Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Nisan\'da Berlin\'de Mastera Basliyorum!!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Cum Şub 05, 2010 8:58 am

Merhaba Herkese,

1 yilin ustunde suren cabalarim sonucu, basvurmus oldugum master programlarindan birinden kabul geldi.
HTW - Hochschule fur Technik und Wirtschaft Berlin\'de Ingilizce International Business Master\'ina nisan ayinda basliyorum.

Ingilizce isletme masteri yapmak isteyen arkadaslarin sorulari olursa cevaplamaya hazirim.

Kendimden bahsedeyim, bende istanbul uni. isletme fakultesinden 3.05 ortalamayla mezun oldum. Yabanci sirkette denetim uzerine calistim ve Amerikada yaklasik 1.5 yil sure bulundum. tabi baska etkenlerde dikkate alinmis olabilir motivation ve academic referance letter gibi.

Sitenin yararli hale gelmesinde buyuk cabalari olan moderator arkadaslarima sonsuz tesekkurler.

Murat

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cum Şub 05, 2010 11:59 am

hayirli olsun murat!

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Cum Şub 05, 2010 5:29 pm

Tesekkurler Derya. Seninde DSH sinavin varmis galiba.
Bende sana sinavinda basarilar diliyorum.

cotiran

Mesaj gönderen cotiran » Cum Şub 05, 2010 6:34 pm

[quote]adzeson tarafindan yazilan metin:
Merhaba Herkese,

1 yilin ustunde suren cabalarim sonucu, basvurmus oldugum master programlarindan birinden kabul geldi.
HTW - Hochschule fur Technik und Wirtschaft Berlin\'de Ingilizce International Business Master\'ina nisan ayinda basliyorum.

Ingilizce isletme masteri yapmak isteyen arkadaslarin sorulari olursa cevaplamaya hazirim.

Kendimden bahsedeyim, bende istanbul uni. isletme fakultesinden 3.05 ortalamayla mezun oldum. Yabanci sirkette denetim uzerine calistim ve Amerikada yaklasik 1.5 yil sure bulundum. tabi baska etkenlerde dikkate alinmis olabilir motivation ve academic referance letter gibi.

Sitenin yararli hale gelmesinde buyuk cabalari olan moderator arkadaslarima sonsuz tesekkurler.

Murat[/quote]

merhaba murat oncelikle hayirli olsun cok guzel bir bolum bende daha bu hafta Munster Information Systems bolumune kabulumu aldim benimde ingilizce bolumum =) ve ben daha buraya geleli 3 ay oldu naparim ne ederim pek bir fikrim yok benim simdi universiteye baslamadan once yapmam gereken seyler var midir? saglik sigortasi, yurt ve diger seyler icin verebilecegin tavsiyeler varsa cok sevinirim tekrardan hayirlisi olsun basarilar...

Ergin

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Cmt Şub 06, 2010 9:00 am

Merhaba Ergin,
oncelikle bende seni tebrik ediyorum. Master programi arastirirken senin kabul aldigin bolumlede gorusmustum. Orasi en iyi IS master programlarindan biri ve Munster de duydugum kadariyla tam bir ogrenci sehriymis. Heryere bisikletle gidebiliyormussun. Munster uni. de zaten en buyuk uni. lerden biri. Sen nerden mezunsun? Uni. ye baslamadan once yapman gerekenleri sana okul soyler bildigim kadariyla. Saglik sigortasi onceliklerden biri. Ben hala amerikadayim. Haftaya almanyaya geciyorum. Yurt ve diger bilgileride buyuk ihtimal bolumdeki international office verecektir. Sana tavsiyem onlarla yazisman ve ne yapman gerektigiyle ilgili en saglikli bilgiyi onlardan alabilirsin. Basarilar.

cotiran

Mesaj gönderen cotiran » Cmt Şub 06, 2010 1:23 pm

Merhaba Ergin,
oncelikle bende seni tebrik ediyorum. Master programi arastirirken senin kabul aldigin bolumlede gorusmustum. Orasi en iyi IS master programlarindan biri ve Munster de duydugum kadariyla tam bir ogrenci sehriymis. Heryere bisikletle gidebiliyormussun. Munster uni. de zaten en buyuk uni. lerden biri. Sen nerden mezunsun? Uni. ye baslamadan once yapman gerekenleri sana okul soyler bildigim kadariyla. Saglik sigortasi onceliklerden biri. Ben hala amerikadayim. Haftaya almanyaya geciyorum. Yurt ve diger bilgileride buyuk ihtimal bolumdeki international office verecektir. Sana tavsiyem onlarla yazisman ve ne yapman gerektigiyle ilgili en saglikli bilgiyi onlardan alabilirsin. Basarilar.[/quote]

tamamdir murat cok saolasin, bu arada ben izmir ekonomi universitesi yazilim muhendisligi mezunuyum IS masteri da ustune cila gibi gelir insallah =)

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Çrş Şub 10, 2010 10:56 pm

evet bencede cok iyi olur senin icin. Basarilar.

cotiran

Mesaj gönderen cotiran » Çrş Şub 10, 2010 10:58 pm

evet bencede cok iyi olur senin icin. Basarilar.[/quote]

saolasin adzeson..

nuray

Mesaj gönderen nuray » Çrş Mar 10, 2010 4:58 pm

merhaba Cotiran,
universiteye basvururken okulun prosedurlerini mi izledin (kendi basina) yoksa bir kurum araciligi ile mi masteri ayarladin?
bir de ingilizce icin toefl ielts gibi bir kagit (ispat) istediler mi?

simdiden tesekkurler ve basarilar dilerim.:)

yaya

Mesaj gönderen yaya » Çrş Tem 18, 2012 2:47 pm

Merhaba Cotiran,

Ben de Munster IS\'ye basvuracagim ve oraya kabul almis birini bulmamiz guzel oldu. Biraz bilgi verebilir misin hangi kriterler ile kabul aldiginla alakali (not ortalamasi, toefl, ielts..vs). Ve de surec nasil isledi,nasil basvurdun?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Tem 18, 2012 5:55 pm

adzeson tebrikler ve egitim hayatinda basarilar.Burada baslik acarak yardimci olmaya calistigin icinde cok tesekkurler.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

hkntksy

Mesaj gönderen hkntksy » Cmt Oca 05, 2013 12:10 am

Merhaba Herkese,

Murat[/quote]

Merhabalar,
Ben de ayni okula basvurmak istiyorum. Sartlarim sizinkine biraz benzer durumda. Marmara Ing. Isletme mezunuyum. PwC\'de 8 ay kadar calistiktan sonra ayrildim. KPMG\'de de stajim var. International Business masteri yapmak istiyorum. Cok az zamanim kaldi. Basvuru icin gondermem gereken belgelerde bir eksiklik olsun istemiyorum. Haftaya belgelerimi yollayacagim. Gondereceklerim sunlar;

- Diploma
-Transkript
-Calistigim yerlerden belge ( Stajlar da dahil olmali mi? )
-Motivation Letter
-2 referans mektubu
-OSS sonuc belgesi
-Pasaport Fotokopisi.

Sormak istedigim birkac sey de;

- Ingilizce seviyeni belgeledin mi yoksa bolumun ingilizce oldugu icin gerek kalmadi mi? ( Belgelemek gerekiyorsa ne yazikki basvuramayacagim cunku herhangi bir dil sinavina girmedim.)
-Uni Assist ile basvurdun degil mi?
-Ortalamam 2,55. Bu ortalama sence yeterli mi ?
-Onerebilecegin baska bir bolum var mi? (baska bir universite de farkli bir bolumde olabilir. Su anda tek amacim almanyaya gidebilmek. Dolayisiyla ayrim yapmiyorum)

Tavsiyelerini bekliyorum. Son basvuru tarihim 15 Ocak dolayisiyla hafta ici birgun basvuruyu tamamlamam gerekecek. Yardimlarin icin simdiden cok tesekkur ederim. Tabiki bilgisi olan baska bir arkadaslardan da yardimlarini bekliyorum.

Hakan