Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Testdaf Komplett

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
maniaturk

Testdaf Komplett

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Nis 01, 2009 5:06 pm

Bu bolumde sitemizde yer alan Testdaf yazisi ile ilgili sorularinizi sorabilirsiniz...

Yaziyi gormediyseniz Tiklayin...

yorumcu

Testdaf Komplett

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Nis 01, 2009 5:29 pm

vallaha cok sabirlica hazirlamissin. helal olsun. omer kardese yardimci olur baya

der Nordostwind

Testdaf Komplett

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Nis 01, 2009 5:41 pm

deniz abi selamlar emegine saglik...tesekkur ederimm. sende heralde testdafa hazirlanmistin. ben sinava gelecek yil girecegim TRde. Egerki sende girmissen bu bolumde fikirlerini paslasabilir miyiz?
testdafa giren kimse yok yaww herkes dsh:)

maniaturk

Testdaf Komplett

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Nis 01, 2009 5:56 pm

[quote]der Nordostwind yazdi:
deniz abi selamlar emegine saglik...tesekkur ederimm. sende heralde testdafa hazirlanmistin. ben sinava gelecek yil girecegim TRde. Egerki sende girmissen bu bolumde fikirlerini paslasabilir miyiz?
testdafa giren kimse yok yaww herkes dsh:)[/quote]

Evet ben Testdaf yazdim. Bu konuyuda o yuzden actin zaten ridvan. Sorularinizi sorun bizde cevaplayalim.. :)

omier

Testdaf Komplett

Mesaj gönderen omier » Çrş Nis 01, 2009 7:37 pm

harika oldu bu.. deniz bi sorum var, mundlich kisminda, dusunmek icin zaman veriyolar ya, o sirada ben aklimdan gecenleri bi kagida gecirip hemencecik oradan okusam, daha akici olmaz mi.. direkt olarak akildan okursam kekelerim ya da yanlis bise soylerim diye cekiniyorum.. ama vakit yeter mi bunu yapmaya..

he bir de, su is ilanlarini is arayanlara yerlestirmede, hep 3 tane mi gereksiz secenek var degisebilio mu...

yazi tekrar diyorum cok harika olmus,sana msj attigimda da bunu kastetmstim.. aaalkisssssss :D

maniaturk

Testdaf Komplett

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Nis 02, 2009 2:41 pm

[quote]omier yazdi:
harika oldu bu.. deniz bi sorum var, mundlich kisminda, dusunmek icin zaman veriyolar ya, o sirada ben aklimdan gecenleri bi kagida gecirip hemencecik oradan okusam, daha akici olmaz mi.. direkt olarak akildan okursam kekelerim ya da yanlis bise soylerim diye cekiniyorum.. ama vakit yeter mi bunu yapmaya..

he bir de, su is ilanlarini is arayanlara yerlestirmede, hep 3 tane mi gereksiz secenek var degisebilio mu...

yazi tekrar diyorum cok harika olmus,sana msj attigimda da bunu kastetmstim.. aaalkisssssss :D[/quote]

Yanina musvette kagit almana izin yok ama istersen uzerinde sorularin ve grafiklerin bulundugu kagidin her kosesine not alabilirsin. Ama sunu sakin yapma, yani konusmak istedigin herseyi kagida yazacagim diye ugrasma yoksa kesin basarisiz olursun. Tavsiye edilen ve benim yaptigim sey aklina gelen onemli kelimeleri not almak. bir de sirayi, yani neyi hangi sirada soyleyecegini vs.

Benim zamanimda hep 3 taneydi ama bilmiyorum soru tipleri degistimi.

Onemli degil canim. Siteyi neden actik... :)

der Nordostwind

Testdaf Komplett

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Nis 29, 2009 4:32 pm

[quote]venceremos tarafindan yazilan metin:
test daf hazirlik icin onerebileceginiz kitaplar var mi ?[/quote]

testdafla alakali yazinin son kisminda tavsiye kitaplari gorebilirsin...amazon.de\'den...

ARctica

Testdaf Komplett

Mesaj gönderen ARctica » Pzt Eyl 21, 2009 1:01 pm

Sanirim testdaf icin iyi bir kelime bilgisi gerekiyor. Fakat sizce hangi kelimeleri ogrenmemiz gerekiyor yani akedemik agirlikli mi gunluk hayatta kullanilanlar mi yada onerebileceginiz baska tip bir kelime ogrenme sekli var midir?
Alt yapisi olan biri icin nasil bir calisma sekli onerirsiniz?
Grammer cikmadigini soylemissin anladigim kadariyla o zaman pratik agirlikli ogrenmek gerekecek. Dogru anlamis miyim?
Su an Akcayda yasadigim icin bir kutuphaneye gitme sansim yok internette de tavsiye ettiginiz kitabi bulamadim suan icin "A\'dan Z\'ye Pratik Almanca Dilbilgisi; F. Nurten Yildiz" kitabini aldm. Ama ne kadar yeterli olur sizden tekrar oneri bekliyorum. Sizin verdiginiz e-kaynaklardan da yararlanirsak...

ossie

Testdaf Komplett

Mesaj gönderen ossie » Sal Nis 20, 2010 7:00 pm

slm arkadaslar bildiginiz gibi almanyaya gittigimizde hazirlik sinifi olan studientcolleg okuyacagiz eger testdaf sinavini verirsek turkiyede yani bu sinavi gecersek ozaman hazirlik sinifi okumamiza gerek kalmadan hemen universitede okumaya mi basliyoruz

serseri jojuk

Testdaf Komplett

Mesaj gönderen serseri jojuk » Sal Nis 20, 2010 7:16 pm

turkiyede tesdaf sinavini verirsen ve turkiyede okudugun lise 12 yil ise direk universite okuyabiliyorsun arkadasim

Gorkem

Testdaf Komplett

Mesaj gönderen Gorkem » Sal Nis 20, 2010 7:28 pm

selamlar,,onvelikle cok tesekkurler yardimci oldugunz icin bu turlu yazilarla,,ben sorum; testdaf yada dsh sinavina nerden basvurabiliyoruz turkiyeden girebiliyoruz dimi bu sinavlara??? bende zdp diplom var,,cok yeterli oldugunu sanmiyorum ama orta seviyede bi almncam var zdp sevisesi olanlar nekadar surede bu sinavlari gecebilir ????

deryasiegen

Testdaf Komplett

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Nis 21, 2010 12:34 pm

Turkiyeden DSH sinavina giremiyorsun.Testdaf icin de Marmara Universitesi Goztepe kampusu,Cukurova Universitesi(bi tane daha vardi sanirim,testdafin sitesinden bakarsin.) bu sinavi yapiyor.

Sinavi gecmek herkesin calismasina,sistemine bagli.Ben de hemen hemen senin seviyendeydim 6 ayda verdim.