Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

LMU Munchen yardim lutfen

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Pzr Eyl 20, 2009 12:31 am

Merhaba arkadaslar,

Oncelikle gercekten guzel bir site olmus uzun uzun suredir arastiriyorum burayi bulmam cok iyi oldu. Kurucu ve yonetici arkadaslara sonsuz tesekkurler.
LMU Munihte isletme okumaya karar verdim. Buradan OSS ile bir isletme bolumu kazanip kabul belgesi alma ihtimali sizce ne kadar?
-Munihte tanidiklarim var bu yuzden pek korkum yok maddi konuda. Ve garantorluk yapacak birisi var insallah sorun cikmaz. Garantorluk icin sartlari da merak ediyorum bilen arkadaslar varsa cok memnun olurum.
-Almanca bilgim orta duzeyde gelistirmeye calisiyorum. Olmazsa unide kurs alirim. Uni kurs veriyor fakat bilmek istedigim kabul belgesi geldikten sonra mi kursa yaziliyoruz yani kurs bitiminde universiteye gitmek kesin midir?
-Bir de kabul konusu kafami karistiriyor. Bu universitede okuyan arkadaslar var mi acaba kabul gelmeme ihtimali ne kadar? Lise notlarim cok iyi, herkesten "iyi" referansi alabilirim.

Tesekkurler.

ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Pzr Eyl 20, 2009 5:02 pm

Arkadaslar hic cevap yok mu bu universite hakkinda bilgi verebilecek yok mu? Netten arastirdim fakat bir de tecrube etmis birilerinden yanit almak istiyorum.
Bu unide isletme bolumu almanya geneli kisitlama ile ogrenci alir diyor bu kisitlamayi acabilir miyiz birazcik

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 20, 2009 6:33 pm

direk olarak uni ye basvurursan sifir almancayla kabul alamazsin.. almanca kursu yaparsin , dsh yi verdikten sonra basvurunu yaparsin.. sayet lmu munchen de isletme bolumunde kisitlama varsa bunun adi NC dir.. Numerus Clausus kisminda sitemizde ayrintili aciklama var..

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=66

Garantorluk ile ilgili de ozel bir bolumumuz var :

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ead_id=847

Ayrica LMU nun tanitimi da sitemizde mevcut :

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=67

kisaca sordugun sorularin hepsinin aslinda cevabi var sitede. siteyi bir turla istersen bastan asagi, kafana takilan bi soru olursa yine biz burdayiz ;)

ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Pzr Eyl 20, 2009 6:43 pm

Evet okudum sonradan farkettim kusura bakmayin arastirmaktan site site gezmekten artik bakar kor olduk:D Ama surasini tam anlamadim
once kabul belgesi mi alacagiz yoksa kurs mu? Kurs alirsak bir yil ertelenmis oluyor yani diger yil tekrar mi OSSye girecegiz?,
bu arada su an a1 duzeyinde almancam var lisede gorduk 3 yil iste yarar mi bilmem:D hala calisiyorum rosetta stone program ile cok guzel bisey tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 21, 2009 2:58 am

universiteden kabul aldiktan sonra dil kursu kaydi.. alamazsan sadece dil kursu vizesi.. tekrar oss ye vs girmene gerek yok, oss sonucu 10 yil gecerli burda.. turkiye de gordugun almancayi burda saydirtabilirsin.. kursa baslamadan once seviye tespit sinavi yaparsin ona gore bi seviye belirlerler..

ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Pzt Eyl 21, 2009 9:41 am

Hmm tesekkurler anladim
Ama bir sorun daha var, lys\'ye haziran ortasinda girecegiz. Temmuz 15e yetismeyebilir. Acaba bu universitenin son kayit tarihi ne zaman? Ve yetismezse yapabilecegimiz ne olur? Universitenin yaz donemi varsa onu mu beklememiz gerekir?
Aklima su geliyor acaba YGS ile bir acikogretim kazanilip onun sonuc belgesi ile yazilma imkani olur mu? Nasil olsa sonuc belgesinde -acikogretim yazmayacak? (eger ygs yetismezse)

ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Sal Eyl 22, 2009 9:10 pm

suan a1 duzeyinde almanca biliyorum ve halen gelistiriyorum yazin kursa gidecegim ayrica marmaris alman tatil koylerinde fotografcilik yapacagim ocak ayina kadar testdafa girmis olurum siki bir calismayla insallah kazanirim eger olmazsa da diger universitelere de zaten basvuru yapacagim verdigin yararli bilgiler icin tesekkurler.