Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Üniden ve Vizeden Kabul İçin Gerekli Nitelikler

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Bilu1

Almanyada Üniden ve Vizeden Kabul İçin Gerekli Nitelikler

Mesaj gönderen Bilu1 » Prş Tem 27, 2017 11:54 pm

Şimdi arkadaşlar Almanyada "kein NC" bir bölümden kabul almak için herhangi bir diploma notu ya da Lys puanı vs gerekiyor mu yoksa "kein NC" bölümler için genelde başvuran herkesi kabul ediyorlar mı? Ya da eliyorlarsa nasıl ve neden elerler? Aynı şeyi vize içinde sormak isterim. Hani Lys puanı ve sıralaması bayağı bi düşük olsa da vizede bunun etkisi ne derece oluyor? Ya da konsoloslukta üniden kabul aldığı halde lys başarısı düşük diye ret verirler mi? Sonuçta üni yeterli bulduysa konsolosluğun yeterli bulmama gibi ihtimalı oluyor mu?

Bilu1

Re: Almanyada Üniden ve Vizeden Kabul İçin Gerekli Nitelikler

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Tem 28, 2017 11:04 pm

Verdiğin linkler için çok teşekkür ederim. Ancak ben bu linkleri daha önce de incelemiştim. Burda yazılanlara göre sınırlı kontejyan yani "NC" olmayan bölümlere hemen hemen her başvuran kabul ediliyor deniliyor ancak benim anlamadığım eğer öylese neden universite illa da Ösym yerleştirme belgesi istiyor üstelik Lys sonucumu yollamıştım. Yani kabule etkisi yoksa istemesinin amaci tam olarak ne? Bide yine linklerde vize için yazan eğitim geçmişiniz ortalamanın üstündeyse diyor da hani belli bir kriter vermemişki yani spesifik olarak diplama notu şunun üstündeyse işte ya da Lys puaniniz veya siralamaniz bilmem kaçın üstündeyse diye bişi söylememiş. Ben daha önceki tecrübeleriniz de varsa daha spesifik şeyler öğrenmek istemiştim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 29, 2017 12:06 am

Makaleleri anlamamissin demekki. Almanya da okuma hakki elde edebilmek icin önce Türkiye de bir üniversite kazanmis olman gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Tem 29, 2017 1:06 am

Physiker yazdı: Cmt Tem 29, 2017 12:06 am Makaleleri anlamamissin demekki. Almanya da okuma hakki elde edebilmek icin önce Türkiye de bir üniversite kazanmis olman gerekiyor.
Hayır o kismi anladım ama ben derdimi anlatamadım galiba. Daha açık olmam gerekirse ben Almanya'da herhangi bir ünide okumak degil Aachen Teknik, München Teknik, KIT, LMU, Heidelberg unileri gibi dünya çapında en iyi uniler arasinda gösterilen ünilerden birinde okumak istiyorum. Ama Türkiyede ayni bolumde bir üniye yerleşirim bu çok da zor olmaz ancak bu yerleşeceğim üni Odtu, bilkent, boğazici gibi Turkiyede isim yapmis bir uni olmaz. Ya da daha da açık olmam gerekirse tr de lys de 320 civari puan alip uniye yerlesip bu unilerin "kein NC" bölümüne başvurursam ret edilme olasılığı var mı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 30, 2017 10:24 pm

KIT, TU München ve RWTH Aachen zaten en az alman sistemine 2,5 ortalama istiyor. O da 390 civari bir lys puani demek. Zaten iyi üniversitelerde bütün bölümlerde nc vardir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

John

Mesaj gönderen John » Pzr Tem 30, 2017 11:05 pm

Baştan keşke derdini daha açık bir şekilde belirtseydin Bilu1 arkadaşım. Allah kolaylık versin.

MervanGunes

Mesaj gönderen MervanGunes » Prş Ara 21, 2017 8:08 pm

Diploma puanım 64.95 bu puanla bir üniversiteye kabul edilebilir miyim ?