Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenme Ve Seviye Dereceleri

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eki 13, 2008 12:41 am

Grundstufe I,II (Temel Duzey)
I - - A1
II - - A2

Mittelstufe I,II (Orta Duzey)
I - - B1
II - - B2

Oberstufe I,II (Ileri Duzey)
I - - C1
II - - C2 \'ye denk gelir..

A1 seviyesi: Hic veya az Almanca bilgisi
Bu seviyeyi bitirdikten sonra alisik, gundelik deyimleri ve basit cumleleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz. Kendinizi ve baskalarini tanitabilirsiniz, ayni sekilde gundelik hayata dair sorular sorabilir ve cevaplar verebilirsiniz mesela nereden geldiĝiniz, nerde oturduĝunuz, hangi insanlari tanidiĝiniz veya nelere sahip olduĝunuz hakkinda. Onun disinda kendinizi basit bir sekilde ifade edebilecek haldesiniz, eĝer karsinizdaki kisiler yavas ve anlasilir sekilde konusuyorsa ve size yardim etmeye hazirsa.

A2 seviyesi: Almanca temel bilgisi
Bu oĝrenim seviyesini basariyla bitirirseniz, gundelik hayatin her alaniyla, orneĝin kimlik, aile, alisveris, is ve yakin cevre hakkinda bilgiler veren cumleleri ve sikca kullanilan deyimleri anlayabilecek ve kullanabilecek durumda olursunuz.
Simdiden, aIisik ve bilinen seyler uzerine bilgi alisverisi yapilan basit ve pratik durumlarda kendinizi ifade edebilirsiniz, ve basit bir sekilde kendi kokeninizi, eĝitiminizi, yakin cevrenizi ve ihtiyaclarinizi tarif edecek haldesiniz.

B1 seviyesi: Orta seviyede Almanca bilgisi
Bu seviyeyi bitirdikten sonra anlasilir bir standart dilde konusulduĝunda ve soz konusu is, okul ve bos zaman olduĝunda en onemli noktalari anlayabilirsiniz. Sehayat ederken dil alaninda karsilasilan durumlarin coĝunun ustesinden gelecek haldesiniz. Basit ve birbirine baĝli cumleler kurarak tanidik konular ve kisisel ilgi alanlari hakkinda dusuncelerinizi ifade etmek de sizi artik zorlamiyor.
Hic problem yasamadan tecrubelerinizi ve yasanan olaylari anlatmayi, dusleri, umutlari ve hedefleri tanimlamayi ve ayrica planlariniz ile gorusleriniz icin kisa bir gerekce yada aciklama vermeyi beceriyorsunuz.
Sizin icin ilk munkun olan sinav;

\'\'(ZD) Zertifikat Deutsch\'\' \'tur (Almanca Sertifikasi).

B2 seviyesi: Iyi Almanca bilgisi
B2 seviyesini bitirenler somut ve soyut konular uzerine yazilmis karmasik metinlerin temel iceriĝini ve ayni sekilde kendi bilgi alanlarinda surdurulen uzman tartismalarini anlayabilir. Bu durumda kendinizi anadilini konusan kisilerle iki tarafinda fazla zorlanmadiĝi normal bir sohbet kuracak kadar spontane ve duzgun ifade edebilirsiniz.
Ayrica bircok konu uzerine belirgin ve detayli bir sekilde konusmayi, guncel bir soruyla ilgili gorusunuzu aciklamayi ve deĝisik olanaklarin avantaj ve dezavantajlarini tarif etmeyi sorunsuz bir sekilde basariyorsunuz.
Bu seviyenin sonunda ki mumkun olan sinavlar;

\'\'(ZD Beruf) Zertifikat Deutsch fur den Beruf\'\' (Meslek icin Almanca sertifikasi)
ve cok iyi oĝrenciler icin;

\'\'(ZMP) Zentrale Mittelstufenprufung\'\' (Merkezi orta seviye sinavi).

C1 seviyesi: Pek iyi Almanca bilgisi
Bu seviye size genis kapsamda iddiali, uzun metinleri ve ustu kapali manalari anlamanizi saĝlar. Ayni sekilde simdi kendinizi spontane ve duzgun ifade edebilirsiniz, sikca belirgin bir sekilde kelime aramaya mecbur olmadan.
Artik oĝrendiĝiniz dili sosyal ve is hayatinda veya meslek ile universite eĝitiminde etkin ve esnek olarak kullanabiliyorsunuz. Acik, duzgun ve ayrintili bir tarzda karmasik konular hakkinda gorusunuzu bildirmeyi ve ayni zamanda farkli cumle baĝlamlarini uygun bir sekilde kullanmayi basariyorsunuz.

\'\'(ZMP) Zentrale Mittelstufenprufung\'\' \'u (Merkezi orta seviye sinavi) problem yasamadan gecmelisiniz.

C2 seviyesi: Mukemmel ile anadiline yakin Almanca bilgisi
Bu seviyeyi bitirdikten sonra uygulamada okuduĝunuz ve duyduĝunuz herseyi kolayca anlayabilirsiniz. Farkli yazili ve sozlu kaynaklardan aldiĝiniz bilgileri ozetlemek ve bu arada gerekce ile aciklamalari birbirine baĝlantili cumlelerle dile getirmek te size zorluk yaratmiyor.
Kendinizi spontane, cok duzgun ve itinali ifade etmek, ayrica karisik konularda ince mana nuanslarini vurgulamak size cok kolay geliyor.
Bu seviye derecesinde mumkun olan sinavlar;

\'\'(KDS) Kleines Deutsches Sprachdiplom\'\' (Kucuk Almanca Dil Diplomasi)
veya;
\'\'(GDS) Großes Deutsches Sprachdiplom\'\' (Buyuk Almanca Dil Diplomasi)
\'\'(DSH) Deutsch fur den Sprachlichen Hochschulzugang\'\' (Universiteye dilsel giris icin Almanca)
veya;
\'\'(ZOP) Zentrale Oberstufenprufung\'\' (Merkezi yuksek seviye sinavi).

tatanka

Mesaj gönderen tatanka » Çrş Eki 29, 2008 3:17 pm

Mittelstufe I, seviyeye geldigim anda universite\'e baslayabilecegimi soylediler. .Acaba nekadar surede gelebilirim o seviyeye . .

Hannover\'de bir dil kursuna yazildim Almnaya\'da ogrenicem yani almanca\'i

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 29, 2008 11:18 pm

Yaklasik 600 saatlik bir almanca gormus olman lazim,ne kadarda ogrenebilecegin gidecegin kursun haftalik ders saatine bagli.Haftada 20 saatlik bir kurs ile 7.5 veya 8 ayda ogrenebilirsin..Birde her universite B1 (mittelstufe1) ile kabul vermeyebilir B2 (mittelstufe2) isteyenleride var.

tatanka

Mesaj gönderen tatanka » Pzt Kas 03, 2008 1:09 pm

Anladim tesekkurler. .bayaya uzunmus:)

ipek

Mesaj gönderen ipek » Pzt Şub 09, 2009 1:10 am

[quote]tatanka yazdi:
Mittelstufe I, seviyeye geldigim anda universite\'e baslayabilecegimi soylediler. .Acaba nekadar surede gelebilirim o seviyeye . .

Hannover\'de bir dil kursuna yazildim Almnaya\'da ogrenicem yani almanca\'i[/quote]

Arkadasim su almanyada b1 ile kabul alan ilk ve tek insan sensindir sanirim, ne kadar ballisin ya:) b1\'de atla arada hepsini yapmak zorunda degilsinki. b1.1 yapmadan b1.2\'ye gec mesela..

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Şub 09, 2009 1:11 am

[quote]ipek yazdi:
[quote]tatanka yazdi:

Hannover\'de bir dil kursuna yazildim Almnaya\'da ogrenicem yani almanca\'i[/quote]

Arkadasim su almanyada b1 ile kabul alan ilk ve tek insan sensindir sanirim, ne kadar ballisin ya:) b1\'de atla arada hepsini yapmak zorunda degilsinki. b1.1 yapmadan b1.2\'ye gec mesela..[/quote]

boyle bal bize cikmaz yawwwB)B)B)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Şub 09, 2009 1:56 am

Sans ama bence yeteri kadar Almanca bilgisi ile universiteye baslamak biraz saglikisiz bir durum gibi ve sikinti yaratabilir sanki..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Ruh-Adam

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Sal Eyl 01, 2009 12:17 am

arkadaslar b1e geldiginde uni kolaylikla kabul veriyor ama b2ye devam sarti istiyor

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal Eyl 01, 2009 12:53 am

uni kabulleri zaten B1 ile veriliyor,ama bu uniye baslyacaginiz anlaminda degil.Ayrica tatanka sana B1 ile basliyacagini unimi soyledi yoksa kursmu ?belki bolumun ile alakali bir durum olabilir,yoksa B1 ile uniye baslyabiliyorsan gercekten arkadaslarin dedigi gibi balliymissin :D:alkis

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Cum Eyl 25, 2009 5:44 pm

arkadaslar almanyada dil kursuna baslayali 4 hafta oldu.ilk sinava girdigimde 3. siniftan baslatmislardi.dun sinif atlama sinavi yapildi ve bugun neticesi belli oldu.SONUC.. super:-) 14 kisi icinde en fazla puan yapip sinif birincisi olarak 4.sinifa atlamis bulunmaktayim..sinava girecegimde cok tedirgindim heyecan vardi nasil bi sinav oldugunu bilmiyordum cunku.ama simdi sistemi ogrendim insallah gerisi gelir.
herkese egitim hayatinda basarilar dilerim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eyl 26, 2009 2:26 am

Tebrikler Mechanical..3 sinif dedigin B1 mi ?

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzr Eyl 27, 2009 12:03 am

tesekkur ederim tekin..3. sinif dedigim ilk seviyenin sonu.yani mittelstufeye en yakin olani.suan 4e gectim.yani b1 oluyor bu.insallah hepimiz icin hayirlisi olur.bizde her stufe icin grund-mittel-ober icin siniflar var 1-2-3 grund,4-5-6-7 mittel,8-9-10 oberstufe oluyor.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Eyl 27, 2009 1:21 am

Buda cok eski sistem..Yani A1-A2 B1-B2 ve C1 i kendi icinde bolumlere boluyorlar..
Cok hizli ilerlemisin super hiz,umarim DSH\'ya kadar bu hizini bozmazsin..

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Eyl 28, 2009 10:16 am

evet eski sistem.dil kursu gercekten umdugumdan iyi cikti.umarim dsh yada testdafi kisa surede alirim.hedefim bu.
Allah herkese basarili olmayi nasip etsin.sen nerelerdesin essende mi hannoverde mi? sanirim kursun hannoverde demi? ben gecen ctesi essendeydim. oraya yeni bi alisveris merkezi yapiolar.gerci cogu bitmis icerisi tiklik tiklimda.bina cevresini daha bitirmemisler.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Sal Eyl 29, 2009 10:30 am

arkadaslar bi duzeltme yapmak istiyorum.hani yukarda 1-2-3 grundstufe demistim ya o yanlismis.

dogrusu;

1-2-3-4 grundstufe
5-6-7-8 mittelstufe
9-10 oberstufe

bu duruma gore ben henuz grundstufedeyimi:-) insallah gelecek aya mittelde olurum.dun 4. siniftaki ilk dersime girdim.iyiydi.bu sinifta daha cok pratik yapiliyor anladigim kadariyla.cunku ders sohbet havasinda geciyor.gecen sinifta daha cok dil bilgisine agirlik verilmisti.ama daha dun ilk gunumdu belki burdada dil bilgisi agirliktadir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 04, 2009 2:23 am

isin acigi almanca pek kursta ogrendigimiz gibi bir dil degil.. yani kurtsa butun kurlari cok iyi notlarla gecin hatta dsh dan %90 alin ama dili disarda kullanmazsaniz hic bi zaman gelistiremezsiniz kendinizi.. disarda ne kadar cok konusursaniz , almancanin da o kadar iyi olur ve kendinize guveniniz artar.. bi de disarda almanca konusma derken kurstaki cinlilerle ruslarla tarzanca tarzinda degil de ornegin elinizden geldigince bu resmi islerinizi banka vs kendi basiniza halledin..

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Eki 05, 2009 12:40 am

evet physiker sana katiliyorum.grammer ayri konusma pratik ayri..ne kadar grammer iyi olsada konusulmadikca gelismez. dedigin gibi tum banka islemleri falan kendimiz halletmeliyiz.acikca soylemek gerekirse almanlarla iletisim kurmak zor bence.. dil gelistirmek icin almanlarla kolay kolay konusabilen biri varsa bunun yontemini bana da soylerse cok mutlu olurum..insan konustukca kendine guveniyor.gurkanin da dedigi gibi banka vb islemleri insan hep kendi halletmeliki bu tip yerlerde gercekten islemleri yolunda halletmek guven veriyor.

berk2099

Mesaj gönderen berk2099 » Pzt Eki 05, 2009 1:23 pm

Mechanichal senin yazilarini okuyorumda vize almadan itibaren nerden nereye allah yolunu acik etsin benimde 4 ocakta basliyor kurs Clautshalda

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzt Eki 05, 2009 1:51 pm

aslinda banka yada diger resmi makamlara gittiginizde anlamakda fazla zorluk cekmezsiniz.cunku onlar genellikle hochdeutsch yani kursta gorudugunuz almancayi konusuyorlar,nasilki kursta ogretmeninizi anlamakta buyuk zorluk cekmiyorsaniz o tur yerlerdede fazla zorlanmazsiniz.sadece sokakta yada komsularinizdan olan almanlarinkini belki iyi anliyamazsiniz,oda normaldir cunku onlarda dialekt yani sive gibi bir dille konusuyorlar.o yuzden takmayin fazla,ben bile bazen bizim komsunun dedigini anliyamiyorum :D.heleki birde sanslisiniz,Bayernde olsaydiniz;burda daha fena bir sive var :D

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Cmt Kas 14, 2009 5:34 pm

A1 DEN C2 YE seviyesine kadar kurlar arasi toplam kac euro tutar???Bana RP kursundaki A1 den C2 kurlari arasi dil kursu toplam fiyatini soylermisiniz?????