Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı Kabul ve Dil Kursu ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Furk

Şartlı Kabul ve Dil Kursu ?

Mesaj gönderen Furk » Cmt May 27, 2017 7:40 pm

Merhaba ,
Ben sıfır almancayla şartlı kabul almayı düşünüyorum.Hangi üniversiteden daha kolay şartlı kabul alabilirim? Ve siz dil kursu için hangi üniversiteyi önerirsiniz ? Yani hangi üniversitede yada hangi bölgede dil kursu daha iyidir ? Önerileriniz varsa yazar mısınız .

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Re: Şartlı Kabul ve Dil Kursu ?

Mesaj gönderen dr13agon » Pzr May 28, 2017 9:26 pm

Selamlar,

Sitedeki üniversite tanıtımlarını okuyarak hangi okulun herhangi bir Almanca bilgisi talep etmeden şartlı kabul verdiğini bulabilirsiniz. Seçeceğiniz üniversiteye göre ve kişisel tercihlere bağlı dil kursunuzun yerini belirleyebilirsiniz.

https://www.deutschstudent.com/universiteler/

John

Mesaj gönderen John » Sal May 30, 2017 2:29 pm

Şu başlığı "Almanya'ya nasıl en kolay yoldan kapak atabilirim?" diye değiştirebilir miyiz? Ben yeni üye sayılırım bazı arkadaşlara kıyasla, valla yıldım bu başlıkları görmekten. Araştırma yok bir şey yok, ne websitesindeki makaleler incelenmiş ne forumda eski postlara bakılmış...

Bak ben doğu Almanya'da böyle okumak istiyorum diye gelip okulu bırakıp sonra dönercilik yapan bir sürü adamla tanıştım. Sorsan hepsi idealist, okumak isteyen gençlerdi. Madem böyle bir arzun isteğin var, niye başlamadın A1 Almanca kursuna TR'de? Sıfır Almancayla kabul alsan da vizede sorun yaşama ihtimalin çok yüksek. Bu konuda eski postlar ve vize başlığı altında red alan arkadaşların isyanı ortada. Ben bile 100% ingilizce master yapıyorum ona rağmen gelmeden A2 Almanca sertifikası aldım Goethe'den. Sıfır Almancayla gelsen, ingilizce de yoksa yarın öbür gün nasıl derdini anlatacaksın?

Kusura bakmayın ama bu gidişle forumda "Alman karı arıyorum vatandaşlık için, şartlı kabul en kolay nerden alınur?" diye soran da çıkar. Böyle tipler yüzünden asıl yardıma ihtiyacı olan arkadaşların postları arada kaynıyor.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Sal May 30, 2017 5:09 pm

John yazdı: Sal May 30, 2017 2:29 pm Şu başlığı "Almanya'ya nasıl en kolay yoldan kapak atabilirim?" diye değiştirebilir miyiz? Ben yeni üye sayılırım bazı arkadaşlara kıyasla, valla yıldım bu başlıkları görmekten. Araştırma yok bir şey yok, ne websitesindeki makaleler incelenmiş ne forumda eski postlara bakılmış...

Bak ben doğu Almanya'da böyle okumak istiyorum diye gelip okulu bırakıp sonra dönercilik yapan bir sürü adamla tanıştım. Sorsan hepsi idealist, okumak isteyen gençlerdi. Madem böyle bir arzun isteğin var, niye başlamadın A1 Almanca kursuna TR'de? Sıfır Almancayla kabul alsan da vizede sorun yaşama ihtimalin çok yüksek. Bu konuda eski postlar ve vize başlığı altında red alan arkadaşların isyanı ortada. Ben bile 100% ingilizce master yapıyorum ona rağmen gelmeden A2 Almanca sertifikası aldım Goethe'den. Sıfır Almancayla gelsen, ingilizce de yoksa yarın öbür gün nasıl derdini anlatacaksın?

Kusura bakmayın ama bu gidişle forumda "Alman karı arıyorum vatandaşlık için, şartlı kabul en kolay nerden alınur?" diye soran da çıkar. Böyle tipler yüzünden asıl yardıma ihtiyacı olan arkadaşların postları arada kaynıyor.
Sen beni de gecmisin:) 2 yillik üyesin, ben nerdeyse 7 yil oldu. O son cümledeki basliklari da gördük inan bana. Ondan sonra bu islere normalde "duisburger" bakiyor diye yorum yaparken az da olsa psikolojimi anlamisindir. Büyük ihtimalle en fazla 1 yil daha bu forum sayfasina girersin sonra yildigin icin sitenin adini bile unutursun.

John

Mesaj gönderen John » Sal May 30, 2017 8:06 pm

Yok estağfurullah, seni geçmemiz söz konusu değil. Bugün bir takım şeyler üst üste geldi, ramazan ayında şimdi niyetliyiz, bir de sıcaklar bastırdı normalde soğuk olan Almanya'ya ondan öyle bir çıkış yaptım. Normalde başka hiçbir yerde hiçbir zaman kimseye çıkışmadım. Bugünden sonra da inşallah bir vukuatım olacağını zannetmiyorum.
"Baltalayıcı yorumlar duisburger'den gelir" derken arkadaş arasında bazı başlıkları paylaştığımız oluyor, bak adam ne laf çakmış diye ondan dedim. Beni de baltaladığın birkaç başlık oldu bu da dahil, 1 sene sonra bırakırsın diyerek :) .
Son olarak şunu ekleyeyim: imkanlarımız dahilinde tabiki buradan her arkadaşa destek olalım, ben de sıkıntılar çektim ama böyle ilgisiz alakasız olununca kendimi kaybettim. Biraz araştırılsın, 2017'de armut piş ağzıma düş diye bir dünya yok. Ekmeğin aslanın ağzında olduğu bir dünya var, ona göre hareket edilmesi lazım.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 31, 2017 12:16 am

Duisburger, akademik olarak Türkiye den gelen üyelerimiz arasinda gelmis gecmis en iyi 3-4 basarili ögrencilerden biri ve gördügüm en kültürlü insanlardandir. Ilk üye oldugunda lisans ögrencisiyken su anda doktora tezine yaklasmistir. Kendisi biraz da hatir ve zamaninda yapilan kücük bir iyiligin getirdigi minnet duygusuyla 7-8 yildir sitemize üyedir ve yazdigi yorumlarin hic birinde soru sormamistir, cevap vermistir. Ama gercekten bazen dayanilmaz oluyor sorular. O kadar ugrasiyorsun makaleler yaziyorsun, soru geliyor su makaleyi oku diyorsun, okudum diyip o makalenin anlattigi seyleri tekrar soruyorlar, cevap vermeyince hatta küfür ediyorlar:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

John

Mesaj gönderen John » Çrş May 31, 2017 1:37 am

Physiker yazdı: Çrş May 31, 2017 12:16 am Duisburger, akademik olarak Türkiye den gelen üyelerimiz arasinda gelmis gecmis en iyi 3-4 basarili ögrencilerden biri ve gördügüm en kültürlü insanlardandir. Ilk üye oldugunda lisans ögrencisiyken su anda doktora tezine yaklasmistir. Kendisi biraz da hatir ve zamaninda yapilan kücük bir iyiligin getirdigi minnet duygusuyla 7-8 yildir sitemize üyedir ve yazdigi yorumlarin hic birinde soru sormamistir, cevap vermistir. Ama gercekten bazen dayanilmaz oluyor sorular. O kadar ugrasiyorsun makaleler yaziyorsun, soru geliyor su makaleyi oku diyorsun, okudum diyip o makalenin anlattigi seyleri tekrar soruyorlar, cevap vermeyince hatta küfür ediyorlar:)
Physiker admin arkadaşımızı da konuya dahil edebildiysek demek ki ciddi bir noktaya parmak basmışız. Bu küfür konusunu ilk defa facebook'taki grupta görmüştüm: https://www.facebook.com/groups/deutsch ... 807143241/
Buna gerçekten inanmak istemiyorum yani dengesizlikte dibe vurmak böyle olsa gerek. Allah islah etsin ne diyelim.

Yalnız bir ekleme yapayım, bu AT-11 konusunda eski başlık yeterli bilgi içermiyordu, bu konuda sizin bana bir dönüşünüz olmuştu ben soru soruduğum sırada eski başlığa niye bakmadın, al linki gibisine. Eskiden çözülen bazı konuların zaman içerisinde Almanya'da sistem değişmesiyle güncellenmesi gerekiyor ve bazı kritik başlıklar çok ilgi gördüğünden alakasız sorularla, misal At11 konuşulurken "şartlı kabulu hangi üniden aldınız?" diye sorularla doluyor. Benim durumumda olan ve eskiden beri var olan bir problemin yeni çözümünü arayan arkadaşlara tabiki teveccüh gösteriliyor. Bazen böyle yanlış anlaşılmalar forumun bir eksiği değil konunun çözümünün ya da problemin yapısının değişmesidir. Çok şükür benim durumumda konuyu Lokman arkadaşın desteğiyle aydınlattık. Buradan yeni başlık açacak arkadaşları korkutmayalım diye bunu anlattım.

Konuyu toparlarsak, bu başlık artık ibret olsun diye sabitlensin önerisinde bulunuyorum, bundan sonra yeni başlık açacak arkadaşlar buraya bakıp benzer başlık açmasınlar.

Furk

Mesaj gönderen Furk » Çrş May 31, 2017 2:31 pm

Herkes sizinle aynı durumda falan sanıyorsunuz sanırım . Konuyu bütünüyle bilmeden nasıl herkesi genelleyerek bir çıkarım yapabiliyorsunuz anlamıyorum. En azından bir a1 kursuna git demek ne var yani benim elimde bu cumhurbaşkanının yetkileri olsa bütün dünyayı yönetirim diyen sokakta gezen boş adamların boş konuşmalarından daha boş bir konuşma çünkü o yine cumhurbaşkanı ne demek yada yetkileri nelerdir biliyor . Sen hiçbir şey bilmeden sallıyorsun. Yapabilsek gelip burada senin gibilerden yardım beklemeyiz değil mi ? Okul başarın kadar dilde gerekiyor ve dil olmayınca kolay kabul araştırmak zorunda kalıyorsun ki zaten 3-5 tane var 0 ile veren bunlara da dediğin bir kısım dönerci başvurduğu için yer kalmama sıkıntısı var. Ve dil hangi bölgede daha iyi öğrenilir diye bir sorum da var , şu türklerden arınmış iyi bir şekilde .öğrenebileceğim bir yer var mı diye öğrenmek istedim . Araştırmadığımı söylemeyin kalan bütün vaktimi araştırmayla geçiriyorum ve bir çok filtreden geçirmek gerekiyor bazı şeyler için ama onu boşver çünkü herkesin 12 saat boş vakti olabilir değil mi? Yani eldeki veri sıfırken bir çıkarım yapmak dönercinin bile yapmayacağı bir şey belki de yapabilir bilmiyorum ama ayıp bir şey bu. Yardım etmek bu kadar zor bir şey değil. Üzüldüm sizin için.Umarım anlatmak istediğim şeyi anlatmışımdır. Belki de saçmalayan bir dönerciyim kim bilir.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Çrş May 31, 2017 3:07 pm

Furk kardesim kusura bakma senin basligin da biraz icine ediyoruz.. Ilk sorun cok geneldi, son yorumunda ne demek istedigini hic anlamadim, nerden nereyi baglayacagini sasirmisin. Neyse önemsiz bisey..

Yukarda Physiker in o dedigi kücük iyiligi biraz acayim ilerde gelenlere ders olsun. Biz 2 arkadas geldik Almanya ya. Su anda fetö diye anilan cemaat getirdi bizi oraya. Onlar garantör oldu, yurt falan verdiler vs. Öyle sanilanin aksine zorla gece namaz kildirmalar falan yoktu.. Daha beteri vardi.. Biz Dortmund da okurken arkadasimi Neuss a yollamaya kalktilar. Orda ev acmislar, abi lazimmis..Arkadasim nasil olur, bizim okul burda Neuss a nasil gidip geleyim derken ters düsünce bunu attilar disari. Arkadasim bildiginiz disarda yatti bir hafta valiziyle. Nerden bulduysa Gürkan abiyi bulmus, sagolsun almis onu götürmüs üniversite yurduna bi sekilde yerlestirmis, büyük bir fabrikada maddi giderlerini karsilayacak kadar is bulmus vs.. Sonra geride kalan benim gibi cemaatin elinden kurtulmaya calisan bir kac arkadas daha gittik yanina, bizi de kurtarsin diye.. Kurtardi... Sagolsun arada bir gelip okulla ilgili bizi motive etti ve hepimiz de basarili olup okulu bitirdik, lise mezunu olarak Türkiye ye dönmek varken.. Hatta bu olay cemaat icinde yayilinca bunlar Gürkan abiyi de tehdit ettiler, heryere de sikayet falan etmisler.. Ama bas edemedikleri biri karsisinda nasil kuzu gibi olduklarini da gördüm bu fetöcülerin:) 2 yil önce bizim gecmisi bilmeyen cemaatci bir cocukla tanistigimda hic görmedigi halde Gürkan abiye öyle bir salliyordu ki, inanamazsiniz:) Haa bu arada bu cemaatcilerin Pkk ile ortak is yaptigini da cikardik ortaya beraber:) Gerci artik bunlarin ne "mal" oldugu ortaya cikti ama yine de halen Almanya da aktifler bayagi. Gelecek olan arkadaslara tavsiyem sakin bulasmayin bunlara. Disarda yatin gerekirse ama bunlara bulasmayin. Iste olayin özeti, o "kücük" iyiliginden dolayi da degil, aynen bu siteyi kuranlarin düsüncesi gibi, yeni gelenler bizim cektigimizi cekmesinler diye elimizden geldigi kadar yardimci olmaya calisiyoruz. Ama bizim cektiklerimizi hic bir zaman anlayamayacak olan ergenlerin gelip burda "Almanya ya nasil kapak atarim" türü sorulari karsisinda bazen dayanamiyorsunuz böyle.

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Çrş May 31, 2017 3:22 pm

duisburger yazdı: Çrş May 31, 2017 3:07 pm Furk kardesim kusura bakma senin basligin da biraz icine ediyoruz.. Ilk sorun cok geneldi, son yorumunda ne demek istedigini hic anlamadim, nerden nereyi baglayacagini sasirmisin. Neyse önemsiz bisey..

Yukarda Physiker in o dedigi kücük iyiligi biraz acayim ilerde gelenlere ders olsun. Biz 2 arkadas geldik Almanya ya. Su anda fetö diye anilan cemaat getirdi bizi oraya. Onlar garantör oldu, yurt falan verdiler vs. Öyle sanilanin aksine zorla gece namaz kildirmalar falan yoktu.. Daha beteri vardi.. Biz Dortmund da okurken arkadasimi Neuss a yollamaya kalktilar. Orda ev acmislar, abi lazimmis..Arkadasim nasil olur, bizim okul burda Neuss a nasil gidip geleyim derken ters düsünce bunu attilar disari. Arkadasim bildiginiz disarda yatti bir hafta valiziyle. Nerden bulduysa Gürkan abiyi bulmus, sagolsun almis onu götürmüs üniversite yurduna bi sekilde yerlestirmis, büyük bir fabrikada maddi giderlerini karsilayacak kadar is bulmus vs.. Sonra geride kalan benim gibi cemaatin elinden kurtulmaya calisan bir kac arkadas daha gittik yanina, bizi de kurtarsin diye.. Kurtardi... Sagolsun arada bir gelip okulla ilgili bizi motive etti ve hepimiz de basarili olup okulu bitirdik, lise mezunu olarak Türkiye ye dönmek varken.. Hatta bu olay cemaat icinde yayilinca bunlar Gürkan abiyi de tehdit ettiler, heryere de sikayet falan etmisler.. Ama bas edemedikleri biri karsisinda nasil kuzu gibi olduklarini da gördüm bu fetöcülerin:) 2 yil önce bizim gecmisi bilmeyen cemaatci bir cocukla tanistigimda hic görmedigi halde Gürkan abiye öyle bir salliyordu ki, inanamazsiniz:) Haa bu arada bu cemaatcilerin Pkk ile ortak is yaptigini da cikardik ortaya beraber:) Gerci artik bunlarin ne "mal" oldugu ortaya cikti ama yine de halen Almanya da aktifler bayagi. Gelecek olan arkadaslara tavsiyem sakin bulasmayin bunlara. Disarda yatin gerekirse ama bunlara bulasmayin. Iste olayin özeti, o "kücük" iyiliginden dolayi da degil, aynen bu siteyi kuranlarin düsüncesi gibi, yeni gelenler bizim cektigimizi cekmesinler diye elimizden geldigi kadar yardimci olmaya calisiyoruz. Ama bizim cektiklerimizi hic bir zaman anlayamayacak olan ergenlerin gelip burda "Almanya ya nasil kapak atarim" türü sorulari karsisinda bazen dayanamiyorsunuz böyle.
Guzel bir yazı olmuş, duygulandım diyebilirim.

Yavuzhan

Mesaj gönderen Yavuzhan » Çrş May 31, 2017 3:47 pm

duisburger yazdı: Çrş May 31, 2017 3:07 pm Furk kardesim kusura bakma senin basligin da biraz icine ediyoruz.. Ilk sorun cok geneldi, son yorumunda ne demek istedigini hic anlamadim, nerden nereyi baglayacagini sasirmisin. Neyse önemsiz bisey..

Sizi tebrik ediyorum,ornek bir basari hikayesi.

Obur taraftan feto yuzunden magdur olmayan kalmadi heralde.Ben 15 temmuz 2016 gunu sabahi Maltepe Askeri Lisesinden mezun oldum ama kim bilebilir ki aksam butun hayallerinizin yikilacagini.14 yasinda girdigim bu sanli yuvada 5 sene egitim gorerek TSK ve Atatürk ilke inkilaplarına bagli birer subay olmakti hedefimiz.Feto her zaman TSK icindeydi ve buna goz yumuldu.Normalde ayda 2 kez tutulmasi gereken nobeti ben neden haftada 2 kez tutuyordum.Hic bir disiplinsizligim olmamasina ragmen surekli savunma aliyordum.Ondan sonra gelde anlat ama anlatamazsin cunku yasamayan bilmez.O kadar cok dusundum ki okuldan ayrilmayi,basimi yastiga her koydugumda ama yapamazdim cunku benim bir idealim vardi.Bir sure sonra zaten psikolojik olarak cokmeye basliyorsunuz.Simdi topyekun herkes atildi ve bu saatten sonra askeri liseler olmadan kaliteli subay yetisirmi bilemiyorum.

Demem o ki feto ve yardakcilarinin Allah belasini versin.Konu neden bu kadar sapti bilemiyorum basinizi agrittiysam kusura bakmayin.

John

Mesaj gönderen John » Çrş May 31, 2017 4:20 pm

Furk yazdı: Çrş May 31, 2017 2:31 pm Herkes sizinle aynı durumda falan sanıyorsunuz sanırım . Konuyu bütünüyle bilmeden nasıl herkesi genelleyerek bir çıkarım yapabiliyorsunuz anlamıyorum. En azından bir a1 kursuna git demek ne var yani benim elimde bu cumhurbaşkanının yetkileri olsa bütün dünyayı yönetirim diyen sokakta gezen boş adamların boş konuşmalarından daha boş bir konuşma çünkü o yine cumhurbaşkanı ne demek yada yetkileri nelerdir biliyor . Sen hiçbir şey bilmeden sallıyorsun. Yapabilsek gelip burada senin gibilerden yardım beklemeyiz değil mi ? Okul başarın kadar dilde gerekiyor ve dil olmayınca kolay kabul araştırmak zorunda kalıyorsun ki zaten 3-5 tane var 0 ile veren bunlara da dediğin bir kısım dönerci başvurduğu için yer kalmama sıkıntısı var. Ve dil hangi bölgede daha iyi öğrenilir diye bir sorum da var , şu türklerden arınmış iyi bir şekilde .öğrenebileceğim bir yer var mı diye öğrenmek istedim . Araştırmadığımı söylemeyin kalan bütün vaktimi araştırmayla geçiriyorum ve bir çok filtreden geçirmek gerekiyor bazı şeyler için ama onu boşver çünkü herkesin 12 saat boş vakti olabilir değil mi? Yani eldeki veri sıfırken bir çıkarım yapmak dönercinin bile yapmayacağı bir şey belki de yapabilir bilmiyorum ama ayıp bir şey bu. Yardım etmek bu kadar zor bir şey değil. Üzüldüm sizin için.Umarım anlatmak istediğim şeyi anlatmışımdır. Belki de saçmalayan bir dönerciyim kim bilir.
Konuyu bütünüyle anlatmazsan biz nereden bilelim, müneccim katib miyiz? Sorduğun soruların cevabını https://www.deutschstudent.com/universiteler/ buradan üniversiteleri inceleyerek ve eski postlara, misal viewtopic.php?f=2&t=10317&p=115652&hilit=kurs#p115652, bakarak bulabilirdin. Maksiumum 15 dakikanı alırdı. Herkes bizimle benzer durumlardan geçti Furk kardeş. Bak ben kendimi anlatayım:
2015'te üniversiteyi bitirdim. Hiçbir yerde şartlı kabul hangi üniversiteler verir diye kimseye sormadım, önce forumu araştırdım, makaleleri, üniversite tanıtımlarını okudum. Üstüne daad.de 'den okumak istediğim bölümün olduğu üniversiteleri bulup şartlı kabul veriyorlar mı diye tek tek websitelerine girip baktım. Sonunda 100% ingilizce eğitim veren üniversiteler buldum. Bu arada okul bitince 4 ay iş aradım, seçim tekrarlandığı için piyasalar yıkılmıştı, sonra 8 ay bir yazılım firmasında çalıştım para biriktirdim, sonunda ağustos ayının başında bir üniden kabul aldım ve kayıt oldum. Ek olarak Şubat ayının başında ilk maaşımla Almanca kursuna yazıldım, A2 seviye Almanca öğrendim.

Yapabilsek yaparız diyorsun, yapsaydın. Daad.de'ye girince para mı kesiyorlar her 5 dakikada bir, tek tek üniversite sitelerine bakınca para mı alıyorlar? A1 öğrenmek için Almanca kursuna bile gitmene gerek yok, kitapçılarda 170liralık setler var CD'li, çalışır öğrenirsin. İnternetten bile kaynak bulup bedavaya çalışarak A1 öğrenilir, forumda yine bununla ilgili kaynak bulabilirsin.

Şimdi tekrar söylüyorum A1'i hadi Türkiye'de öğrenmedin, şartlı kabulu aldın her şey çok güzel 2 gün sonra vizeden B1 al gel diyerek red yersen ne olacağını hesap ettin mi? Şu başlığı açman ve yazdığın kısa metinden bende geleceğin dönercisi izlenimini uyandırdın, hiç kusura bakma. Önce bağımsız bir gözle ilk ne yazdığına bir bak, sonra de ki kardeş sen haksızsın.

Son olarak "Türklerden arınmış bölge" ne kadar iğrenç bir tabirdir. Ben doğu Almanya'da PKKlıların şehrinde yaşıyorum senden daha çok tiksindim.

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Çrş May 31, 2017 6:44 pm

John yazdı: Çrş May 31, 2017 4:20 pm
Son olarak "Türklerden arınmış bölge" ne kadar iğrenç bir tabirdir. Ben doğu Almanya'da PKKlıların şehrinde yaşıyorum senden daha çok tiksindim.
Magdeburgta mi yasiyosun kardes ? Merak ettigimden sordum

Furk

Mesaj gönderen Furk » Çrş May 31, 2017 6:54 pm

John yazdı: Çrş May 31, 2017 4:20 pm Konuyu bütünüyle anlatmazsan biz nereden bilelim, müneccim katib miyiz? Sorduğun soruların cevabını https://www.deutschstudent.com/universiteler/ buradan üniversiteleri inceleyerek ve eski postlara, misal viewtopic.php?f=2&t=10317&p=115652&hilit=kurs#p115652, bakarak bulabilirdin. Maksiumum 15 dakikanı alırdı. Herkes bizimle benzer durumlardan geçti Furk kardeş. Bak ben kendimi anlatayım:
2015'te üniversiteyi bitirdim. Hiçbir yerde şartlı kabul hangi üniversiteler verir diye kimseye sormadım, önce forumu araştırdım, makaleleri, üniversite tanıtımlarını okudum. Üstüne daad.de 'den okumak istediğim bölümün olduğu üniversiteleri bulup şartlı kabul veriyorlar mı diye tek tek websitelerine girip baktım. Sonunda 100% ingilizce eğitim veren üniversiteler buldum. Bu arada okul bitince 4 ay iş aradım, seçim tekrarlandığı için piyasalar yıkılmıştı, sonra 8 ay bir yazılım firmasında çalıştım para biriktirdim, sonunda ağustos ayının başında bir üniden kabul aldım ve kayıt oldum. Ek olarak Şubat ayının başında ilk maaşımla Almanca kursuna yazıldım, A2 seviye Almanca öğrendim.

Yapabilsek yaparız diyorsun, yapsaydın. Daad.de'ye girince para mı kesiyorlar her 5 dakikada bir, tek tek üniversite sitelerine bakınca para mı alıyorlar? A1 öğrenmek için Almanca kursuna bile gitmene gerek yok, kitapçılarda 170liralık setler var CD'li, çalışır öğrenirsin. İnternetten bile kaynak bulup bedavaya çalışarak A1 öğrenilir, forumda yine bununla ilgili kaynak bulabilirsin.

Şimdi tekrar söylüyorum A1'i hadi Türkiye'de öğrenmedin, şartlı kabulu aldın her şey çok güzel 2 gün sonra vizeden B1 al gel diyerek red yersen ne olacağını hesap ettin mi? Şu başlığı açman ve yazdığın kısa metinden bende geleceğin dönercisi izlenimini uyandırdın, hiç kusura bakma. Önce bağımsız bir gözle ilk ne yazdığına bir bak, sonra de ki kardeş sen haksızsın.

Ben hangi üniversiteler şartlı kabul veriyor diye bir şey sormadım.Hangilerinden daha kolay yada daha çabuk alabilirim diye bir soru sordum. Bunu da bu sitenin yıllardır olduğunu bilerek yüzlerce yada binlerce başvuru sonucu elde edilen deneyime güvenerek sordum. Bunun cevabını başvuruyu yapanlar biliyordur diye.Yani bu üniversite sitesinde yazmıyordur sanırım.Ve durumunu bilmediğin insanlar hakkında altı boş yorumlar yapmayacaksın o zaman çünkü bu yanlış bir davranış . Ayrca şu internetten dil öğrenme mevzusu doğrudur elbette.Fakat bunun için bir zaman ayırman gerekiyor fakat biraz zor benim için. Belli bir seviye çalıştım a1 için %50 falan durumda olabilirim ancak iş vs. durumlardan yavaş gelişiyor ; çünküsünü anlatmak istemiyorum zaten yazsam da bir şey değişmez. Türklerden arınmış derken demek istediğim şey çok normal ve başka bir ifadeydi ancak senin cevabına diyecek bir şeyim yok. Dil öğreneceğim için yoğun türk nüfuslu bölgeler faydalı olmaz diye düşündüm ancak her şeyi farklı yorumlayıp insanlara yardımdan çok kötülemek istiyor gibisin. Verdiğin linkteki - dil kursu önerisi konusu- örnektede aynı soru var '' dil kursu tavsiyesi alabilir miyim '' ancak ben de aynı soruyu sormama rağmen aynı kibarlıkta cevaplar alamadım - sanırım cinsiyetin dişi olduğu anlaşılınca bir kibarlık geliyor herkese - . Ve komik olan sorunun tarihi 24 şubat 2017 yaklaşık 3 ay önce. Bu site yıllardır var ve bu soru ilk kez sorulmuyor değil mi ? Fakat cevaplar dediğim gibi pek bir tutarsız.Her gün aynı soruya cevap vermek sinir bozucu olabilir ancak yaptığınız şey çok yanlış.

Furk

Mesaj gönderen Furk » Çrş May 31, 2017 7:03 pm

Yukarda Physiker in o dedigi kücük iyiligi biraz acayim ilerde gelenlere ders olsun. Biz 2 arkadas geldik Almanya ya. Su anda fetö diye anilan cemaat getirdi bizi oraya. Onlar garantör oldu, yurt falan verdiler vs. Öyle sanilanin aksine zorla gece namaz kildirmalar falan yoktu.. Daha beteri vardi.. Biz Dortmund da okurken arkadasimi Neuss a yollamaya kalktilar. Orda ev acmislar, abi lazimmis..Arkadasim nasil olur, bizim okul burda Neuss a nasil gidip geleyim derken ters düsünce bunu attilar disari. Arkadasim bildiginiz disarda yatti bir hafta valiziyle. Nerden bulduysa Gürkan abiyi bulmus, sagolsun almis onu götürmüs üniversite yurduna bi sekilde yerlestirmis, büyük bir fabrikada maddi giderlerini karsilayacak kadar is bulmus vs.. Sonra geride kalan benim gibi cemaatin elinden kurtulmaya calisan bir kac arkadas daha gittik yanina, bizi de kurtarsin diye.. Kurtardi... Sagolsun arada bir gelip okulla ilgili bizi motive etti ve hepimiz de basarili olup okulu bitirdik, lise mezunu olarak Türkiye ye dönmek varken.. Hatta bu olay cemaat icinde yayilinca bunlar Gürkan abiyi de tehdit ettiler, heryere de sikayet falan etmisler.. Ama bas edemedikleri biri karsisinda nasil kuzu gibi olduklarini da gördüm bu fetöcülerin:) 2 yil önce bizim gecmisi bilmeyen cemaatci bir cocukla tanistigimda hic görmedigi halde Gürkan abiye öyle bir salliyordu ki, inanamazsiniz:) Haa bu arada bu cemaatcilerin Pkk ile ortak is yaptigini da cikardik ortaya beraber:) Gerci artik bunlarin ne "mal" oldugu ortaya cikti ama yine de halen Almanya da aktifler bayagi. Gelecek olan arkadaslara tavsiyem sakin bulasmayin bunlara. Disarda yatin gerekirse ama bunlara bulasmayin. Iste olayin özeti, o "kücük" iyiliginden dolayi da degil, aynen bu siteyi kuranlarin düsüncesi gibi, yeni gelenler bizim cektigimizi cekmesinler diye elimizden geldigi kadar yardimci olmaya calisiyoruz.W Ama bizim cektiklerimizi hic bir zaman anlayamayacak olan ergenlerin gelip burda "Almanya ya nasil kapak atarim" türü sorulari karsisinda bazen dayanamiyorsunuz böyle.
Şaşırmadan konuyu kısaca anlattığımı düşünüyorum.Bazı durumlar olabilir ve size göre çok kolay olan şeyler bazı insanlara çok kolay olmayabilir değil mi ? İlk yorum çok geneldi , evet olabilir ancak detaylandırmam istenebilirdi yani unutmuş olabilirim bilmiyor olabilirim bazı şeyleri . Ancak çalışmanın uğraşının hiç sorgulanmadan yada bilinmeden basitçe genellenip şu kapak atan herifler,ergenler kısmına sokulmak hoş değil. Yani eskiden miydi sadece kötü durumda olan insanlar şimdide olabilir. Kısaca cevap vermek yerine - yada hiç cevapta vermeyebilirdi kimse - gelip insanları küçümseyip kötülemek ne kadar doğru bir davranış ? Sorduğum soruda yoruma açık bir soruydu . Tabi ki hep aynı sorulara cevap vermek istemeyebilirsiniz ama böyle yapmakta yanlış.

John

Mesaj gönderen John » Prş Haz 01, 2017 1:46 am

podolski1905 yazdı: Çrş May 31, 2017 6:44 pm Magdeburgta mi yasiyosun kardes ? Merak ettigimden sordum
Evet.
Furk yazdı: Çrş May 31, 2017 6:54 pm Ben hangi üniversiteler şartlı kabul veriyor diye bir şey sormadım.Hangilerinden daha kolay yada daha çabuk alabilirim diye bir soru sordum. Bunu da bu sitenin yıllardır olduğunu bilerek yüzlerce yada binlerce başvuru sonucu elde edilen deneyime güvenerek sordum. Bunun cevabını başvuruyu yapanlar biliyordur diye.Yani bu üniversite sitesinde yazmıyordur sanırım.Ve durumunu bilmediğin insanlar hakkında altı boş yorumlar yapmayacaksın o zaman çünkü bu yanlış bir davranış . Ayrca şu internetten dil öğrenme mevzusu doğrudur elbette.Fakat bunun için bir zaman ayırman gerekiyor fakat biraz zor benim için. Belli bir seviye çalıştım a1 için %50 falan durumda olabilirim ancak iş vs. durumlardan yavaş gelişiyor ; çünküsünü anlatmak istemiyorum zaten yazsam da bir şey değişmez. Türklerden arınmış derken demek istediğim şey çok normal ve başka bir ifadeydi ancak senin cevabına diyecek bir şeyim yok. Dil öğreneceğim için yoğun türk nüfuslu bölgeler faydalı olmaz diye düşündüm ancak her şeyi farklı yorumlayıp insanlara yardımdan çok kötülemek istiyor gibisin. Verdiğin linkteki - dil kursu önerisi konusu- örnektede aynı soru var '' dil kursu tavsiyesi alabilir miyim '' ancak ben de aynı soruyu sormama rağmen aynı kibarlıkta cevaplar alamadım - sanırım cinsiyetin dişi olduğu anlaşılınca bir kibarlık geliyor herkese - . Ve komik olan sorunun tarihi 24 şubat 2017 yaklaşık 3 ay önce. Bu site yıllardır var ve bu soru ilk kez sorulmuyor değil mi ? Fakat cevaplar dediğim gibi pek bir tutarsız.Her gün aynı soruya cevap vermek sinir bozucu olabilir ancak yaptığınız şey çok yanlış.
Bunun cinsiyetle bir alakası yok, o başlığı açan arkadaş şu ya da bu bölgedeki dil kursunu sormamış genel olarak dil kurslarını sormuş ve bunun toplu bir şekilde paylaşıldığı bir başlık yok forumda, araştırabilirsin. Altında bir sürü arkadaş ben de dahil olmak üzere fikirlerimizi yazmışız. Kız olsun erkek olsun fark etmez, ayrıca her nickine kız ismi yazan kızdır zannetme çok kandırırlar seni sanal alemde. Ben nickin ne olduğuna dikkat bile etmemiştim.

Dil öğrenmenin bir bölgedeki Türk nüfusunun yoğun olmasıyla hiçbir alakası yok. Saçma sapan laf çevirmeye çalışmışsın.

Bir defa kolay, çabuk şartlı kabul tabiri nedir? Kolay şartlı kabulü kim sorar? Bu tip soruları anca bir yerden bir şekilde kabul alalım sonra kapağı atması kolay zihniyetindeki adamlar sorar, kendin bile dedin dönerci olma zihniyetiyle gelenler dolduruyor kontenjanları diye. Biz nereden bilelim senin ne amaçla bunu sorduğunu, cam küre yok ki önümüzde geleceği görelim. Ayrıca ben bile forumda şu an küçük bir araştırma ile hemen birkaç üniversite buldum ki konuyla alakam yok. İdealist adam okumak istediği bölümü bulur, tek tek üniversitelere başvurur. 10 yere başvur şartlı kabule, birinden birisi eğer eğitim geçmişin iyiyse kabul verir. Sen okumak istediğin bölümü ve 10 tane üniversite ismini yazıp buraya "Arkadaşlar hangisinden sıfır Almanca ile şartlı kabul alma ihtimalim daha yüksek, eğitim geçmişim şöyle..." diye sorsaydın o zaman kimse sana çıkışmazdı, görürdük ki adam araştırmış, hedefleri var. O zaman aradığın ilgiyi de konu bu kadar dağılmadan hemen bulurdun.

Furk

Mesaj gönderen Furk » Prş Haz 01, 2017 2:21 am

Değişmiyor bazı şeyler :idea:

Yavuzhan

Mesaj gönderen Yavuzhan » Prş Haz 01, 2017 2:41 am

Bosverin arkadaslar bu kadar ufak seyler icin kalp kirmaya degmez.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 01, 2017 2:33 pm

Furk, her üniversite sifir almanca ile ön kabul vermiyor. Okumak istedigin bölüm ve biraz da egitim gecmisin hakkinda dahi bilgi vermeden direk en kolay kabulü nerde alirim ve ardindan da türklerden arindirilmis bir yerde dil kursunu nerde bulabilirim gibi sorularla kendini yanlis anlattigin icin biraz tepki görmüsün, gösterilen tepkiler de normal.

Etrafinda 3-5 türk olacak diye dil ögrenemem diye düsünme, gereksiz beklentiler icinde olursun. Eger öyle bir düsünceye sahipsen gidip Antalya Side de hazirlik egitimi alabilirsin. Nüfusun %80 i alman ve almanca kursu da veriliyor. Ama genel olarak Heidelberg üniversitesini hem kabul hem de kurs icin tavsiye ederim.

Iyi forumlar..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Furk

Mesaj gönderen Furk » Prş Haz 01, 2017 4:16 pm

Physiker yazdı: Prş Haz 01, 2017 2:33 pm Furk, her üniversite sifir almanca ile ön kabul vermiyor. Okumak istedigin bölüm ve biraz da egitim gecmisin hakkinda dahi bilgi vermeden direk en kolay kabulü nerde alirim ve ardindan da türklerden arindirilmis bir yerde dil kursunu nerde bulabilirim gibi sorularla kendini yanlis anlattigin icin biraz tepki görmüsün, gösterilen tepkiler de normal.

Etrafinda 3-5 türk olacak diye dil ögrenemem diye düsünme, gereksiz beklentiler icinde olursun. Eger öyle bir düsünceye sahipsen gidip Antalya Side de hazirlik egitimi alabilirsin. Nüfusun %80 i alman ve almanca kursu da veriliyor. Ama genel olarak Heidelberg üniversitesini hem kabul hem de kurs icin tavsiye ederim.

Iyi forumlar..
Yanlış giriş yapmış olabilirim daha çok açıklama yapmalıydım doğru ama buna böyle genel ve küçümser bir cevap vermeleri de doğru değil bence ama çok önemli değil. Cevabın için teşekkür ederim. Bir sorum daha var , belge onayı hakkında bir bilgin var mı acaba? 7-8 ay önce konsoloslukta onaylatılmış belgelerin hala geçerliliği oluyor mu? Belli bir süresi var mı bunun?