Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Merhaba, lütfen yardımcı olur musunuz?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
AleynaP

Merhaba, lütfen yardımcı olur musunuz?

Mesaj gönderen AleynaP » Pzr Nis 30, 2017 1:47 am

Merhaba, ben Aleyna. Öncelikle bu forumun kurucularına ve yardımcı üyelerine çok teşekkür ederim. İnternette yurtdışında okumak için umutsuzca dolaşırken burayı bulmam beni hedeflerime bir adım daha yaklaştırdı. Kendimden bahsedecek olursam 1.5 ay sonra LYS sınavım var. Sınava 2. kez giriyorum. NC sistemine göre puanım 2.2 ile 2.4 aralığında olacak gibi duruyor. Okul ortalamam ise 77.7 NC' ye göre 2.38.

Tıp okumak istiyorum.Biliyorum bu puanlarla işim çok zor. TestAS sınavıyla da yükseltemezsem başka bir bölüme girip bir sene daha sınavlara girme şansım var mı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Merhaba, lütfen yardımcı olur musunuz?

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 30, 2017 2:23 am

3. dönemin sonuna kadar bölüm degistirme hakkiniz var ama NC o araliktaysa bence TIP disinda baska bölümlerle ilgilenmeye baslayin. Ayrica TIP icin madem 1 yil kaybetmeyi göze aliyorsunuz, neden Türkiye de tekrar bir yil LYS ye calisip cok daha yüksek bir puan almayi denemiyorsunuz?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

AleynaP

Mesaj gönderen AleynaP » Pzr Nis 30, 2017 3:27 am

Physiker yazdı:3. dönemin sonuna kadar bölüm degistirme hakkiniz var ama NC o araliktaysa bence TIP disinda baska bölümlerle ilgilenmeye baslayin. Ayrica TIP icin madem 1 yil kaybetmeyi göze aliyorsunuz, neden Türkiye de tekrar bir yil LYS ye calisip cok daha yüksek bir puan almayi denemiyorsunuz?
Küçüklükten beri hayalim tıp okumak ve başka bir bölüme girmeyi hiç düşünmedim. Bu sene sınava 2. kez girişim maalesef. Bir sene daha bu sınava emek vermek istemiyorum. YGS de 40 bin sıralama yapınca moralim bozuldu. Bir aydır odaklanamıyorum. Uzun süredir de Almanya yı araştırıyorum. Gerçekten beni sorgulamak yerine yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 30, 2017 4:34 am

Sorgulama yok, sonucta ne yapacagin kimseyi ilgilendirmez, sadece tavsiye. Herkes en iyi bölümde en iyi okulda egitim almak ister ama ayagini yorganina göre uzat diye de cok güzel bir atasözümüz var. Evet TIP okuyabilirsin diye biri cevap verene kadar bos umutlarla beklemezsin veya kandirilmazsin umarim.
www.deutschstudent.com

mmelissa

Mesaj gönderen mmelissa » Pzr Nis 30, 2017 10:02 am

AleynaP yazdı:Küçüklükten beri hayalim tıp okumak ve başka bir bölüme girmeyi hiç düşünmedim. Bu sene sınava 2. kez girişim maalesef. Bir sene daha bu sınava emek vermek istemiyorum. YGS de 40 bin sıralama yapınca moralim bozuldu. Bir aydır odaklanamıyorum. Uzun süredir de Almanya yı araştırıyorum. Gerçekten beni sorgulamak yerine yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
YGS garip bir sınav. Ama LYS öyle değil. Çok çalışmayan başarılı olmayan biri normalde yaptığı puandan çok yüksek bir puan alabilir. Bu sene çok şahit oldum çok çalışan, denemelerde çok yüksek alan arkadaşlarım 40bin 45bininci oldu. yine her sınav, düşük yapan, çok çalışmayan bir kaç arkadaşım da 15bin 17bin 18bininci oldu. Oyüzden ygsde 40bininci oldum diye umutsuzluğa kapılma. önemli olan lys. Çalışırsan 40bini çok iyi yerlere çekebilirsin. Burada tıp kazancak kadar hem de. yök atlasa bakmanı tavsiye ederim.(https://yokatlas.yok.gov.tr/basari-sira ... hp?b=10206) oyüzden şimdi çalışıp lysde yüksek almaya bak. eğer olurki alamazsan bunları düşünürsün.

AleynaP

Mesaj gönderen AleynaP » Pzr Nis 30, 2017 12:35 pm

Physiker yazdı:Sorgulama yok, sonucta ne yapacagin kimseyi ilgilendirmez, sadece tavsiye. Herkes en iyi bölümde en iyi okulda egitim almak ister ama ayagini yorganina göre uzat diye de cok güzel bir atasözümüz var. Evet TIP okuyabilirsin diye biri cevap verene kadar bos umutlarla beklemezsin veya kandirilmazsin umarim.

Tıp en iyi bölüm diye ya da işte parası var diye seçtiğim bir bölüm değil.Tıp okumak isteyenlere bu önyargı nereden geliyor bilmiyorum.Evet herkes en iyi üniversiteye gitmek ister ama ben istediğim bölümde okuyabilmek için ortalamanın altında bir fakülteye de giderim. Siz şimdi " Neden Türkiye' de doğudaki bir fakülteye gitmiyorsun o zaman " diye de sorarsınız. Ancak oradaki üniversitelerin sıralaması da 15k civarında.

Bu sitedeki " TestAS Sinavi " makalesinde bile puanı 2.5 olan ama tıp okumak isteyen birin yükseltebileceği yazıyor. Sizin burada ayağını yorganına göre uzat demeniz çok yanlış geldi. Birinin evet tıp okuyabilirsin demesini beklemiyorum. Çünkü her şey bana bağlı. Bunun farkındayım. LYS sınavının geçmesini bekleyip direk Deutschstudent danışmanlık ile iletişime geçeçeğim zaten.

Sadece aklımı kurcalayan ve beni ders çalışmaktan alıkoyan sorulara cevap bulmak için konuyu açmıştım. Yine de cevapladığınız için teşekkürler

AleynaP

Mesaj gönderen AleynaP » Pzr Nis 30, 2017 12:43 pm

mmelissa yazdı:YGS garip bir sınav. Ama LYS öyle değil. Çok çalışmayan başarılı olmayan biri normalde yaptığı puandan çok yüksek bir puan alabilir. Bu sene çok şahit oldum çok çalışan, denemelerde çok yüksek alan arkadaşlarım 40bin 45bininci oldu. yine her sınav, düşük yapan, çok çalışmayan bir kaç arkadaşım da 15bin 17bin 18bininci oldu. Oyüzden ygsde 40bininci oldum diye umutsuzluğa kapılma. önemli olan lys. Çalışırsan 40bini çok iyi yerlere çekebilirsin. Burada tıp kazancak kadar hem de. yök atlasa bakmanı tavsiye ederim.(https://yokatlas.yok.gov.tr/basari-sira ... hp?b=10206) oyüzden şimdi çalışıp lysde yüksek almaya bak. eğer olurki alamazsan bunları düşünürsün.
Evet çok haklısınız. Bu sene mezunum ve bir senem evde geçti. Artık o kadar bunaldım ki harekete geçip bir şeyler yapmak istiyorum.Hatta motive olayım diye Almanca çalışmaya başladım. Dediğiniz gibi Lys ye odaklanmam gerek. Teşekkür ederim güzel yorumunuz için

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Nis 30, 2017 1:47 pm

Physiker yazdı:3. dönemin sonuna kadar bölüm degistirme hakkiniz var ama NC o araliktaysa bence TIP disinda baska bölümlerle ilgilenmeye baslayin. Ayrica TIP icin madem 1 yil kaybetmeyi göze aliyorsunuz, neden Türkiye de tekrar bir yil LYS ye calisip cok daha yüksek bir puan almayi denemiyorsunuz?
Merhaba konu ile alakasız ama bu 3 dönem konusunu çok görüyorum, net bilgi bulamadım. 3. dönem sonunda tekrar aynı veya farklı üniversitelere başvuru yaparak benzer bir bölüme kabul alsak dahi geçemiyor muyuz? Mesela aynı üniversitede telekomünikasyondan otomasyona geçiş yapamaz mıyız? Yada farklı bir üniversitede...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 01, 2017 3:16 am

Yukarda da yazdigim gibi yabanci bir ögrenci 3. dönemin sonundan itibaren üniversite veya bölüm degisemez.
www.deutschstudent.com