Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite Başvuruları Belge Tasdiği

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nepharyl_

Üniversite Başvuruları Belge Tasdiği

Mesaj gönderen nepharyl_ » Cmt Haz 17, 2017 12:26 am

Merhabalar,
Bir bilen cevap verebilirse çok çok minnettar kalırım, biraz acil bir durum. Bonn Üniversitesi'ne yaptığım başvuruda bir sıkıntı olmuş ve bana : " Fotokopien ausländischer Zeugnisse bedürfen der Beglaubigung durch die deutsche diplomatische oder konsularische Vertretung im Herkunftsland oder durch die diplomatische Vertretung des Herkunftslandes in der Bundesrepublik Deutschland " diye bir cevap geldi. Yolladığım belgeler Aralık'ta noter onayını aldığım belgenin fotokopisiydi. Yanlış olan ne olabilir? Neyi yollamam gerekli? Tasdikli belgenin fotokopisi kabul edilmiyor mu? Alman konsolosluğundan onaylatmak mümkün müdür? Son olarak, haftaya Almanya'da elden verebilir miyim başvurumu? Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Üniversite Başvuruları Belge Tasdiği

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 17, 2017 1:57 am

Almanya da elden verebilirsin. Tercümeleri hatta Almanya da rathaus da onaylatabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Cmt Haz 17, 2017 12:02 pm

çok teşekkür ederim. :)

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Haz 19, 2017 10:41 am

Tekrardan merhabalar,
Aachen'daki rathaus'tan onaylatabileceğimi söylemiştiniz. Kesin onaylatabilirim değil mi? Almanya'daki Türk konsolosluğunu aradığımda Köln'de onaylatabileceğim söylendi. Türkiye'de yapamıyorum çünkü en yakın tarih Temmuz ortası ve ben perşembe Almanya'ya geçiyorum. Aynı soruyu tekrar sorduğum için özür dilerim epey stresliyim yalnızca. Attıkları mailde "durch die diplomatische Vertretung des Herkunftslandes in der Bundesrepublik Deutschland" dedikleri için acaba Almanya'daki Türk elçiliğinden mi yapmalıyım diye düşündüm. Belediyeden olanı da kabul ederler değil mi? Son olarak, randevu almam gerekiyor mu ve zor bir işlem mi diye sormak istedim. İstediğim tk üniversite Bonn ve kaçırmak istemiyorum blgeler yüzünden.

Sevgilerimle.

varnayy

Mesaj gönderen varnayy » Pzt Haz 19, 2017 1:27 pm

nepharyl_ yazdı: Pzt Haz 19, 2017 10:41 am Tekrardan merhabalar,
Aachen'daki rathaus'tan onaylatabileceğimi söylemiştiniz. Kesin onaylatabilirim değil mi? Almanya'daki Türk konsolosluğunu aradığımda Köln'de onaylatabileceğim söylendi. Türkiye'de yapamıyorum çünkü en yakın tarih Temmuz ortası ve ben perşembe Almanya'ya geçiyorum. Aynı soruyu tekrar sorduğum için özür dilerim epey stresliyim yalnızca. Attıkları mailde "durch die diplomatische Vertretung des Herkunftslandes in der Bundesrepublik Deutschland" dedikleri için acaba Almanya'daki Türk elçiliğinden mi yapmalıyım diye düşündüm. Belediyeden olanı da kabul ederler değil mi? Son olarak, randevu almam gerekiyor mu ve zor bir işlem mi diye sormak istedim. İstediğim tk üniversite Bonn ve kaçırmak istemiyorum blgeler yüzünden.

Sevgilerimle.
merhaba, bonn'a başvuruyu nasıl yaptınız? en az c1 seviye almanca istemiyorlar mı? ortalamanız nasıl?

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Sal Haz 20, 2017 1:09 am

varnayy yazdı: Pzt Haz 19, 2017 1:27 pm merhaba, bonn'a başvuruyu nasıl yaptınız? en az c1 seviye almanca istemiyorlar mı? ortalamanız nasıl?
Merhaba benim bölümüm ingilizce. B2 istiyorlar. Ortalamam 90. Lys puanim da 430kusurdu sanıyorum. Dsh 1 ile kabul alınıyor benim bölümüm için ancak başvuru için illa ki konsolosluktan onaylı istiyorlarmış belgeleri. Malesef Yeni öğrendim.

varnayy

Mesaj gönderen varnayy » Sal Haz 20, 2017 1:57 am

nepharyl_ yazdı: Sal Haz 20, 2017 1:09 am Merhaba benim bölümüm ingilizce. B2 istiyorlar. Ortalamam 90. Lys puanim da 430kusurdu sanıyorum. Dsh 1 ile kabul alınıyor benim bölümüm için ancak başvuru için illa ki konsolosluktan onaylı istiyorlarmış belgeleri. Malesef Yeni öğrendim.
merhaba, zaten bildiğim kadarıyla konsolosluk onayı dışında hiç bir onay istenmiyor. genellikle ''beglaubigte Kopie'' yazarlar.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Sal Haz 20, 2017 8:42 am

Ben şimdiye kadar hep noter onaylı belgelerimi yo9llamıştım. Ancak malesef Ankara'da en yakın randevu Temmuz 11. Randevusuz yalvar yakar girme şansımız yok mu acaba? Alt tarafı 4 belge? :(

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Haz 20, 2017 12:10 pm

Merhabalar benimde belge durumum vardı acildi ve sizin durumunuz gibi randevular çok geç tarihte idi. İstanbul konsolosluğuna mail atmıştım ve her pazartesi çarşamba ve cuma günleri saat 7.30 - 9.00 arası mailin çıktısını alarak gelebileceğim söylenmişti bende ertesi gün gittim onay işlemlerini hallettim, belki sizde böyle birşey yapabilirsiniz kendi konsolosluğunuzda. Durumun aciliyetini mailde belirtebilirseniz yardımcı olabilirler.
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Çrş Haz 21, 2017 10:01 am

Merhabalar,
Çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgi için. Yarın mutlaka deneyeceğim şansımı. Umarım dönerler. Çok çok teşekkür ediyorum bilgi için tekrardan.

Sosss

Mesaj gönderen Sosss » Pzr Tem 02, 2017 8:15 pm

nepharyl_ yazdı: Sal Haz 20, 2017 1:09 am Merhaba benim bölümüm ingilizce. B2 istiyorlar. Ortalamam 90. Lys puanim da 430kusurdu sanıyorum. Dsh 1 ile kabul alınıyor benim bölümüm için ancak başvuru için illa ki konsolosluktan onaylı istiyorlarmış belgeleri. Malesef Yeni öğrendim.
Merhaba. Bonn'a ben de basvuru surecindeyim. Konsolosluktan hangi belgeleri onaylattiniz acaba? Bir de hangi basvuru belgelerini yolladiniz?
Cunku int sayfasinda motivation letter, cv gibi seyler yazmiyor. Onlari da eklediniz mi?

Tesekkürler.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Tem 03, 2017 8:55 pm

Merhaba,
Bugün Köln'e gittim başvuru tasdiği için ancak sıkıntı çıktı açıkçası. Orijinal belgeyi de istiyoruz ki fotokopisini çekelim bunun gerçek dosyanın kopyası olduğunu bilemeyiz dediler. Türkiye'de nasıl oluyor bilmiyorum ne yazık ki. Ancak onaylatmanız gerekenler YGS-LYS , diplomanız ve transkriptiniz. Diğerleri için gerek yok. Bonn'un sitesinden almıştım bilgiyi. Umarım geç yazmamış ve yardımcı olabilmişimdir. Ne yazık ki ben onaylatamadım... Türkiye'de kesinlikle daha kolay, orada yapın derim yaptıracaklar varsa. Sevgiler.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Tem 03, 2017 8:56 pm

Ah bir de, evet. Mutlaka ve mutlaka mot. letter ekleyin. CV de istiyorlar. Ama motivasyon mektubu EN önemlisi bence. Çünkü onca başvuru arasından "neden" sizi almalılar ona kararı o mektupla veriyorlar.

Sosss

Mesaj gönderen Sosss » Cum Tem 07, 2017 11:59 am

nepharyl_ yazdı: Pzt Tem 03, 2017 8:55 pm Merhaba,
Bugün Köln'e gittim başvuru tasdiği için ancak sıkıntı çıktı açıkçası. Orijinal belgeyi de istiyoruz ki fotokopisini çekelim bunun gerçek dosyanın kopyası olduğunu bilemeyiz dediler. Türkiye'de nasıl oluyor bilmiyorum ne yazık ki. Ancak onaylatmanız gerekenler YGS-LYS , diplomanız ve transkriptiniz. Diğerleri için gerek yok. Bonn'un sitesinden almıştım bilgiyi. Umarım geç yazmamış ve yardımcı olabilmişimdir. Ne yazık ki ben onaylatamadım... Türkiye'de kesinlikle daha kolay, orada yapın derim yaptıracaklar varsa. Sevgiler.
Cevap icin tesekkurler. Kölnde türk konsolosluguna mi gittiniz? Burgeramt'da da turkce belge fotokopilerini onayliyorlar mi? Osym belgesinin internet ciktisinin noter onayi yapilmis hali var elimde bunu kabul ederler mi?
Bugun istanbuldaki almanya konsolosluguna gittim ama randevusuz almadilar maalesef. En yakin randevu agustosta ve benim o kadar zamanim yok. Bir de cevirilerin almanyada mi yaptirilmasi gerekiyor?

Tesekkurler

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Cmt Tem 08, 2017 12:56 am

Evet Kölnde gittim. Burgeramtta zannetmiyorum ancak emin değilim. Benim de noterli hali vardı, kabul edemem dedi noter. İnternetten direk çıktısını alın, ya da orada çıkartın. Bana bunu sunmuştu alternatif olarak. Tabii çeviri de istiyor. Eğer onay Almanya'da olacaksa çeviri de bağlı olan yani buradaki bir bürodan olacakmış. Bir de diplomayı onaylamak için diplomanın ASLINI istediler. Ki benim işimi batıran bu oldu, imkansız bir durum bu, çünkü diplomam üniversitemde şu an, Ankara'da....

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Eki 30, 2017 9:48 am

Bonn başvurusu için apostil onayı yeterli oluyor mu acaba? Aldığım mailde "eine notarielle Beglaubigung können wir leider nicht akzeptieren. Eine Apostille wäre allerdings akzeptabel." diyor ama bir bilen varsa yine de sormak istedim.