Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

lütfen bakın lütfen

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ozanakss

lütfen bakın lütfen

Mesaj gönderen ozanakss » Pzt Tem 17, 2017 5:39 pm

merhaba arkadaşlar ben bu yıl sıanava girdim 100.000 sıralama yaptım almanyada okumak istiyorum dil eğitimine başladım 7 agustosta berlinde dil eğitimi alıcam
türkiyedeki tüm mühendisliklere puanım yetiyor sizce ne okumalıyım benim aklımda bilgisayar vardı
sizce
1.bilgisayar
2.mekatronik
3.elektrik ve elektronik
4.endüstri
5.makine
sizce hangisini okumalıyım hangisi daha avantajlı ?
çok zorlanırmıyım?

burak0992

Re: lütfen bakın lütfen

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Tem 17, 2017 7:59 pm

Kardeşim böyle bir şeyi,gerçekten hayatına yön verecek bir şeyi buradaki insanlara mı soruyorsun? ve gerçekten buradaki insanların istediğine göre mi hayatını yönlendireceksin? Bence iyice ne olmak istediğine karar ver ondan sonra almanyada eğitim al derim ve benim verebileceğim tavsiye budur.
Be different,make a difference...

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzt Tem 17, 2017 9:27 pm

yukardaki arkadaş haklı bu senin hayatın, acele etmeden, kendini kandırmadan iyice düşün, ben ilerde ne yapmak istiyorum, öyle bir iş veya eğitim düşünki seni her sabah yataktan kaldırsın, seni hırslandırsın, kendini geliştirmek en iyi olmak iste o konuda öyle bir seçim yap, bu senin hayatın boyunca istediğin, amatörce uğraştığın yada ilgi duyduğun bişeyle alakalıdır büyük ihtimal, iyi düşün.

egulsoylu

Mesaj gönderen egulsoylu » Sal Tem 18, 2017 3:49 am

Kararsızlığını giderecek en kesin yöntem, adı geçen bölümlerden mezun olmuş insanlarla görüşmen ve bu kişilerin iş hayatlarını, öğrencilik hayatlarını öğrenmen. Sana anlattıklarını dinledikten sonra da biraz hayal kurmaya çalış, kendini o bölümleri okurken hayal et, o mesleği yapıyorken hayal et. Mutlaka bir hayalin diğerlerine göre daha ağır basacaktır. Eğer çevrende o bölümlerde okumuş kişiler yoksa, internette bir sürü farklı insandan o bölümlerle ilgili hikayeler okuyabilir veya dinleyebilirsin.

Bir de şu ana kadar bölüm müfredatlarını incelediğini tahmin ediyorum ama eğer incelemediysen mutlaka incelemelisin. Çünkü bu senin karar vermeni kolaylaştıracaktır. İncelemekten kastım da sadece ders adlarına bakmak değil, ders içeriğini öğrenmek. Hatta derslerin kısa özetlerini bulabilirsin internetten.

Zorlanıp zorlanmaman da seninle ilgili bir durum. Eğer dersler ilgini çekiyorsa, zorlansan bile bu eğlenceli bir zorluk olur. Böylece bölümü sadece karın ağrılarıyla okumamış olursun. Yani, ömür boyu ilgini çekebileceğini düşündüğün bir alan seçmeye çalış kendine. Bu seçim üstünde baskı oluşturmasın. Çünkü istediğin zaman başka bir alana geçebilirsin.

Kullanıcı avatarı
zeygoc

Mesaj gönderen zeygoc » Sal Tem 18, 2017 3:52 am

burak0992 arkadasa katiliyorum..
ille bi öneri istersen ama, ben mesela informatik okuyorum ,öneririm..zor mu ? evet ,ama keyifli mi ?bana göre evet
bilgisayara ilgin varsa informatik de ekmek var ,eger yoksa cok sikilirsin ,zor da zaten.. bir de matematik aliyorsun bol bol
life is too short to learn german -richard porson-

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Sal Tem 18, 2017 11:01 am

zeygoc yazdı: Sal Tem 18, 2017 3:52 am burak0992 arkadasa katiliyorum..
ille bi öneri istersen ama, ben mesela informatik okuyorum ,öneririm..zor mu ? evet ,ama keyifli mi ?bana göre evet
bilgisayara ilgin varsa informatik de ekmek var ,eger yoksa cok sikilirsin ,zor da zaten.. bir de matematik aliyorsun bol bol
size ulaşabileceğim bir mail adresi vs varmı bende her zaman informatik isterdim lütfen yardımcı olabilirmisiniz

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Sal Tem 18, 2017 11:40 am

zeygoc yazdı: Sal Tem 18, 2017 3:52 am burak0992 arkadasa katiliyorum..
Lutfen..

Kullanıcı avatarı
zeygoc

Mesaj gönderen zeygoc » Cum Tem 21, 2017 2:30 am

ozanakss yazdı: Sal Tem 18, 2017 11:40 amLutfen..
forumdan mesaj nasil yollaniyor :roll: :oops:
cok degismis buralar ,hicbirseyi yerinde bulamiyorum :D
life is too short to learn german -richard porson-

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Cum Tem 21, 2017 3:32 pm

zeygoc yazdı: Cum Tem 21, 2017 2:30 am forumdan mesaj nasil yollaniyor :roll: :oops:
cok degismis buralar ,hicbirseyi yerinde bulamiyorum :D
Kaldirildi :( ancak mail falan :(

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Tem 22, 2017 12:49 am

Büyüyünce ne olacagim sorusunu baska insanlara sorana kadar bence kendine bir sor. Neyi cok seviyorsan onu oku.