Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
herr_sieben

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen herr_sieben » Prş Ağu 03, 2017 3:03 pm

tkrar basvuru yapacagım bu konuda bende bazı arastırmalar yaptım ve ona göre sekil verip basvurumu yapacagım .

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Ağu 04, 2017 12:38 pm

MoYk_ yazdı: Prş Tem 27, 2017 6:37 pm Olur ama en azından motivasyon mektubu almanca olsa daha iyi durur. 10 liraya falan çeviriyorlar soft copyi.

Stajım son seneye kalmıştı o yüzden baharda değil yaz dönemi mezun olacağım. Daha olmadım yani diploma eylülde.
Hocam selamlar soft copyi o fiyata Izmirde mi cevirttiniz acaba ? Izmirde ise paylasirsaniz cok sevinirim.

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Cum Ağu 04, 2017 1:33 pm

alihan92 yazdı: Çrş Ağu 02, 2017 1:37 pm 5 Temmuzda başvurduğum Master+Sprachkurs vizem geldi. Vize Anı Defteri - 16 başlığının ilk gönderisini vize reddim ile ben yazmıştım yaklaşık 1 yıl önce. Şu an bakıyorum da vize almak 28. sayfada kısmetmiş:)

Gürkan hocama yardımlarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim.

Tecrübelerimi, bu süre zarfında yaşadıklarımı ve tavsiyelerimi yine paylaşacağım. Eğitim vizesi için hazırlananlara kolaylıklar dilerim.
Herhangi bir dil sertifikasiyla basvurdun mu ? Red yeme sebebin b1 di galiba. B1 i alip mi basvurdun nasil yaptin anlatirsan sevinirim.

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Cum Ağu 04, 2017 2:03 pm

hunterqb yazdı: Cum Ağu 04, 2017 12:38 pm Hocam selamlar soft copyi o fiyata Izmirde mi cevirttiniz acaba ? Izmirde ise paylasirsaniz cok sevinirim.
İstanbulda çevirttim hocam boğaziçi tercümeye, mail atarsanız yardımcı olurlar sanırım parayı da havale yaparsınız.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Cum Ağu 04, 2017 2:08 pm

Britwashere yazdı: Cum Ağu 04, 2017 1:33 pm Herhangi bir dil sertifikasiyla basvurdun mu ? Red yeme sebebin b1 di galiba. B1 i alip mi basvurdun nasil yaptin anlatirsan sevinirim.
A1, A2 ve B1 Goethe sertifikaları ile başvurumu yaptım. 1 ay sonunda vizem geldi. Eğer red mektubunda B1 alıp başvurabilirsiniz demişlerse B1 alıp tekrar başvuru yapmanı öneririm. Eğer redlerle zaman kaybetmek istemiyorsan A1 veya A2 alıp başvurmanı önermem çünkü -vize olayı kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber- tekrar red edilebilirsin ki bana öyle oldu. Bu zaman kaybı riskini alıp almamak sana almış.

İşin özeti, eğer mektupta B1 istemişlerse B1 alman gerekiyor.

Başarılar.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Cum Ağu 04, 2017 2:14 pm

cansudenizozdemir yazdı: Çrş Ağu 02, 2017 4:10 pm Hayırlı olsun. Çok sevindim.
Ben erasmus için gideceğim. Nüfus kayıt örneğini ingilizce alabileceğim bir yer var mı? Çevirtmek zorunlu mu?
Teşekkür ederim. Erasmus için gereken vize evrakları listesinin açıklama kısmında yazması lazım. Eğitim vizesi için gereken evrak listesinin açıklamasında "türkçe evraklar almanca tercümeleri ile ibraz edilmelidir" yazar. Eğer o açıklamada da böyle bir ibare varsa, benim yaptığım gibi nüfus müdürlüğünden tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği alıp almancaya tercüme ettirmek yeterli olur.

Kolay gelsin.

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Cum Ağu 04, 2017 2:21 pm

alihan92 yazdı: Cum Ağu 04, 2017 2:08 pm A1, A2 ve B1 Goethe sertifikaları ile başvurumu yaptım. 1 ay sonunda vizem geldi. Eğer red mektubunda B1 alıp başvurabilirsiniz demişlerse B1 alıp tekrar başvuru yapmanı öneririm. Eğer redlerle zaman kaybetmek istemiyorsan A1 veya A2 alıp başvurmanı önermem çünkü -vize olayı kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber- tekrar red edilebilirsin ki bana öyle oldu. Bu zaman kaybı riskini alıp almamak sana almış.

İşin özeti, eğer mektupta B1 istemişlerse B1 alman gerekiyor.

Başarılar.
B1 i ogrenmen ortalama ne kadar sureni aldi ve nasil hangi kurslarda ogrendin ?

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Cum Ağu 04, 2017 2:28 pm

Britwashere yazdı: Cum Ağu 04, 2017 2:21 pm B1 i ogrenmen ortalama ne kadar sureni aldi ve nasil hangi kurslarda ogrendin ?
A2 sertifikamı aldıktan sonra tam olarak 2 ay çalıştım ve sınava girdim, kursa gitmedim.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cum Ağu 04, 2017 7:45 pm

alihan92 yazdı: Cum Ağu 04, 2017 2:28 pm A2 sertifikamı aldıktan sonra tam olarak 2 ay çalıştım ve sınava girdim, kursa gitmedim.
alihan hayırlı olsun, 92limisin eğer öyleysen yaş ile alakalı bir sıkıntı yaptılarmı yada sen kendini nasıl izah ettin bende 91liyimde merak ediyorum

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzt Ağu 07, 2017 12:21 pm

MoYk_ yazdı: Cum Ağu 04, 2017 2:03 pm İstanbulda çevirttim hocam boğaziçi tercümeye, mail atarsanız yardımcı olurlar sanırım parayı da havale yaparsınız.
Selamlar hocam niyet mektubu icin 20 devlet kurumlarindan alinan belgelere 50 lira fiyat cektiler :lol:

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Pzt Ağu 07, 2017 1:48 pm

cssy yazdı: Cum Ağu 04, 2017 7:45 pm alihan hayırlı olsun, 92limisin eğer öyleysen yaş ile alakalı bir sıkıntı yaptılarmı yada sen kendini nasıl izah ettin bende 91liyimde merak ediyorum
teşekkür ederim. evet 92 liyim. Yaş olayını şöyle izah edeyim. Dediğin gibi ben de bu olaya zamanında biraz takılmıştım fakat -kişiden kişiye değişmekle birlikte- eğitim geçmişin ve bugüne kadar aldığın ingilizce almanca sertifikalar vs. vize şansını artırır. Almanca sertifikan yoksa mutlaka B1 almanca sertifikası almanı öneririm. Ondan sonra bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzt Ağu 07, 2017 4:06 pm

Gencler bir arkadas icin soruyorumda erasmusla staja gidecek. Kendisi maaş aliyor okuldan arastirma gorevlisi oldugu icin. Benim bildigim kadariyla vukuatli nufus kayit ornegini, maas bordrosunu ve uzerine olan arac ruhsatini Almanca ya tercume ettirmesi gerekmiyor fakat son zamanlarda gidip farkli bir durumla karsilasan oldumu bilginiz var miydi?

Tesekkurler simdiden.

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzt Ağu 07, 2017 4:49 pm

Bende tercüme etmemistim nüfus kayit örnegini
BAR MITZVAH

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzt Ağu 07, 2017 5:06 pm

Bende etmemiştim şubatta hem simdi tekrar bakinca staj icin nufus kayit ornegini bilgi notuna eklemediklerini gordum... bordro ve ruhsatinda tercume edilmesi gerektigini sanmiyorum açıkcası. Boyle soyledim arkadasa o da cevirmeyecek ama umarim yanilmiyorumdur :?

cssy

Mesaj gönderen cssy » Çrş Ağu 09, 2017 9:32 pm

alihan92 yazdı: Pzt Ağu 07, 2017 1:48 pm teşekkür ederim. evet 92 liyim. Yaş olayını şöyle izah edeyim. Dediğin gibi ben de bu olaya zamanında biraz takılmıştım fakat -kişiden kişiye değişmekle birlikte- eğitim geçmişin ve bugüne kadar aldığın ingilizce almanca sertifikalar vs. vize şansını artırır. Almanca sertifikan yoksa mutlaka B1 almanca sertifikası almanı öneririm. Ondan sonra bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
okuyacağım bölüm ingilizce olduğu haldemi b1 almamı öneriyorsun ? senin durumunda öylemiydi çünkü benim almanyada yaşamam dışında almancayla bir olayım olmucak ama genede a1 çalışıyorum, ingilizcem ise toefl aldım Allah'a şükür.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Prş Ağu 10, 2017 8:23 am

cssy yazdı: Çrş Ağu 09, 2017 9:32 pm okuyacağım bölüm ingilizce olduğu haldemi b1 almamı öneriyorsun ? senin durumunda öylemiydi çünkü benim almanyada yaşamam dışında almancayla bir olayım olmucak ama genede a1 çalışıyorum, ingilizcem ise toefl aldım Allah'a şükür.
ing yetrli kardeşim okuyacagın bölüm hangi dilse onu yapmaya calıs ama orada yasayacagın için birazda almanca bilmen senn karına olur

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Ağu 10, 2017 3:40 pm

Arkadaşlar vize görüşmesine giderken belgeleri nasıl dosyaladınız ? Birde zımba kullandınız mı , tüm çeviri içeren metinleri , birden fazla sayfaya sahip olan transktipt vs belgeleri zımbaladım orada teker teker çıkaracaklarsa ben şimdiden ona göre yerleştireyim.

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Prş Ağu 10, 2017 3:44 pm

hunterqb yazdı: Prş Ağu 10, 2017 3:40 pm Arkadaşlar vize görüşmesine giderken belgeleri nasıl dosyaladınız ? Birde zımba kullandınız mı , tüm çeviri içeren metinleri , birden fazla sayfaya sahip olan transktipt vs belgeleri zımbaladım orada teker teker çıkaracaklarsa ben şimdiden ona göre yerleştireyim.
Gorusmeye girmeden birisi belgelerini duzenleyecek zaten. O yuzden zimbalamadan poset dosya seklinde koyarsan orda cikartman daha saglikli olur. Ve fotokopileri ayirirsan daha iyi olur Ankara da sistem boyleydi baska sehirlerde nasil bilmiyorum

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Ağu 10, 2017 4:14 pm

Britwashere yazdı: Prş Ağu 10, 2017 3:44 pm Gorusmeye girmeden birisi belgelerini duzenleyecek zaten. O yuzden zimbalamadan poset dosya seklinde koyarsan orda cikartman daha saglikli olur. Ve fotokopileri ayirirsan daha iyi olur Ankara da sistem boyleydi baska sehirlerde nasil bilmiyorum
Teşekkür ederim hocam poşet dosyalarıda ayırmak gerekir mi yani kabul,motivasyon,cv vb hepsi bir poşette mi olsun yoksa ayrı ayrı mı ? Örneğin 1 adet poşet dosyaya transkript orjinali + 2 adet fotokopisi düşünüyordum açıkçası..

Zımbalananlar sadece iki-üç sayfa olanlar cv,transkript,lise diploması ve çeviri vb düzeni kaybetmesin görevli diye zımbalamıştım.

Birde hocam orjinalleri ile beraber iki adet fotokopi talebi var. CV'nin,bloke hesabın,motivasyonun bu tarz belgelerin orjinali zaten yok çıktı oluyor genelde bu belgeleri ikişer adet mi ibraz edicez yoksa sadece 1 adet yeterli olacak mı ?

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Prş Ağu 10, 2017 4:19 pm

hunterqb yazdı: Prş Ağu 10, 2017 4:14 pm Teşekkür ederim hocam poşet dosyalarıda ayırmak gerekir mi yani kabul,motivasyon,cv vb hepsi bir poşette mi olsun yoksa ayrı ayrı mı ? Mesela 1 adet poşet dosyaya transkript orjinali + 2 adet fotokopisi düşünüyordum açıkçası..

Birde hocam orjinalleri ile beraber iki adet fotokopi talebi var. CV'nin,bloke hesabın,motivasyonun bu tarz belgelerin orjinali zaten yok çıktı oluyor genelde bu belgeleri ikişer adet mi ibraz edicez yoksa sadece 1 adet yeterli olacak mı ?
Ben 1 adet orijinal 2 adet fotokopi yapmistim. Sikinti olmustu sen fotokopileri ayri ayri 2 3 dosyaya sigdir orijinallerini de ayri ayri 2 3 poset dosyaya ayir. Her seyin fotokopisini cek cv bloke motivasyon en onemlileri zaten. Hangi dosya varsa mutlaka 2 fotokopisini cektir ben de senin gibi dusunup cektirmemistim orda 20 30 lira verdim fotokopilere. Pasaportun da fotokopisini unutma ayrica.

Kilitli