Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Onaylanmis vize icin pasaport teslimi (Özel durum)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sevinctommy

Onaylanmis vize icin pasaport teslimi (Özel durum)

Mesaj gönderen sevinctommy » Sal May 16, 2017 9:54 am

Merhaba Arkadaslar,
Basta Gürkan Bey´e ve sitedeki bütün üyelere bilgiler ve yardimlariniz icin tesekkür ederim. Vize Talebim onaylandi:) Bu sürecte cok bilgiler ogrendim, bu site sayesinde herkese tekrar takrar tesekkür ederim.
Özel durumla ilgili bir kac sorum var, yardimci olabilirseniz cok sevinirim!

ben suan Almanya Bremen Üniversitesi´nde Erasmus stajimi yapiyorum. 20.04.2017 tarihinde Ankaradaki Almanya Büyükelciliginde Ögrenim vizesi randevüm vardi ve 12.05 tarihinde konsolosluk tarafindan bilgilendirildigim üzere vizem telebim onaylanmis.

1.Pasaportumu elden teslim etmek zorunda miyim(Vizenin basilmasi icin) yoksa, kargoyla gönderebilirmiyim?

2, Eger elden teslim etmem gerekiyorsa bu durumda pasaportumu teslim etmek icin almam gereken randevünün hangi ozellikte olmasi gerekiyor?

3, 12.05 tarihinde vizenim onaylandigi hakkinda bilgilendirilmistim, pasaportumu 05.06.2017 tarihinde teslim etmeyi planliyorum, yaklasik 3 hafta sonra gec teslim etmem bir problem yaratir mi?

4. Almanya´daki stajim devam ettigimden kisa süreligine gelecegimden vizemin basilmasi ne kadar sürede olur?
ve ayni günde pasaportumu geri almam mümkün müdür?

Ilginiz icin cok tesekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Onaylanmis vize icin pasaport teslimi (Özel durum)

Mesaj gönderen welly275 » Sal May 16, 2017 10:47 am

1) kargoyla kabul edeceklerini sanmam, elden teslim etmen gerekir. ama arayip sorabilirsin.
2) elden teslim edeceksen randevu almana gerek yok diye biliyorum, kapidaki görevliye söylüyosun. ama ilk soru icin aradiginda onu da sorabilirsin
3) önceleri 3 aya kadar süre veriyolardi. simdi ne kadar bilmiyorum ama daha az olacagini sanmam. yine ilk soru icin aradiginda bunu da sorabilirsin.
4) pasaportu teslim ettiginde öyle sip diye dakikasinda geri vermiyolar. izmirde 2 gün sonra almaya gel diyolardi

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Sal May 16, 2017 7:36 pm

Tebrikler Sevinç hayirli olsun oncelikle.

Kargoyla gonderebiliyorsun fakat su an almanya da oldugun icin riskli bir durum olur sanki. Ben İngiltere deydim ve aradiklarindan 1 hafta sonra donecegimi soyledim. Hatta TR de yasadigim sehre bakmislar ve gelmene gerek yok kargoyla gonderebilirsin demişti, Ankara konsoloslugu calisani. 3 haftaninda sorun olacagini sanmiyorum acikcasi.

Elden teslim etme ve ne kadar sure veriyolar bilmiyorum fakat e-mail ile sorabilirsin. 2 emailimden ilkine bir gun sonra dönmüşlerdi.

Bu arada pasaportu Cumartesi kargo ile yolladim, pzt teslim edildi ve Persembe ogleden sonra eve geldi.

sevinctommy

Mesaj gönderen sevinctommy » Çrş May 17, 2017 10:45 am

Yardimlariniz icin cok tesekkür ederim.Konsoloslukla iletisime gectim, sorularin cevaplarini yazmak istiyorum daha sonrakilere yardimci olmak icin adina,
1, Yurtdisinda olanlar icin Türkiyeýe dönüp yeni vizeyle Almanya´ya giris yapmasi gerekiyormus.
2,Pasaport teslimi icin randevü almaya gerek yok Ankara icin P. tesi erken saatlerde teslim ederlerse 'Ö. sonra geri alinabilirmis pasaport, yada Sali ve Persembe günleri 14,00 le 16,00 arasi Pasaport teslim edilebilirmis.
3, 1 ay sonra pasaportun teslim edilmesi sorun yaratmiyor.