Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize problemi yardımcı olabilir misiniz

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
ocankurt

Vize problemi yardımcı olabilir misiniz

Mesaj gönderen ocankurt » Prş Nis 20, 2017 10:10 pm

Ben almanyada bir üniversiteye dil eğitimi başvurusunda bulundum ve kabul geldi. kayıt yaptım ve parayı yatırdım. Bana üniversiteden gerekli evrak geldi. Daha sonra almanyadan akrabamdan bana 2aylık ziyaret davetiyesi geldi. problem burda başladı. üniversite 15 aylık bir dil eğitimi süreci veriyor A1 den başlayarak. ben dil eğitim vizesine başvurdum konsolosluktan randevu verdiler. görüşmeye gittim. bana ilk sordukları davetiyemin ziyaret ve 2aylıkken ben dil eğitimi vizesine başvurdum nedir bu tutarsızlık. daha sonra 1 saat içerisinde vize reddi geldi. bana pasaportla birlikte bir yazı geldi. yazıda b1 seviyesinde almanca eğitimi aldığıma dair bir belge yada ÖSD belgesiyle tekrar başvurabileceğim yazıyor. ama gariptirki üniversite A1 seviyesinde eğitimle başlıyor. benim bu konuda itiraz edebilmem yada üniversiteyide araya katarak durumu düzeltme gibi bir şansım varmı çünki üniversiteye kaydım tamam parayı yatırdım. bu durumu nasıl düzeltebilirim bilgisi olan yardımcı olabilir mi lütfen.

sevinctommy

Re: Vize problemi yardımcı olabilir misiniz

Mesaj gönderen sevinctommy » Prş Nis 20, 2017 11:42 pm

Merhaba
Lisans mı yoksa Master un mı hazırlıgını almiştin?
Neden okulun gönderdiği belgeyle konsolosluğa başvurmadın sonucun olumlu olma şansi yüksek olurdu.

ocankurt

Mesaj gönderen ocankurt » Cum Nis 21, 2017 12:04 am

sevinctommy yazdı:Merhaba
Lisans mı yoksa Master un mı hazırlıgını almiştin?
Neden okulun gönderdiği belgeyle konsolosluğa başvurmadın sonucun olumlu olma şansi yüksek olurdu.
Master hazırlığı. Garantörlük için istemiştik ama almanyadan bu şekilde bir davetiye verebilecekleri söylenmiş bende yinede faydası olur diye götürdüm yanımda. oradaki geçimime yardımcı olunacağını gösterir diye düşündüm.

sevinctommy

Mesaj gönderen sevinctommy » Cum Nis 21, 2017 10:50 am

Senin masterögrenim başvurusu yapip tanıdığınin sana garantör belgesi cıkarmasi yeterli