Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

RU Bochum Lys puanı ile başvuru hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Neyzen

RU Bochum Lys puanı ile başvuru hakkında

Mesaj gönderen Neyzen » Pzt Haz 05, 2017 12:13 am

merhaba geçen sene girdiğim lys puanı nc puanı ile puanımı hesapladığımda 2.1 geliyor fakat mezuna kaldım (yerleştirme yapmadım) ve bu sene tekrar hazırlandım RU Bochum da makine mühendisliği okumak istiyorum fakat başvurularda bir üniversite yerleşme şartı gerektiğini öğrendim bu sene ygs deki şansızlığım yüzünden nc puanımın 2.6-2.8 gibi gelebileceğini düşünüyorum ve bu sanırsam RU Bochum a yetmiyor misal bu sene tr de bir makine mühendisliğine yerleşip geçen seneki lys puanımla RU Bochum a başvuru yapabilir miyim? eğer yapamazsam almanyada 2.6-2.8 nc puanı ile (makine müh. için) hangi üniversitelere başvuru yapabilirim bu arada başvuru için lys sonuçları sonrasını bekliyordum şimdi mi başlamam lazım yoksa beklemeli miyim? teşekkürler

Makineci

Re: RU Bochum Lys puanı ile başvuru hakkında

Mesaj gönderen Makineci » Pzt Haz 05, 2017 12:23 am

O dediğini yapamazsin.
Bir cok universitede nc yok
Forumda üniversite tanımları var ordan kendine uygun olanları seçip kendi internet sitelerine girip bir çok seyi öğrenebilirsin.

Neyzen

Mesaj gönderen Neyzen » Pzt Haz 05, 2017 12:26 am

teşekkürler başka bir sorum olursa size öm atabilir miyim?
edit: sanırsam öm özelliği yok forumda,
arama kısmından aradım fakat üniversite tanıtımları kısmını bulamadım müsaitseniz link alabilir miyim?

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Pzt Haz 05, 2017 12:33 am

Neyzen

Mesaj gönderen Neyzen » Pzt Haz 05, 2017 12:49 am

bu sayfadan sadece 5-6 üniversiteyi görebiliyorum

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Pzt Haz 05, 2017 1:17 am

Telefondan chrome dan girme baska tarayıcıdan gir

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Pzt Haz 05, 2017 1:31 am

Makinede yuksek unilerde sadece nc var .Genel olarak yok.((((.Basvuruya gore degisiyor o))))..Benim bochumun sitesinden baktigim 2.9 du makine icin..O dedigin gecen seneki puanla basvurma mevzusu olmaz...Bu sene yerlesmek zorundasin Tr 'de...Hangi eyalette istiyorsun okumak..Bochum dedigine gore NRW tarafimi yoksa genel olarak mı( bochum istisnami.).Ve dil seviyen ne seviyede?Dil seviyen sıfır ise bochumdan kabul alamazsin zaten..Lys sonuclarini beklemen gerekiyor ve buda Ws 17/18 icin olan sureyi geciyor..Makine muhendisligi genel olarak Ws olan bir bolum..Yani 1 sene beklemen gerekiyor..

Neyzen

Mesaj gönderen Neyzen » Pzt Haz 05, 2017 9:05 pm

2017 LYS Sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, sonuçların açıklanması konusunda bir sürpriz yapmayacaklarını söyleyerek, “Makul bir sürede açıklayacağız” dedi. (LYS sonuçları ise 11 Temmuz 2017'de açıklanacak.)

bu açıklamaya göre 7 haziranda başlıyor benim bildiğim bochumun başvuruları 18/17 temmuzdada bitiyordu başvurmak için sürem olacak diye düşünüyordum zaten almanca seviyem a1 dir şuan (eskiden kursa gitmiştim a2 sonunda bırakmıştım 4 yıl önce) lys sınavı bittikten sonra 1 ay içindede a1 belgesi alıp bochumun dil kursuna katılmayı düşünüyordum testdaf4 için (şartlı kabul vermediğini biliyorum fakat dil kursu veriyor) testdafıda geçtikten sonra bu sefer makine mühendisliğine başvurmayı hedefliyordum.ki misal bochumun dil kursu başvurusunu kaçırsam bile nrw bölgesinde bi dil kursundan sonra tesdaf4 belgemi aldıktan sonra üniversiteye başvurabileceğimi düşünüyorum (okuduklarıma göre)
tek istediğim bochum değil tabikide fakat nrw bölgesinde bir yer istiyorum çünkü ilk yıl yurt çıkmayacağı için (büyük ihtimal) essendeki akrabağda kalacağım (essen uzak kalsa da mecbur büyük ihtimal ucuz kirali bir ev arayacağım)
ingilizcem gayet iyi daha önceden de 2 kere almanyaya student exchange ile gittim (lisedeyken)

1 yıl olayı derken zaten testdaf için zaten 10-12 ay dil kursu sürecektir büyük ihtimal yarım yıl veya 3-4 ay gibi bir süre başvuru için beklemem gerekecek testdaftan sonra dönemin başlaması için

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Pzt Haz 05, 2017 9:23 pm

Neyzen yazdı: Pzt Haz 05, 2017 9:05 pm 2017 LYS Sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, sonuçların açıklanması konusunda bir sürpriz yapmayacaklarını söyleyerek, “Makul bir sürede açıklayacağız” dedi. (LYS sonuçları ise 11 Temmuz 2017'de açıklanacak.)

bu açıklamaya göre 7 haziranda başlıyor benim bildiğim bochumun başvuruları 18/17 temmuzdada bitiyordu başvurmak için sürem olacak diye düşünüyordum zaten almanca seviyem a1 dir şuan (eskiden kursa gitmiştim a2 sonunda bırakmıştım 4 yıl önce) lys sınavı bittikten sonra 1 ay içindede a1 belgesi alıp bochumun dil kursuna katılmayı düşünüyordum testdaf4 için (şartlı kabul vermediğini biliyorum fakat dil kursu veriyor) testdafıda geçtikten sonra bu sefer makine mühendisliğine başvurmayı hedefliyordum.ki misal bochumun dil kursu başvurusunu kaçırsam bile nrw bölgesinde bi dil kursundan sonra tesdaf4 belgemi aldıktan sonra üniversiteye başvurabileceğimi düşünüyorum (okuduklarıma göre)
tek istediğim bochum değil tabikide fakat nrw bölgesinde bir yer istiyorum çünkü ilk yıl yurt çıkmayacağı için (büyük ihtimal) essendeki akrabağda kalacağım (essen uzak kalsa da mecbur büyük ihtimal ucuz kirali bir ev arayacağım)
ingilizcem gayet iyi daha önceden de 2 kere almanyaya student exchange ile gittim (lisedeyken)

1 yıl olayı derken zaten testdaf için zaten 10-12 ay dil kursu sürecektir büyük ihtimal yarım yıl veya 3-4 ay gibi bir süre başvuru için beklemem gerekecek testdaftan sonra dönemin başlaması için
Bak lys sonuclari 11 temmuzda aciklaniyor yazmissin...((Senin almanyada basvurabilmen icin yerlestirme belgenin olmasi gerekiyor.)))Yani turkiyede uniye yerlestirme nezaman aciklaniyor..

Neyzen

Mesaj gönderen Neyzen » Pzt Haz 05, 2017 10:07 pm

bochum da şartlı kabul yok zaten.ben bochumun dil kursu için başvurmak istiyorum ilk aşamada
tesdafı geçtikten sonra lisans için başvuracağım (trdeki üni donmuş vaziette olucak) dil kursu içinde üniversiteye yerleşme belgem gerekiyor mu ki ?
büyük ihtimalle yerleştirmeler temmuz sonu gibi açıklanacak o tarihten sonra bochum dışında şartlı kabulle kayıt yaptırabileceğim okul olacak mı? yoksa 1 sene kaybetmek zorunda mı kalacağım, yada varsa misal gittikten sonra misal 10 ay sonra tesdaf 4 belgemi aldıktan sonra bochuma da başvurabilir miyim tekrardan? ( ösym belgesinin 2 yıl geçerlilik gibi bir durumu vardı)

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Sal Haz 06, 2017 2:23 am

Evet orada bochuma başvurabilirsin
1 sene kaybetmezsin bir sonraki başvurular ocak ayinda

Neyzen

Mesaj gönderen Neyzen » Sal Haz 06, 2017 8:43 am

makine mühendisliği bochumda sadece winter semester yani ocak ayında başvurusu yok ama eğer ocak ayındaki dil kursuna başvura biliyorsam yolcu97 nin dediği gibi açıkta kalırım 1 sene misal ocak ayında başlamasa bile dil kursunu başladığını var sayarsak 6 ayda tesdaf 4 ü verebilecek duruma gelemezsem 1 yılım çöp olur o yüzden benim bu yıl eylül ayında ya herhangi bir üniverstenin şartlı kabulu ile yada bir dil kursu ile almanya ya gidip tesdaf4 için çalışmaya başlamam lazım ki 10-11 ay sürem olsun.
yani sormak istediğim şu, temmuzun sonunda üni yerleştirmeler açıklanır ve bu yerleştirmelerden sonra eylül- ekim(en geç) başlayabileceğim almanyada bir dil kursu olacak mı? (ister başka bir üniversitenin şartlı kabul ile, dil kursu yada dışarıdan bir dil kursu ki 10-11 ay sonra tesdaf4 ü aldıktan sonra üniye başvura bileyim senem kabolmasın)

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Sal Haz 06, 2017 2:49 pm

Neyzen yazdı: Sal Haz 06, 2017 8:43 am makine mühendisliği bochumda sadece winter semester yani ocak ayında başvurusu yok ama eğer ocak ayındaki dil kursuna başvura biliyorsam yolcu97 nin dediği gibi açıkta kalırım 1 sene misal ocak ayında başlamasa bile dil kursunu başladığını var sayarsak 6 ayda tesdaf 4 ü verebilecek duruma gelemezsem 1 yılım çöp olur o yüzden benim bu yıl eylül ayında ya herhangi bir üniverstenin şartlı kabulu ile yada bir dil kursu ile almanya ya gidip tesdaf4 için çalışmaya başlamam lazım ki 10-11 ay sürem olsun.
yani sormak istediğim şu, temmuzun sonunda üni yerleştirmeler açıklanır ve bu yerleştirmelerden sonra eylül- ekim(en geç) başlayabileceğim almanyada bir dil kursu olacak mı? (ister başka bir üniversitenin şartlı kabul ile, dil kursu yada dışarıdan bir dil kursu ki 10-11 ay sonra tesdaf4 ü aldıktan sonra üniye başvura bileyim senem kabolmasın)
Anladim seni ;
O dedigin biraz zor gibi. Paderborn ve Siegen var başvuru tatihleri farkli olan , onlarda uymuyor. 1 senem fazladan gitmesin diyorsan , winter semester olan baska unilere bakmalisin . Sen yinede bak üniversiteler makalesinden ama sana uygun yok gibi..

Neyzen

Mesaj gönderen Neyzen » Sal Haz 06, 2017 5:37 pm

Almanya Yoğunlaştırılmış Dil Kursu Vizesi almam gerikecek sanırsam onu alırsam süre kaybı yaşamam, essende dorthmundda bir tesdaf dil kursuna kayıt yaptırmam gerekicek 10-11 ay sürem olucak testdaf4 ü aldıktan sonra seneye temmuz ayında başvuru yapıp bu sefer üniye şartlı kabul değilde kabul alacağım her halde tesdaf4 belgesi (kazanırsam) ösym yerleştirme belgem (zaten olucak) vs vs de olursa süre kaybı yaşamam (doğru mu düşünüyorum?)

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Prş Haz 08, 2017 7:43 pm

bochum'a başvuru yapmak istediğimde dsh-2 goethe c2 gibi alınan sertifikalar soruluyor, none of the above dendiğinde dil kursuna yönlndiriyor, 500 euro diyerek. arkadaşlar bu şekilde mi başvuruyoruz? o 500 euro ödenmeli mi yani başvuru için? yoksa kabul geldiği takdirde mi ödüyoruz gitmek istiyorsak? aptalca bir soruysa özür diliyorum. :(

Frostmourne

Mesaj gönderen Frostmourne » Prş Haz 08, 2017 10:18 pm

Bremen üniversitesine şartlı kabul için başvuru her zaman yapılabiliyor.