leipzig gibi şehirlere göre daha az gelişmiş, ancak yine de okuma amacıyla 2-3 sene yaşanabilecek sakin ve güzel bir şehir.
Yurt için sırasıyla aşağıdaki gibi başvurun:
Vettersstr 52/54
Vettersstr 64/66
Vettersstr 70/72
veya sürekli sosyallik ve eğlence olsun diyorsanız:
Reichenheiner 35/37 (erasmus yurdu)

Ayrıca okulun facebook sayfasından çok hızlı bir şekilde ev/oda bulabilirsiniz. Sürekli ilan verilir.

Bir de okulun sitesinden Buddy Program'a başvurun.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Prş Ağu 10, 2017 4:46 pm

muris01 yazdı: Prş Ağu 10, 2017 12:23 pm Chemnitz güzel bir şehir. Üniversitesi olmasa tavsiye etmezdim ancak kampusü şehir merkezinde ve etkinlikleri de bol olan bir yer. Tabii ki Dresden ve Leipzig gibi şehirlere göre daha az gelişmiş, ancak yine de okuma amacıyla 2-3 sene yaşanabilecek sakin ve güzel bir şehir.
Vettersstr 52/54
Vettersstr 64/66
Vettersstr 70/72

Ayrıca okulun facebook sayfasından çok hızlı bir şekilde ev/oda bulabilirsiniz. Sürekli ilan verilir.

Bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten :)
Be different,make a difference...

aytugbas

Mesaj gönderen aytugbas » Prş Ağu 10, 2017 5:12 pm

muris01 yazdı: Prş Ağu 10, 2017 12:23 pm Chemnitz güzel bir şehir. Üniversitesi olmasa tavsiye etmezdim ancak kampusü şehir merkezinde ve etkinlikleri de bol olan bir yer. Tabii ki Dresden ve Leipzig gibi şehirlere göre daha az gelişmiş, ancak yine de okuma amacıyla 2-3 sene yaşanabilecek sakin ve güzel bir şehir.
Vettersstr 52/54
Vettersstr 64/66
Vettersstr 70/72

Cok tesekkürler tavsiyeler icin :)