Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bu kadar kolay mı ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
omrll

Re: Bu kadar kolay mı ?

Mesaj gönderen omrll » Cmt Tem 29, 2017 3:50 pm

Bilu1 yazdı: Cmt Tem 29, 2017 3:25 pm Aslında bu sene KIT olmazsa dediğin üniye bakabilirim. Benim KIT'ye başvurma nedenim hem Almanya'nin en iyi unileri arasında hem B1 Almancaya dil kursu veriyor hem de osym belgesi için ek süre veriyor diye. Bide bu sene sömestr ücreti almaya başladılar. Sömestr başına 1.500 euro belki bu yüzden biraz başvurular da azalmıştır diye düşünüyorum.
hepsi ek süre verir üniversiteden üniye değişmeş bide darmstadt da en iyilerden banko ilk 10 da dır bide ordaki orta düzeydeki üniversiteler emin ol bizim en iyi üniversitelerimizi donunda sallar lar.Sana tavsiye almanca kursuna git(almancan var testdaf hazırlık kursuna yazıl 1 ay sürüyor) testdaf dan 4 te 4 yap iyi bir üniye girersin ama kış sömesterı ı başlarsın bu dönemi unut yetişmez hiçbir türlü bi kere 15 temuz son başvuru tarihi sen hem ösym yerleştirme belgesi hemde dil belgesi yok

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Tem 29, 2017 4:39 pm

omrll yazdı: Cmt Tem 29, 2017 3:50 pm hepsi ek süre verir üniversiteden üniye değişmeş bide darmstadt da en iyilerden banko ilk 10 da dır bide ordaki orta düzeydeki üniversiteler emin ol bizim en iyi üniversitelerimizi donunda sallar lar.Sana tavsiye almanca kursuna git(almancan var testdaf hazırlık kursuna yazıl 1 ay sürüyor) testdaf dan 4 te 4 yap iyi bir üniye girersin ama kış sömesterı ı başlarsın bu dönemi unut yetişmez hiçbir türlü bi kere 15 temuz son başvuru tarihi sen hem ösym yerleştirme belgesi hemde dil belgesi yok
Almancam B1 düzeyinde ve kesinlikle akademi için yeterli değil ben 1 sene almanya'da almanca eğitimi alıp öyle başlamayı düşünüyorum. Şuan almanca dinlediğim şeyleri genel hatlarını anlasam da ayrıntıları kaçırıyorum.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Tem 29, 2017 4:42 pm

omrll yazdı: Cmt Tem 29, 2017 3:18 pm nasıl desem notun ortada olduğu için nasıl cevap gelir bilmem ama almanca dil belgen yoksa bu dönem başlaman çok zor çünki sınavı kazansanda sonuçu nezaman açıklanır adamların verdiği süreden geç gelirse kabul etmezler o yüzden kış sömesterı bekle bide TU9 üniverisitelerini araştırsana kite gitmesende almanyada çok iyi üniler ver mesela darmstadt teknik çok iyi özellikle kimya ve genetik açısınından çok iyi belki oraya girebilirsin
Bu arada adamlar sınav için açık çek verdiler. Yani açıklandığı an yolla dediler de beni asıl vizesi yetişip yetişmesi korkutuyor.

omrll

Mesaj gönderen omrll » Cmt Tem 29, 2017 7:04 pm

Bilu1 yazdı: Cmt Tem 29, 2017 4:42 pm Bu arada adamlar sınav için açık çek verdiler. Yani açıklandığı an yolla dediler de beni asıl vizesi yetişip yetişmesi korkutuyor.
merak etme şimdi başla işlemlere bir sonraki döneme herşey hazır olur vize için A2 belge yeterli o belgeyi goetheden alırsın