Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aok Nrw

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
kardelenb

Aok Nrw

Mesaj gönderen kardelenb » Pzt May 08, 2017 9:04 am

Arkadaşlar, Aokya Nrwde kayıtlıyım, sizin aranızda da AT11 kullanan vardır diye bir de mesajı buraya yazayım dedim, sizin hepinizde Aok kartı var mı yoksa gidip AOKdan önceden kağıt alarak mı muayene oluyorsunuz?
ben AT11 belgesini 2 keredir Aok'ya veriyorum bana herhangi bir kağıt vermediler, sordum Aok kartınız var zaten dediler, (daha önceden orada normal sigortalıydım, kartım vardı). Ama bu forumda herkes gidip muayeneden önce kağıt almanız lazım yazmış, kafam karıştı. Hepiniz gidip kağıt alıp mı tedavi oluyorsunuz, kartınız var mı yok mu bilmek istedim.

Troddos

Re: Aok Nrw

Mesaj gönderen Troddos » Pzt May 08, 2017 12:38 pm

Bende aok karti yok sadece verdikleri kagit ile muayne oluyorum.

kardelenb

Mesaj gönderen kardelenb » Pzt May 08, 2017 2:58 pm

Troddos yazdı:Bende aok karti yok sadece verdikleri kagit ile muayne oluyorum.

Peki sen bunu Almanyaya gelir gelmez direk mi yaptın? Önceden AOK kartın var mıydı? Ben önce Aokya kaydoldum, normal para ödedim sonra AT11e geçebildim, o yüzden mi acaba, yani direk kart vermişlerdi onu geri almadılar.

Troddos

Mesaj gönderen Troddos » Sal May 09, 2017 12:01 am

evet geldigimde direkt yaptim.5 Aydir almanyadayim AOK kartim yok.Muhtemelen söyledigin sebepten dolayi olabilir.AOK`ya gidip Behandlungsschein isteyebilirsin sonra onlarin belirli tarihleri var kullanmasan bile onlari yenilemek zorundasin.

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Çrş May 10, 2017 2:25 am

Bana direkt kart verdiler

John

Mesaj gönderen John » Çrş May 10, 2017 10:24 pm

Konuyla ilgili olarak http://community.deutschstudent.com/vie ... 53&t=10295 başlığından ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Lokman arkadaşımız AOK ile AT 11 meselesini güzelce açıklamıştır. İnşallah faydası olur.

kardelenb

Mesaj gönderen kardelenb » Prş May 11, 2017 2:33 pm

John yazdı:Konuyla ilgili olarak http://community.deutschstudent.com/vie ... 53&t=10295 başlığından ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Lokman arkadaşımız AOK ile AT 11 meselesini güzelce açıklamıştır. İnşallah faydası olur.
Okudum teşekkürler, gittim tekrar Aokya, 2 kez AT11i teslim ettiğim halde, bana Abrechnungsschein vermediniz dedim, iki saat anlattım yine, sonra bi yeri aradı, tamam verebiliyoruz ama sadece bugün geçerli dedi. Dedim her geldiğimde yeni birine denk geliyoru ve size yeniden anlatmak zorunda kalıyorum. Bu burada geçerli ve kuzenim ve arkadaşıma AT11i teslim eder etmez hemen muayene olması in kağıt veriyorlar dedim. Sadece bir AOK şubesine gitmem gerekmiyor sanırım, birkaç yerden alabilir miyim acaba. Bir şehirde bir sürü AOK şubesi var. Bi de Lokman arkadaş sürekli almanız gerekmiyor demiş, benim gittiğim saçma şunr bana hayatta öyle bir belge vermez bi de Abrechnungsscheindan birkaç tane .

John

Mesaj gönderen John » Prş May 11, 2017 7:58 pm

İnşallah hallolur, peşinde kovalayın derim. Başka AOK'ya, olmadı TK'ya gidin AT 11 belgeleriyle.