Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Siegen - Adolf-Reichwein-Straße Yurt

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Denizz

Siegen - Adolf-Reichwein-Straße Yurt

Mesaj gönderen Denizz » Sal Tem 18, 2017 9:04 am

Merhaba,

Studierendenwerk Siegen'den konudaki yurt için teklif aldım. Siegen'de okuyan ve yurt(lar) hakkında bilgisi bulunan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Direk atlayıp kabul mu etmek lazım, şehirden biraz uzak olduğu için şehir içinde WG'mi bakmak lazım yada bu yurdun kendisi açısından eksiklikleri varsa diğer yurtlara mı bakmak lazım.

Eğer kaçırılmaması gereken bir teklifse; daha fazla bekletmeden konfirme etmek istiyorum.

Kira 230 €. Evdeki 4 oda, 4 öğrenci tarafından paylaşılacak. Banyo ve mutfak ortak.

Denizz

Re: Siegen - Adolf-Reichwein-Straße Yurt

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Tem 19, 2017 4:10 pm

Siegen'den kimse yok mu arkadaşlar?

Crni

Mesaj gönderen Crni » Çrş Tem 19, 2017 11:27 pm

Ben 3 haftadır siegenda kalıyorum okulum ama giessenda (thm)
BAR MITZVAH

Crni

Mesaj gönderen Crni » Çrş Tem 19, 2017 11:28 pm

Okulum Studienkolleg marburg ama dersleri giessen thm'de görülüyor .. giessenda ev bulamadığım için siegenda Kalıorum
BAR MITZVAH

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Tem 19, 2017 11:32 pm

Crni yazdı: Çrş Tem 19, 2017 11:27 pm Ben 3 haftadır siegenda kalıyorum okulum ama giessenda (thm)
Siegen'in yurtlarında kalamıyorsundur galiba farklı üni.de öğrenci olduğun için. Açıkçası çokda alternatifim yok direk kabul edicem ama önceden bir fikir edinebilmek adına yazmıştım.

Peki nasıl Siegen? Küçük diyorlar sende 3 haftadır oradaymışsın ama yinede yorum yapacak kadar bulunmuşsun. Paylaşırsan sevinirim.

Crni

Mesaj gönderen Crni » Çrş Tem 19, 2017 11:44 pm

Marburg, Giessen , Frankfurt ve siegenin yurtlarında kalabiliyorum ..Ben Siegeni sevmedim özellikle Hauptbahnofunu (sürekli inşaat halinde , trenler gecikiyor) bu nedenle derslere geç kaldım baya . City galerienin dışında tüm şehir düzensiz bence .. insanlarıda oldukça soğukkanlı .. 1 senedir siegendan aktarmalı yapıyorum dortmunda gitmek için. Bir treni 2 saat bekliyrum , bazende hiç gelmiyor en kısa zamanda taşınacağım burdan zaten ... Marburga taşınmal farz oldu
BAR MITZVAH

Crni

Mesaj gönderen Crni » Çrş Tem 19, 2017 11:47 pm

Bu arada bunlar kendimce yorumum .. size göre değişebilir ben dortmund ve giessena kıyaslayarak söyledim
BAR MITZVAH

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Tem 20, 2017 12:25 am

Teşekkürler yinede. Ben artık gidince göreceğim. Durum baya kötüymüş gerçi ama ilk zamanlarda trenle pek işim olmaz diye umuyorum. yurt zaten okulun içinde şehirede otobüsle git gel yaparım.

Giessen 85 km uzaktaymış, günlük git gel yapmak bile insanı soğutur şehirden.

Yalnız, kalacak yer bulmak bu kadar zor oluyorsa ben direk yatırayım yurt parasını şimdiden :)

Crni

Mesaj gönderen Crni » Prş Tem 20, 2017 12:32 am

Evet 54 dakika sürüyor giessen siegen ! Bencede yapacagin en mantikli sey yurda kayit olmak
BAR MITZVAH

SAYGIN

Mesaj gönderen SAYGIN » Pzt Şub 26, 2018 2:27 am

Denizz yazdı: Sal Tem 18, 2017 9:04 am Merhaba,

Studierendenwerk Siegen'den konudaki yurt için teklif aldım. Siegen'de okuyan ve yurt(lar) hakkında bilgisi bulunan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Direk atlayıp kabul mu etmek lazım, şehirden biraz uzak olduğu için şehir içinde WG'mi bakmak lazım yada bu yurdun kendisi açısından eksiklikleri varsa diğer yurtlara mı bakmak lazım.

Eğer kaçırılmaması gereken bir teklifse; daha fazla bekletmeden konfirme etmek istiyorum.

Kira 230 €. Evdeki 4 oda, 4 öğrenci tarafından paylaşılacak. Banyo ve mutfak ortak.
merhabalar,
Ben de Universitaet Siegen kabul aldım ve kalacak yer arıyorum. Yurtlara baktım ama pek içime sinmediler. Daha uygun WGler buldum ama henüz onlarla da iletişime geçmedim. Sen de bir süredir oradasın sanırım. Şehir, konaklama, hayat hakkındaki yorumların neler? Memnun musun? :)

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Çrş Şub 28, 2018 1:02 am

Merhaba, ben yurtta kalıyorum. yurtlar neden içine sinmedi onu söylersen daha sağlıklı yorum yapabilirim senin için yurt veya wg hakkında. şehir küçük gelince sıkılacaksın büyük ihtimalle çoğu zamanında ama derslere odaklanma konusunda da bir avantaj oluyor bence bu. kafeler veya barlar ise parmakla sayılabilecek adette. berlin, köln gibi büyük şehirleri gördüysen onlarınki gibi gece hayatı veya haftasonu bekleme :) ulaşım biraz sıkıntı oluyor burada tramvay yok ve gece 12 den sonra night bus lar oluyor, onlarda yurtta kalıyorsan yarım saat yürüme mesafesinde bırakıyor. en önemlisi şehir sanki tepelerin arasına kurulmuş ve merkezden herhangi bir yere -üni.de dahil- gitmek için yaya gidiyorsan yokuş çıkman gerekiyor maalesef. genel olarak çok mutlu olmasamda en kısa sürede masterı bitirmek istediğim için iyidir diyip geçiyorum.

SAYGIN

Mesaj gönderen SAYGIN » Prş Mar 01, 2018 10:06 pm

Muriel yazdı: Çrş Şub 28, 2018 1:02 am Merhaba, ben yurtta kalıyorum. yurtlar neden içine sinmedi onu söylersen daha sağlıklı yorum yapabilirim senin için yurt veya wg hakkında. şehir küçük gelince sıkılacaksın büyük ihtimalle çoğu zamanında ama derslere odaklanma konusunda da bir avantaj oluyor bence bu. kafeler veya barlar ise parmakla sayılabilecek adette. berlin, köln gibi büyük şehirleri gördüysen onlarınki gibi gece hayatı veya haftasonu bekleme :) ulaşım biraz sıkıntı oluyor burada tramvay yok ve gece 12 den sonra night bus lar oluyor, onlarda yurtta kalıyorsan yarım saat yürüme mesafesinde bırakıyor. en önemlisi şehir sanki tepelerin arasına kurulmuş ve merkezden herhangi bir yere -üni.de dahil- gitmek için yaya gidiyorsan yokuş çıkman gerekiyor maalesef. genel olarak çok mutlu olmasamda en kısa sürede masterı bitirmek istediğim için iyidir diyip geçiyorum.
size email attım ama umarım ulaşmıştır. Buradaki email adresini kullanıyor musunuz bilmiyorum :)