Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TEST-DAF Icin Yer Bulamiyorum

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Lakarar

TEST-DAF Icin Yer Bulamiyorum

Mesaj gönderen Lakarar » Pzt Tem 31, 2017 12:41 am

Öncelikle herkeze selamlar saygilar. Yaklasik oalrak 1 senedir Almanya da bulunuyorum ve c1 belgesini aldim fakat Test-DAF icin bir türlü bos yer bulamiyor ve giremiyorum Almanya da evet belki komik gelicektir ama cidden öyle bir durum hic bir sekilde yer bulamiyorum ve bundan dolayi tabi biraz da maddi sikintilardan ülkeme dönmem gerekecek gibi gözüküyor ve ben bunu hicbir sekilde istemiyorum.
Inanin buraya gelirken bircok seyi göze alip geldim. Neyse hayatimi anlatmak icin acmadim sonucta bu basligi :D :D Asil konuya gelecek olursak sinava yer bulamadigim ve geri dönmek istemedigim icin C1 belgesi ile direk kabul eden üniversiteler var mi? Eger var ise bana söylerseniz cok ama cok süper olur ciddi anlamda yardimlarinizi bekliyorum.Kabul ediyor ise hangi bölümleri kabul ettigini söylerseniz de cok makbule gecer.

Tesekkürler/Saygilar

ozanakss

Re: Arkadaslar acil yardim lazim

Mesaj gönderen ozanakss » Pzt Tem 31, 2017 11:13 am

Lakarar yazdı: Pzt Tem 31, 2017 12:41 am Öncelikle herkeze selamlar saygilar. Yaklasik oalrak 1 senedir Almanya da bulunuyorum ve c1 belgesini aldim fakat Test-DAF icin bir türlü bos yer bulamiyor ve giremiyorum Almanya da evet belki komik gelicektir ama cidden öyle bir durum hic bir sekilde yer bulamiyorum ve bundan dolayi tabi biraz da maddi sikintilardan ülkeme dönmem gerekecek gibi gözüküyor ve ben bunu hicbir sekilde istemiyorum.
Inanin buraya gelirken bircok seyi göze alip geldim. Neyse hayatimi anlatmak icin acmadim sonucta bu basligi :D :D Asil konuya gelecek olursak sinava yer bulamadigim ve geri dönmek istemedigim icin C1 belgesi ile direk kabul eden üniversiteler var mi? Eger var ise bana söylerseniz cok ama cok süper olur ciddi anlamda yardimlarinizi bekliyorum.Kabul ediyor ise hangi bölümleri kabul ettigini söylerseniz de cok makbule gecer.

Tesekkürler/Saygilar
Biz hepsini bilemeyiz deutschstudentin sitesinde universiteler kismindan bakabilirsin ama guncelmi bilmiyorum emin olmak icin universitenin kendi sitesinden de bak derim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 31, 2017 2:38 pm

Hangi C1 belgesi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Lakarar

Mesaj gönderen Lakarar » Pzt Tem 31, 2017 6:55 pm

Rheinland privat schule den aldığım c1 belgesi telc C1 değil

melissa1

Mesaj gönderen melissa1 » Pzt Tem 31, 2017 8:10 pm

Sitenin Üniversiteler bölümünden okuduğum kadarıyla Bremen Üniversitesi var. Ama Goethe C1 sanırım

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 31, 2017 9:06 pm

C1 ile kabul veren var ( aklimda suan yok unuttum) ancak hangi bölümden var bu da önemli...
Bir tanidikta yer bulamamisti ve Türkiye'de Izmir'de yer buldu Goethe'de, kazandi geldi.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Lakarar

Re: TEST-DAF Icin Yer Bulamiyorum

Mesaj gönderen Lakarar » Pzt Tem 31, 2017 10:33 pm

Bölüm farketmez şuan o durumdayım :) amacım başlayıp sonra istediğim bölüme geçiş yapmak. Bildiğiniz var ise çok iyi olur gerçekten

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 01, 2017 1:51 am

Hayir herhangi bir yer kabul etmiyor. En azindan testdaf 14 veya dsh 1 alman gerekiyor, bazi üniversiteler istisna olarak kabul ediyor. Onun disinda Telc C1 für Hochschule sertifikasi bütün üniversiteler tarafindan kabul ediliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Lakarar

Mesaj gönderen Lakarar » Sal Ağu 01, 2017 4:39 am

Yanitlariniz icin her birinize teker teker cok tesekkür ederim. Dediginiz gibi baska care yok ya DSH dan iyi birsey alacagiz yada testdaf dan 4 alip halledecegiz

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Sal Ağu 01, 2017 11:39 am

Bremen universites normalde goethe ve telc c1 seltifikasi ile kabul verir ama bir tanidiga baska bir seltifika ile kabul verdigini duydum.
Sansini dene bi istersen

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Sal Ağu 01, 2017 11:50 am

Lakarar yazdı: Pzt Tem 31, 2017 12:41 am Öncelikle herkeze selamlar saygilar. Yaklasik oalrak 1 senedir Almanya da bulunuyorum ve c1 belgesini aldim fakat Test-DAF icin bir türlü bos yer bulamiyor ve giremiyorum Almanya da evet belki komik gelicektir ama cidden öyle bir durum hic bir sekilde yer bulamiyorum ve bundan dolayi tabi biraz da maddi sikintilardan ülkeme dönmem gerekecek gibi gözüküyor ve ben bunu hicbir sekilde istemiyorum.

Tesekkürler/Saygilar
Eğer oturum süresiyle ilgili problemin yoksa Testdaf sınavına türkiyede girebilirsin.

Lakarar

Mesaj gönderen Lakarar » Çrş Ağu 02, 2017 3:54 am

Cok saolun yorumlariniz icin Koblenz de yer bulabildim muhtemelen orada girecegim cok saolun