Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize alabilirmiyim sizce? YARDIM

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ozanakss

Vize alabilirmiyim sizce? YARDIM

Mesaj gönderen ozanakss » Sal Tem 11, 2017 12:06 pm

Merhaba arkadaslar ben almanyada okumak istiyorum ama bildiginiz uzere konsolosluk mulakat yapiyor en az A2 bilmem gerekiyor ama benim almancam zayif o yuzden simdiden dil kursuna gitmek istiyorum 3 ayligina dun konsolosluktan randevu aldim herseyi tamamladim ama lise mezunu oldugum icin bana vize vermeyebilirlermis bu dogrumu ? Annemle babam sponsor oldu annem ogretmen babam restaurant sahibi hesapta 50.000 dolar gosterdik.annemde hesabinda 18.000 lira gosterdi. tapulari parselleri gosterdik. konsolosluk vize verirmi sizce ? :oops:
Birde niyet mektubunda direk gercekleri soyledim suan dil kursuna gitmek istedigimi ilerde de almanyada okumak istedigimi almanyadaki muhendislik egitiminin daha iyi oldugunu bu yuzden simdi gidip 3 aylik dil egitimi almam gerektigini soyledim dil kursununda %25ini odedim bu belgeyide koydum. sizce vize alirmiyim?

Makineci

Re: Vize alabilirmiyim sizce? YARDIM

Mesaj gönderen Makineci » Sal Tem 11, 2017 6:20 pm

Kaç yıllık mezunsun

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Prş Tem 13, 2017 12:37 pm

Makineci yazdı: Sal Tem 11, 2017 6:20 pm Kaç yıllık mezunsun
lise mezunuyum 4 yıllık anadolu lisesi

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Prş Tem 13, 2017 4:16 pm

ozanakss yazdı: Prş Tem 13, 2017 12:37 pm lise mezunuyum 4 yıllık anadolu lisesi
Daha doğrusu kaç yıldır mezunsun ☺

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Prş Tem 13, 2017 8:20 pm

Makineci yazdı: Prş Tem 13, 2017 4:16 pm Daha doğrusu kaç yıldır mezunsun ☺
Daha bu yil yeni aldim belgemi yeni mezun oldum :D sizce sonuc ne olur

Frank Martin

Mesaj gönderen Frank Martin » Prş Tem 13, 2017 8:24 pm

ozanakss yazdı: Prş Tem 13, 2017 8:20 pm Daha bu yil yeni aldim belgemi yeni mezun oldum :D sizce sonuc ne olur
Merhaba dostum, bende mezun oldum bu sene ama kafam karışık. Sıfır almanca ile şartlı kabul verecek üniversite biliyor musun ? Birde bize başvuru tarihleri fln çok sıkıntılı, diyorum ki 1 sene bekleyeyim a2 belgeside alırım bu sırada seneye rahat rahat başvuru yaparım diye düşünüyorum sen ne ne düşünüyorsun ?

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Prş Tem 13, 2017 8:34 pm

Frank Martin yazdı: Prş Tem 13, 2017 8:24 pm Merhaba dostum, bende mezun oldum bu sene ama kafam karışık. Sıfır almanca ile şartlı kabul verecek üniversite biliyor musun ? Birde bize başvuru tarihleri fln çok sıkıntılı, diyorum ki 1 sene bekleyeyim a2 belgeside alırım bu sırada seneye rahat rahat başvuru yaparım diye düşünüyorum sen ne ne düşünüyorsun ?
Bence bu çok mantıksız bir seneni öldürmene gerek yok dostum ben bu sene a2yi halletmeye calisip basvurmaya calisacagim hangi üniveristenin şartlı kabul aldığını bilmiyorum benim öz teyzeminde yurt dışı eğitim danışmanlığı şirketi var.Benim tüm işlemlerimi bu süreçte o yapıyor. :)

Frank Martin

Mesaj gönderen Frank Martin » Prş Tem 13, 2017 8:36 pm

ozanakss yazdı: Prş Tem 13, 2017 8:34 pm Bence bu çok mantıksız bir seneni öldürmene gerek yok dostum ben bu sene a2yi halletmeye calisip basvurmaya calisacagim hangi üniveristenin şartlı kabul aldığını bilmiyorum benim öz teyzeminde yurt dışı eğitim danışmanlığı şirketi var.Benim tüm işlemlerimi bu süreçte o yapıyor. :)
Bende sıfır almanca var. Açıkçası şöyle düşünüyorum ağustosda yerleşme sonuçları açıklanıyor ve çoğu üniversitenin başvuru tarihleri bitmiş oluyor. Tamam ağustosda başvurduk direk açıklanır açıklanmaz ardından eylülde kabul geldi daha sonra gittik vizeye onada ortalama 2 ay sonra kabul verseler ohoooo :lol:

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Prş Tem 13, 2017 8:43 pm

Frank Martin yazdı: Prş Tem 13, 2017 8:36 pm Bende sıfır almanca var. Açıkçası şöyle düşünüyorum ağustosda yerleşme sonuçları açıklanıyor ve çoğu üniversitenin başvuru tarihleri bitmiş oluyor. Tamam ağustosda başvurduk direk açıklanır açıklanmaz ardından eylülde kabul geldi daha sonra gittik vizeye onada ortalama 2 ay sonra kabul verseler ohoooo :lol:
Zaten her kosulda sunu bil dostum hic bir kosulda sen ocaktan once vize alamazsin bu kesin bilgi :) benim icinde oyle suan almancaya yeni basladim sende basla benimde almancam sifir