Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Üni

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
defsoul1

Almanyada Üni

Mesaj gönderen defsoul1 » Prş Nis 20, 2017 8:24 pm

Merhaba,
Liseyi açık öğretim lisesinden bitirdim diplomamda 4 yıllık yazıyr. Geçen sene yös sınavına girmiştim ama bu sene girmedim alman vatandaşıyım yinede Almanyada üniversiteye başvurabilir miyim? Bilgisi olan var mı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanyada Üni

Mesaj gönderen Physiker » Cum Nis 21, 2017 10:48 am

Hayir direk olarak baslayamiyorsun. Studienkolleg yapman gerekiyor. Ayrintili bilgiler asagidaki makalede var:

http://www.deutschstudent.com/portfolio ... kuyabilir/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

omrll

Mesaj gönderen omrll » Cum May 12, 2017 7:37 pm

4 yıllık bir anadolu lisesi bitirdim şuan yös sınavlarına giriyorum yös sınavı ile başarılı bir puan alıp burda bir yer kazanıp almanyaya kazandığım puan ve yer ile almanca sınavınıda kazanıp başvurabilir miyim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 14, 2017 11:04 am

omrll yazdı:4 yıllık bir anadolu lisesi bitirdim şuan yös sınavlarına giriyorum yös sınavı ile başarılı bir puan alıp burda bir yer kazanıp almanyaya kazandığım puan ve yer ile almanca sınavınıda kazanıp başvurabilir miyim
Basvurabilirsin.
www.deutschstudent.com

defsoul1

Mesaj gönderen defsoul1 » Sal May 23, 2017 12:00 am

Physiker yazdı: Cum Nis 21, 2017 10:48 am Hayir direk olarak baslayamiyorsun. Studienkolleg yapman gerekiyor. Ayrintili bilgiler asagidaki makalede var:

http://www.deutschstudent.com/portfolio ... kuyabilir/
Peki geçen seneki puan ve lise diplomamla türkiyede özel üniversiteye başlasam almanyaya yatay geçiş yapabilir miyim?

Yavuzhan

Mesaj gönderen Yavuzhan » Sal May 23, 2017 1:52 am

Evet,Dersleri saydirabilirsen semester kaybi olmadan devam edebilirsin ancak saydiramazsan en bastan baslarsin.

defsoul1

Mesaj gönderen defsoul1 » Çrş May 24, 2017 3:27 pm

Yavuzhan yazdı: Sal May 23, 2017 1:52 am Evet,Dersleri saydirabilirsen semester kaybi olmadan devam edebilirsin ancak saydiramazsan en bastan baslarsin.
Bana danışmanlık şirketi dediki eğer trde lise diplomamla özel üniversiteye girersem, almanyaya yatay geçişte örneğin Yös sınavıyla 4 senelik üniversiteyi kazanmış olmam gerektiğini belgelemem gerekiyormuş? bu doğru mu?
Aöl lise diplomamla başvuru yaptım kabul aldım geçen seneki yös puanım çok yüksek değil.. Eğer şart öyleyse almanyaya geçiş yapamam mı?

Yavuzhan

Mesaj gönderen Yavuzhan » Çrş May 24, 2017 7:20 pm

Maalesef o kadar bilgim yok ama hangi sinavla universiteye yerlestiyseniz bunu belgelemeniz lazim.Ister lys olsun ister yos farketmez sanirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 26, 2017 8:44 am

Acik ögretim mezunuysan direk uni hakkin yok, studienkolleg yapman gerekiyor.
www.deutschstudent.com

defsoul1

Mesaj gönderen defsoul1 » Cum May 26, 2017 3:22 pm

Physiker yazdı: Cum May 26, 2017 8:44 am Acik ögretim mezunuysan direk uni hakkin yok, studienkolleg yapman gerekiyor.
Türkiyede özel üniversitede başlasam almanyaya yatay geçiş yapma şansım olur mu? diploma ve yös puanımla başvurmayı düşünüyorum(çok yükske olmasada)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 28, 2017 1:52 am

defsoul1 yazdı: Cum May 26, 2017 3:22 pm Türkiyede özel üniversitede başlasam almanyaya yatay geçiş yapma şansım olur mu? diploma ve yös puanımla başvurmayı düşünüyorum(çok yükske olmasada)
Asagidaki linki dikkatli sekilde incele lütfen:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... uyabilir/
www.deutschstudent.com

omrll

Mesaj gönderen omrll » Pzr Haz 25, 2017 9:35 pm

defsoul1 yazdı: Çrş May 24, 2017 3:27 pm Bana danışmanlık şirketi dediki eğer trde lise diplomamla özel üniversiteye girersem, almanyaya yatay geçişte örneğin Yös sınavıyla 4 senelik üniversiteyi kazanmış olmam gerektiğini belgelemem gerekiyormuş? bu doğru mu?
Aöl lise diplomamla başvuru yaptım kabul aldım geçen seneki yös puanım çok yüksek değil.. Eğer şart öyleyse almanyaya geçiş yapamam mı?
Bu mesajı biraz geç gördüm ama yardımcı olmak isterim bende senle aynı durumdaydım bilgi üniversitesindeydim diploma puanı ile başvurmuştum o yüzden almanyaya gidemiyodum bende yös sınavlarına tekrar girdim.Danışmanım da bana sana dediği şeyi demişti.Umarım istediğin gibi olur

defsoul1

Mesaj gönderen defsoul1 » Cmt Ara 30, 2017 11:12 am

omrll yazdı: Pzr Haz 25, 2017 9:35 pm Bu mesajı biraz geç gördüm ama yardımcı olmak isterim bende senle aynı durumdaydım bilgi üniversitesindeydim diploma puanı ile başvurmuştum o yüzden almanyaya gidemiyodum bende yös sınavlarına tekrar girdim.Danışmanım da bana sana dediği şeyi demişti.Umarım istediğin gibi olur

Kusura bakma çok geç gördüm cevabını. Almanyaya geçiş yapabildin mi? Veya bilgin var mı