Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
atay96

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen atay96 » Sal May 23, 2017 1:57 am

Merhabalar 11.04.2017 tarihinde İzmir Alman Başkonsolosluğunda vize görüşmemi öğrenim+dil kursu için gerçekleştirdim.Ancak bu işlem gerçekleşeli 6 hafta olmasına rağmen henüz pasaportum elime ulaşmadı ve kayıt işlemini gerçekleştirdiğim dil kursunda dersler bir süredir başlamış durumda bu nedenle merakla vize sonucunu beklemekteyim ancak sürecin bu uzunluğa ulaşmış olması tedirgin ediyor açıkçası.Daha önce İzmir de bu işlemi gerçekleştirenler pasaport geliş süresi hakkında bilgi verebilirler mi?Şu anda 6 haftada sonucun bana ulaşmamış olması normal mi? Ve vize durumum hakkında bilgi alabilmem için bir yol mevcut mu? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal May 23, 2017 10:00 am

herhnagi bi yerden bilgi vereceklerini sanmam ama zamnana göre degerlendirirsek olumlu gibi görünüyo çünki redlerın cocgunlugu özellikle dil kursu için basvuranların cocgu bir haftann içinde red alırlar diger ögrenim vizesinde böyle süreler gecse bile red olabiliyor yani. ;)

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Sal May 23, 2017 10:45 am

atay96 yazdı: Sal May 23, 2017 1:57 am Merhabalar 11.04.2017 tarihinde İzmir Alman Başkonsolosluğunda vize görüşmemi öğrenim+dil kursu için gerçekleştirdim.Ancak bu işlem gerçekleşeli 6 hafta olmasına rağmen henüz pasaportum elime ulaşmadı ve kayıt işlemini gerçekleştirdiğim dil kursunda dersler bir süredir başlamış durumda bu nedenle merakla vize sonucunu beklemekteyim ancak sürecin bu uzunluğa ulaşmış olması tedirgin ediyor açıkçası.Daha önce İzmir de bu işlemi gerçekleştirenler pasaport geliş süresi hakkında bilgi verebilirler mi?Şu anda 6 haftada sonucun bana ulaşmamış olması normal mi? Ve vize durumum hakkında bilgi alabilmem için bir yol mevcut mu? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Mail at ya da aramaya çalış. Durumunu anlat buraya yazdığın gibi bilgi alabilirsin. Almanca mail olursa daha iyi olur.
Be different,make a difference...

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Sal May 23, 2017 7:55 pm

Fax atmani tavsiye ederim..Almanca olmasina dikkat et daha cabuk cevap gelir ..

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Çrş May 31, 2017 7:24 pm

Herkese Merhabalar DS Ailesi

25 Mayıs tarihinde vize görüşmemi gerçekleştirmiş bulunmaktayım.Bu konuda hiç bilgim olmadığı için soruyorum.Eğerki vizem onaylanırsa bana kargo ile mi göndericekler ? Girişte işlem yaptığım UPS masası bunun için miydi ve son olarak 20-25 gün geçtikten sonra sonuç gelmezse buradaki konsolosluğu arayıp vizemin durumu hakkında bilgi alabilir miyim yada bilgi alabileceğim yer varsa neresi

Cevaplar için teşekkürler

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Çrş May 31, 2017 7:47 pm

Lopster yazdı: Çrş May 31, 2017 7:24 pm Herkese Merhabalar DS Ailesi

25 Mayıs tarihinde vize görüşmemi gerçekleştirmiş bulunmaktayım.Bu konuda hiç bilgim olmadığı için soruyorum.Eğerki vizem onaylanırsa bana kargo ile mi göndericekler ? Girişte işlem yaptığım UPS masası bunun için miydi ve son olarak 20-25 gün geçtikten sonra sonuç gelmezse buradaki konsolosluğu arayıp vizemin durumu hakkında bilgi alabilir miyim yada bilgi alabileceğim yer varsa neresi

Cevaplar için teşekkürler
Oncelikle hayirli olsun. Vizenize kavuşursunuz insallah.
Evet vize ve pasaport kargoyla gonderiliyor.

Lisans icinmi basvurdunuz ?

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Çrş May 31, 2017 8:42 pm

Makineci yazdı: Çrş May 31, 2017 7:47 pm Oncelikle hayirli olsun. Vizenize kavuşursunuz insallah.
Evet vize ve pasaport kargoyla gonderiliyor.

Lisans icinmi basvurdunuz ?
Çok teşekkür ederim,bekleyen herkesin iyi sonuçlar alması dileğiyle

Evet lisans için başvurmuştum

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Pzr Haz 04, 2017 9:52 am

Vizenin gidişatı ile ilgili bilgiyi nereden alabilirim,kimi aramam kazım yada kime mail atmam lazım örneğin

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzr Haz 04, 2017 10:06 am

basvru yaptıgın konsoloslugun vize bölümünü araman lazım fakat bilgi vereceklerini sanmıyorum en iyi cevapları ''işlemde şuan bilgi veremeyiz'' olur. :)

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Pzr Haz 04, 2017 2:13 pm

:D :D üzdü
herr_sieben yazdı: Pzr Haz 04, 2017 10:06 am basvru yaptıgın konsoloslugun vize bölümünü araman lazım fakat bilgi vereceklerini sanmıyorum en iyi cevapları ''işlemde şuan bilgi veremeyiz'' olur. :)

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzr Haz 04, 2017 3:32 pm

Lopster yazdı: Pzr Haz 04, 2017 2:13 pm :D :D üzdü
alışırsın biraz :) :)

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Sal Haz 13, 2017 3:51 pm

2 Mayıs'ta başvurduğum vizem bugün onaylanmış arkadaşlar. Sevincimi sizlerle paylaşıp herkese başarılar ve bol şans dilemek için yazmak istedim. Umarim herkes bu duyguyu tadar. Sevgiler.

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Çrş Haz 14, 2017 12:47 pm

nepharyl_ yazdı: Sal Haz 13, 2017 3:51 pm 2 Mayıs'ta başvurduğum vizem bugün onaylanmış arkadaşlar. Sevincimi sizlerle paylaşıp herkese başarılar ve bol şans dilemek için yazmak istedim. Umarim herkes bu duyguyu tadar. Sevgiler.

Benimde 17.günüm,zaman geçmiyor :roll:

Siz eğitim vizesi için mi başvurdunuz

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Prş Haz 15, 2017 12:11 am

Lopster yazdı: Çrş Haz 14, 2017 12:47 pm Benimde 17.günüm,zaman geçmiyor :roll:

Siz eğitim vizesi için mi başvurdunuz
Bilmez miyim, o stres korkunç. Dil kursuna başvurmuştum ben. Şartlı kabul alıp eğitime daha sonra başvurcağım. Insallah güzel haber alırsınız. :)

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Prş Haz 15, 2017 2:41 am

nepharyl_ yazdı: Prş Haz 15, 2017 12:11 am Bilmez miyim, o stres korkunç. Dil kursuna başvurmuştum ben. Şartlı kabul alıp eğitime daha sonra başvurcağım. Insallah güzel haber alırsınız. :)
Gerçekten öyle ya,acaba bugün olumsuz bir haber gelicek mi tedirginliğiyle geçiyor vakit.Daha doğrusu geçmiyor :roll:

Teşekkür ederim umarım sizde güzel haber alırsınız :)

DEAachen

Mesaj gönderen DEAachen » Pzr Haz 18, 2017 11:55 pm

Merhaba,

Erasmus stajı ile 2 aylık vize mektubum ve 90 günü aşkın kabul mektubum var, ulusal vizeye başvuracağım. Başvuru yaparken tapuyu, annemin öğretmen olduğuna dair maaş bordrosunu vs çevirmeme gerek var mı? 2014 yılında çevirdiğim tek belge taahütname idi.

Kutca

Mesaj gönderen Kutca » Sal Haz 20, 2017 11:47 am

sevinctommy yazdı: Prş Nis 20, 2017 8:36 pm Merhaba Arkadaşlar sizce benim görüşmem nasil geçmiş ve sonuç Nasil olur?

Bugun konsolosluga gittim. 9.30 da olan randevüme 8.45 gibi girdim içeri, evrakları bir görevli kontrol edip siraya aldıktan sonra, sıra numarası aldım sıra numaram 9 'du. Beklemeye başladim. 1 nolu bankodan sıram geldi. Girdim selam verdim, evraklarımı teslim ettim. Görevli incelemeye başladı staj belgem en üste olduğu için (Bremen unide staj yapıyorum) Benim stajyer vizeme başvurduğumu sandı, düzeltme yaptım, Ben Almanya'dan geliyorum Ocak 2017 itibariyle staj yapıyorum. Breme üniden kabul aldım. Görevli şaşirdi eeee neden buraya geldin? Sen Almanya'da yabancılar ofisine gitmeliydin dedi, ben de gittiğimi fakat onların benim vize statüsü değişiklik olduğu için Türkiye'deki Konsolosluktan öğrenci vizesine başvurmam gerektiğini söylediler dedim.
Bana Almanca biliyormusun diye sordu? Ben de evet dedim bu açıkladığımı Almanca olarak acıkladım. Görevli bir saniye dedi yaklaşık 20 dk sonra geldi . Siz Türkiye'de zaten lisans okumuşsunuz orada tekrardan bir lisansa başvurmanız olumsuz bir sonuç almanıza neden olabilir dedi.
Ben evet ben Türkiye'de okudum fakat okumak istediğim bölüm ve okuduğum birbiriyle çok ilişkili olduğu için lisans başvurusunda bulundum.
Bana sen bilirsin fakat olumsuz olabileceğini söylüm dedi . Bende ben başvurmak istiyorum dedim ( çok kıbarca)
Evraklarıma baktı tekrardan pc' ye bişeyler yazmaya başladı. Ben oldenburg'da oturduğum içim oranın yabancılar ofisine belgelerimi atması gerekiyordu. Fakat görevli çok kararsız kaldı. İşlemleri girdi 60 € istedi bende verdim. 5 € da biraz yırtık olduğu için başka var mi diye sordu? Yok dedim fakat gidip yenisini getirebilirim diye tamam git getir dedi. Bir telaşla bankaya gidip geldim.

Sonra sana bişeyler sorucam dedi, ve görüşmemiz Almanca olarak devam etti;
1. Lise'yi ne zaman okudun ?
2007 başladım 2011 mezun oldum dedim.
2. Üniye ne zaman başladin dedi?
Ben 2011 Eylül ayında farklı kültür ve sistemlere olan ilgimden dolayı hedeflemiş olduğum Uluslararası İlişkilere başladım.
3. Kaç tane bölüm vardi dedi?
Ben Almanyada yaygın olan kombin şeklinde değil sadece bir alanda okudum.
4. Hangi yıllarda okudun?
2011 başladım bir yıl İngilizce eğitim aldım , ve şubat 2017 de tek ders sınavıyla mezun oldum.
5. Neden Almanya'da okumak istiyorsun?
Lisans eğitimimde toplamda 4 kere öğrenci programıyla Amerika ve bir dönem Almanya'da Erasmus yaptım , tecrübelerim ve araştırmalarım sonucunda Batı kültürü ve tarihi ilgimi çok çekti ve Almanya'daki derslerin işleyişi yoğunlukla semınar ve exercise ( özellikle sosyal bilimler ) formatında işlendiğinden Ögrenci daha Aktif oluyor ve bu da uzun vadede Alman eğitim sistemini Dünyadaki kaliteli üniversitelerinden yapıyordur, Alman üniversitelerden alınan serfikalar Tüm Dünya'da kabul görüp ve saygınlığı vardır.

2. Ana nedenim kişisel ben İngilizce yi öğrenmek zorunda olduğum için ögrendim fakat Almancayı istediğimden ve ilgim çok olduğundan öğreniyorum , çok iyi öğrenip çocukluğumda çok begendım Brüder Grimm ve beni etkilemiş diğer yazarların ( örnekler verdim) eserlerini orijinal dilinde okumak istiyorum dedim.ve suanda B1 seviyesinde bir dil kursuna gidiyorum dedim.

6. Neden Uluslararası ilişkiler den sonra tarıh dedı?( Bunu tam olarak Almanca anlatamadim Türkçe anlattım) Uluslararsı ılsıkılerın bir çok disiplinlerle ilişikidir. Bunların en önemli Tarih ve. cok baglantılı oldugunu devletler arası ılıskılerın saglıklı bır sekılde analız edılebılmesı ıcın sosyal ve sıyası tarıhın önemınden bahsettım.

Bremen ünıversıtesi Almanya'daki 11 excellent biri ve bilim üniversitesi.
Alacağım derslerı söledım.Ve Bölümden bır kac tane prof'un alanında uzman oldugunu ısım belırterek calısmalarıı ınceleme fırsatı yakaladım ve onlardan dersler alacagımı belırttım.Bremn üniversitesinde nasıl tarıh eğitimi verildiğini anlattım (kısaca).Dillere ilgim cok fazla var Bremen üniversitesi dil merkezınde cok fazla sayıda dıl ögrenımı var ve ben okurken bir cok dılı ögrenmek istediğimi belirttim
7. Neden 2.ingilizce değil Almanca ?
Çünkü ben kültürün yapisini ve tarihi öğrenmek istiyorum bunun en iyi şekli Almanca öğrenip kültürle her zaman iç içe olma .
.Son kapanısta ögrenımden sonra günümüzde cok basarılı bır karıyer ıcın tek bir bölümün yetmedıgını ve Lisansa basvurmamın sabebı Avrupa tarıhını yogun bır sekılde ogrenmek ıstedgımı belırttım. Ingılızceyı ogrenmek zorunda olduugm ıcın almancaı ögrenemk ıstedıgım ıcın ögrenıyorum dedım.
.
Ögrenım sonrası Türkıyedekı Avrupa bakanlıgında karıyerıme devam etmek ıstedgımı belırttım.Bakanlıkta Uluslasrası ılıskıler ve tarıh alanlarında egıtımlı almanca ıngılızce ve dıger dılllerı bılen nıtelıkte uzman aradıklarını belırttım
Kadın cok guzel cok arastırmıssın dedı.

Pasaportumu almam gerekıyordu;10 yıllık Amerıkan vızemın fotokopısını cekım mı dedım kadın yok dedı ben notunu aldım.(Bunu belırtme amacım asıl hedefımın ögrenım oldugunu vurgulamaktı)
Görevli gülümseyerek sana şans diliyorum görüyorum ki iyi hazırlamışsın deri.
.
Ingılızcemı C1 ve Almanca sevıyemı B1 olarak yazdı .
. ( Görüşme sırasında oturduğum sandalye kırıldı, evet evet :))) ve Parmak izi verirken parmagimi erken cektim görevli gülümsedi sen bilirsin hemen çekme dedi:))
Arkadaşlar Merhaba,

Arkadaşımızla aynı gün başvurdum ve sandalye olayını hatırlıyorum:)

Bende İngilizce yüksek lisans programına başvurdum fakat 2 aydır vize çıkmadı yaklaşık 1 ay önce aradığımda yabancılar dairesinde olduğunu ve beklemem gerektiğini söylediler.Sizce 2 aylık bir süreç vize için normal mi ve hızlandırmak için yapabileceğimiz herhangi birşey var mı?
Ayrıca gidiş tarihim temmuz ortası ve bu sebepten dolayı dosyamı bekletiyor olabilirler mi?
Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Çrş Haz 21, 2017 1:16 pm

Kutca yazdı: Sal Haz 20, 2017 11:47 am Arkadaşlar Merhaba,

Arkadaşımızla aynı gün başvurdum ve sandalye olayını hatırlıyorum:)

Bende İngilizce yüksek lisans programına başvurdum fakat 2 aydır vize çıkmadı yaklaşık 1 ay önce aradığımda yabancılar dairesinde olduğunu ve beklemem gerektiğini söylediler.Sizce 2 aylık bir süreç vize için normal mi ve hızlandırmak için yapabileceğimiz herhangi birşey var mı?
Ayrıca gidiş tarihim temmuz ortası ve bu sebepten dolayı dosyamı bekletiyor olabilirler mi?
Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Bana da zamanında yaklaşık olarak 3 ay sonrasında cevap gelmişti. Senden bağımsız farklı sebeplerle uzayabiliyor yani. Yoğunluğa bağlı biraz da.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Çrş Haz 21, 2017 11:59 pm

Evet ben de aradığımda ( 6. haftadaydım çıktığında ) bana 3 aya kadar uzayabilir denmişti. Yoğunlukla alakalı. Normal süre 4-6 hafta ancak bazen 8 bile olabiliyor. Hatta ne yazık ki 3 aya kadar çıkıyor. O yüzden 3 ay öncesine kadar başvuru yapabilirsiniz bilgisi mevcut. En kısa zamanda haber alırsınız umarım.

varnayy

Mesaj gönderen varnayy » Cum Haz 23, 2017 12:52 am

merhabalar, geçtiğimiz günlerde physiker'in yardımıyla yabancılar şubesi telefon numarasına ulaştım. yüzlerce kez aramama rağmen cevap alamadım ve daha sonra gideceğim şehrin yabancılar şubesini aradım... vizemin bugün gönderildiğini söylediler ancak başka bilgi vermediler. tam 9 haftadır bekliyorum. dil kursu tarihim geçeli yaklaşık 45 gün oldu. sizce tahmini vizem ne zaman gelir ve red alma ihtimalim var mı?

Kilitli