Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya ve TUM

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Ogrencı

Almanya ve TUM

Mesaj gönderen Ogrencı » Pzt Haz 12, 2017 8:13 pm

Merhaba. Ben 11. sınıfa gidiyorum ve birkaç senedir aklımda Almanya'da informatik okumak var. Lise ortalamam 96 civarı. ODTÜ veya Boğaziçi tutar diye düşünüyorum sıkı bir ders çalışma düzenim var. TUM 'e girmeyi çok istiyorum. Almancam A1 seviyesinde Almanya'da 8-9 ay dil kursuna gidip dil belgemi aldıktan sonra başvursam kabul alabilir miyim? RWTH Aachen olabilir mi? Ya da başka bir üniversiteden şartlı kabul alıp dil işini hallettikten bir süre sonra tekrar istediğim üniye başvurabilir miyim? Her şey için şimdiden teşekkürler :)

burak0992

Re: Almanya ve TUM

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Haz 12, 2017 8:32 pm

Dil şartını sağladıktan sonra tekrar istediğin ünide eğitim hayatına başlayabilirsin.
Be different,make a difference...

Yavuzhan

Mesaj gönderen Yavuzhan » Pzt Haz 12, 2017 8:34 pm

Kabul alabilirsin ama bu universiteler icin lys den iyi puan alman gerekiyor.Bahsettigin gibi iyi calisiyorsan girersin ama TUM da yetenek testi olabiliyor.

Ogrencı

Mesaj gönderen Ogrencı » Pzt Haz 12, 2017 8:37 pm

Ben mülakat var diye duymuştum. O da üniversite sınavında yüksek puan alana yapılmıyor diye yazmışlardı başka bir sitede