Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Yolcu97

Re: Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen Yolcu97 » Prş Şub 23, 2017 12:29 am

Donald67 yazdı:25 martta kursum başlıyor oyüzden !! Tehlikeli mi olur
Çetele tutmuyo ya ...1 ay olduktan sonra aramanda yarar var ...

Donald67

Mesaj gönderen Donald67 » Prş Şub 23, 2017 1:36 am

İnşallah kardeşim insan beklerken çok kötü oluyor ne olacak acaba diye

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Nis 20, 2017 9:08 pm

Üniversiteden yeni mezun biri sadece dil kursu için kendni geliştirmek için Almanyaya gitmek istiyor ve kesin red yiyor gerçekten üzücü ve saçma.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Nis 21, 2017 10:50 am

hunterqb yazdı:Üniversiteden yeni mezun biri sadece dil kursu için kendni geliştirmek için Almanyaya gitmek istiyor ve kesin red yiyor gerçekten üzücü ve saçma.
Aslinda sacma degil maalesef. Ülkedeki üniversite mezunlarinin %25 i ya issiz ya da kendi alani disinda bir is bulmak zorunda kaliyorsa, Almanya ya giderken gercekten bir üniversite okuyabilecegini kanitlamasi mantikli.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

almkml

Mesaj gönderen almkml » Sal May 09, 2017 8:34 am

Hep aynı muhabbet ya linkler ölmüş ya bilgiler eski. Bir de işi bilenler mesaj yazanları azarlayıp duruyor. Üniversite okumak için dil kursu vizesi, şartlı kabul, nasıl alınır, ismi nedir vs vs öğrenmek için girdim gene bunları gördüm.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 09, 2017 4:51 pm

almkml yazdı:Hep aynı muhabbet ya linkler ölmüş ya bilgiler eski. Bir de işi bilenler mesaj yazanları azarlayıp duruyor. Üniversite okumak için dil kursu vizesi, şartlı kabul, nasıl alınır, ismi nedir vs vs öğrenmek için girdim gene bunları gördüm.
Nerde azar var mesela? Sitedeki makaleler güncel:

http://www.deutschstudent.com/makaleler/
www.deutschstudent.com

frat

Mesaj gönderen frat » Çrş Ağu 02, 2017 1:38 pm

ben endüstri mühendisliği bölümünü bitirdim. 2017 mezunuyum. clausthal teknik üniversitesinden şartlı kabul aldım. 2 hafta önce vize retti yedim b1 seviyesinde almanca istediler. fakat ben ilk vize görüşmesine giderken hiç almancam yoktu. bu yüzden almancam yok diye Red verdiler. hatta İstanbulda yaşıyorsun imkanında varken neden daha önce almanca öğrenmedin yazıyordu kağıtta. mülakata gittiğimde bana bu soruyu sordular. ben şuan goetheye gidiyorum. a1 sertifikasıni alıp a2 eğitiminin ortasında vize görüşmesine gitmek istiyorum tekrar. çünkü burada kalıp zaman kaybetmek istemiyorum. vize çıkma ihtimali varımdır a1 sertifikası ile. ilk görüşmede hiç almancam yoktu şimdiki gideceğim görüşmede muhtemelen almanca mülakat olacak. almanca mülakata iyi hazırlanmam la beraber vize alabilirmiyim. eğer 2. defa ret yersem 3 yapacağım başvuruda sıkıntı yaşanır mı? teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 03, 2017 1:41 am

Bir defa red aldiktan sonra B1 alana kadar büyük ihtimal sorun cikarirlar daha sonraki basvurularda da.
www.deutschstudent.com

karayilan27

Mesaj gönderen karayilan27 » Prş Ağu 03, 2017 8:46 pm

Lütfen yanlış yönlendirme de bulunmayalım. Tr'de üniversite lisans bitirip sadece dil kursu vizesi ile almanyada 13 ay oturum kimlik kartı aldım.7 ay almanyada kalıp özel sebeplerden dolayı oturumumun bitmesine 6 ay kala yurda döndüm.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 04, 2017 2:38 am

Arkadaslar istisnalar olabiliyor. Dil kursu vizesini uzatanlar da oluyor ama belirttigim gibi istisna. Biz burda sadece alman makamlarinin yazdigi kanunlara göre bilgi veriyoruz, istisnalara göre degil. Gecenlerde de bir arkadas eli yüzü düzgünse uzatabilir diye bir cikis yapti. Bilgi verirken de bakin istisna oluyor, elin yüzün düzgünse uzatabilirsin gibi bir bilgi de veremeyiz. O zaman yanlis yönlendirmis oluruz.
www.deutschstudent.com

moonlight

Mesaj gönderen moonlight » Çrş Ara 20, 2017 12:37 am

Öncelikle herkese selam .Ben denizciyim ve uzun yıllar uzak yol gemilerinde 2. ve 3. kaptan olarak çalıştım.33 yaşındayım bu arada.Almanya'ya sadece 3 aylık dil kursu için giderken konsoloslukta bir sorunla karşılaşır mıyım ?Bu konuyla ilgili bilgisi olan daha önce sadece dil kursu eğitimi için giden arkadaşların tecrübeleri varsa yorum yazarsa sevinirim.tesekkurler

mustafaonalileitisim

Mesaj gönderen mustafaonalileitisim » Cum Ara 22, 2017 1:33 am

Arkadaşlar merhaba 2018 Nisan ayı sonrası için Dil okulu vizesine başvurmak istiyorum.
Bununla ilgili bir kaç sorum var?

Öncelikle DİL OKULU VİZESİ SÜRECİ hakkında genel bilgilendirme yazabilecek bir arkadaş varsa rica etsem genel bir bilgilendirme yazabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler.

1-a1 almanca belgesi gerekli mi? ( goethe ınstıtut )
Bu belgeyi Almanya'dan alma şansım var. Şu an Portekiz'de yaşıyorum ve nisana kadar vizem var şuan çok rahat gidip gelebiliyorum.

2-Bloke hesap yerine Almanya'dan sponsor göstereceğim ne dersiniz?

3-Adımda evim var ve geçen haziran mezun oldum (2017 haziran) , Ayrıca 2017 Ekim-2018 Nisan ayı arası 6 ay Erasmus Plus projesi kapsamında Portekiz'de bulanacağım. Bunların vizede olumlu etkisi olur mu?

4-Dil okulu vizesini en fazla kaç ay alabilirim?

5-Dil okulu sonrası iş olanakları ve yüksek lisans yapma şansım nedir?
( HARRAN ÜN. RADYO TV.ÖN LİSANS VE AÖF ULUSLARARASI İLİŞKİLER LİSANS MEZUNUYUM, ÇALIŞTIĞIM BİR ÖNCEKİ İŞ YERİMDEN VE ÜNİVERSİTE HOCAMDAN REFERANS MEKTUBU ALMA ŞANSIM VAR)
*Aöf eğitimim sırasında bir iş yerinde çalışıyordum.

arc.Ozlem

Mesaj gönderen arc.Ozlem » Prş Tem 12, 2018 7:53 pm

Merhaba,
Almanyada mimarlik alaninda doktora yapmak istiyorum. Ancak dil bilgi seviyem B1.1. Bu nedenle dil kursu yapmam gerekiyor. Almanyada doktora islemleri uzun surmesi ve hocalarla birebir anlasmak icin en az c1 seviyesinde almancaya ihtiyacim bulunmakta.
Egitimim; Mimar sinan unv. Heykel bolumunden mezun oldum. Hemen takibinde italyada mimarlikta iyi bir unversiteden lisans ve yuksek lisansi 1.6 not ile tamamlayip turkiyeye geri dondum. Ve 5 yildir iyi firmalarda calistim. Suan almanca bilgim B1.1 seviyesinde. Dusseldorf da yogunlustirilmis bir dil kursuna kayit yaptirip parasina odedim. Motivasyon yazimda neden Almanya da doktora yapmak istedigimi, doktara icin gerekli hazirliklari anlattim. Cv oldukca iyi. Konsolosluk gorusmem 7 mayista idi. Gorusmem iyi gecmisti. Ancak ayri tarihlerde Diplama tercumeleri ve sigorta policesi nedeni ile ek evrak istediler. Onlari hemen teslim ettim. Ancak 25 temmuz ucus tarihim ve henüz bir sonuc yok. Kaygiya dusmus durumdayim, ozellikle 5 yil calismis ve 38 yasinda olmam vize almami etkiler mi?

Cermis

Mesaj gönderen Cermis » Çrş Eyl 12, 2018 7:53 pm

Merhaba ben unv kayit yoluyla tabiki orada 3 kur dilnokuluna gidecem buurda 2 kur calisip
31 yas burada 3 sinif turkce ogretmenligi okuyorum birakip orada bir programa kayit olacam videde bir supriznolur mu

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 21, 2018 11:17 pm

Cermis yazdı: Çrş Eyl 12, 2018 7:53 pm Merhaba ben unv kayit yoluyla tabiki orada 3 kur dilnokuluna gidecem buurda 2 kur calisip
31 yas burada 3 sinif turkce ogretmenligi okuyorum birakip orada bir programa kayit olacam videde bir supriznolur mu
Türkce ögretmenligini birakacak olmaniz dogru bir karar olmus. Vize alirsaniz simdiye kadarki en büyük sürprizlerden biri olur.
www.deutschstudent.com

John

Mesaj gönderen John » Cmt Eyl 22, 2018 12:03 am

Physiker yazdı: Cum Eyl 21, 2018 11:17 pm Türkce ögretmenligini birakacak olmaniz dogru bir karar olmus. Vize alirsaniz simdiye kadarki en büyük sürprizlerden biri olur.
Adminimizin hesabını duisburger hacklemiş. :)

Cermis

Mesaj gönderen Cermis » Pzt Kas 19, 2018 11:51 pm

Hadi be o kadar kötümü 30 dam sonra kimse vize alamıyor mı

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Sal Kas 20, 2018 2:23 am

şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik.

MustafaPkts

Mesaj gönderen MustafaPkts » Cum Oca 18, 2019 5:00 pm

Merhabalar herkese, konuda dil kursu için garantörlük belgesinden bahsediliyor İdata ile görüşüyorum hayır gerek yok sponsor belgesi yeterli diyorlar(garantör almanyada olmak zorunda diyeyim kısaca, sponsor ise anne ve baba olabiliyor) şunu bir netleştirebilir miyiz öncelikle çünkü başvurup eksik evraktan red yemek zaman kaybı olacak. Lisans öğrencisiyim İstanbul Hukuk son sınıftayım, okulum uzadı 6. senem. Dil okuluna gitmek istiyorum 90 gün altı vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Hiç almanca yok yaş 27. Bu vizeyi aynı zamanda turistlik vize olarakta kullanmayı düşünüyorum arkadaşlarım almanya gezisi düzenliyor onlara katılıcam. İkisini bir aradan çıkarmak istiyorum. Sizce mantıklı mı yoksa direk turist vizesine mi başvurayım.(Buradaki çekincem şu daha önce hiç yurt dışına çıkmadım 10 gün gibi düşük rakamlarla vize almaktan korkuyorum açıkcası) Tecrübesi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşabilirse sevinirim. Teşekkürler.

burake90

Mesaj gönderen burake90 » Cum Haz 04, 2021 5:45 pm

Alttakı mesaj hakkında konu açtım fakat belki buradan daha önce görüp yardımcı olan çıkar.

Öncelikle yazıda hızlıca özet geçeceğim. Sizleri detaylarda boğmak istemiyorum :)

Almanyaya 1 Mart 2020 de yürürlülüğe giren yasa ile gitmek istiyorum. Mühendisim. 2 diplomam var. Birisi uluslararası geçerli, diğerinin de denkliğini aldım. Türkiyede çalışıp B1 seviyesine geldim ve Goethe den sertifikamı aldım.

Prestijli Uluslararası projelerde tecrübelerim var, IT bilgilerim kuvvetli, sertifika ve referans mektupları desen hepsi destekleyici. Almanyadaki iş ilanlarındaki gereksinimleri karşılıyorum. Tek sorunum dilimin akıcı ol ma ma sı. Ve internette bakıyorum dil kursu için başvurulan vizeler çatır çatır red alabiliyormuş. Bu beni çok tedirgin etti ve anladığım kadarı ile motivasyon mektubu çok kritik bir rol oynuyor.

Şimdi ben motivasyon mektubumu yazarken aşağıdaki iki tema arasında kararsızım

1. Niyetimi şeffaflık ile anlatıp, ben böyle kalifeyim size böyle değerler katarım (vs vs vs) diyerek, bu hususta kat ettiğim yolu gösterip (denklik belgesi, B1 dil sertifikası vb), önümdeki tek engelin almancayı ana dilim gibi konuşamam olduğunu ve bunu en efektif almanyada başarabileceğimden mi bahsetmeliyim

Yoksa

2.Uluslararası proje ve arenalarda, endüstri sektörü güçlü olan almanyanın, hemen hemen bulunduğum projede alman firmalarının yer alması sebebi ile ALmanca öğrenmenin beni çok ileriye taşıyacağını ve bana yeni fırsatlar sunacağından vs mi bahsetmeliyim.

Biliyoruz ki bize tavırları çok iyi değil. Ancak sevgili beybim ALmanya! Sen ülkene doktor mühendis arıyorsun. Bunu sen söylüyorsun. Keza bununla ilgili yasa çıkarmışsın ki biz kalifiye olanlar rahat gelelim. Ama benim bunu açık açık dile getirmem ile nasıl bir imaj bırakırım ?

A-) "Lan bu bize kapak atmaya çalışıyor , RED! RED! RED! RED! " ;

B-) Uuu beybi adamam bak neler yapmış. Gayet eğitimli ve donanımlı bir herif. Bırakalım dilini öğrensin. Ardından bize değer katsın.

Ben her zaman doğrunun ve dürüstlüğün tarafındayım ama bu dava için (dil kursu) sözleşmemi uzatmayacağım, işi bırkacağım. Evet her zaman bir red olasılığı vardır ancak ben şansı olabildiğince yükseltmek istiyorum.

Okuduğunuz için tekrar çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Burak ERYILMAZ