Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okula Kayıt Esnasında Sağlık Sigortası Sorunsalı

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
rozva

Okula Kayıt Esnasında Sağlık Sigortası Sorunsalı

Mesaj gönderen rozva » Cmt Nis 08, 2017 6:03 pm

Merhaba arkadaslar. 26 Nisan’da Uni Regensburg’un dil kursuna başlayacağım. 18-20 Nisan arasi da okul kayitlari var ve kayit (einschreibung) esnasinda Krankenversicherung gostermemizi istiyorlar. “Care Concept College Comfort” denilen 35 euroluk sigortayi yaptirmayi dusunuyorum. Ancak sigorta evraklarinin kac gun icinde hazirlandigi ve nerede, nasil odeme yapmamiz gerektigi konusunda bir fikrim yok. Bunun yani sira sigortanin sitesindeki formu doldurduktan sonra alinacak ciktinin kayit esnasinda yeterli olup olmadigi sorunsali da aklimi kurcalamakta. Yardimci olursaniz minnettar olurum. Simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Okula Kayıt Esnasında Sağlık Sigortası Sorunsalı

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 09, 2017 6:05 pm

Online kayit sonrasi maille gelen teyit kayit icin yeterli üniversitede. Online kayittan sonra ödeme icin postayla beraber police gelecek, o police üzerindeki hesap bilgilerine havale edeceksin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Nis 09, 2017 7:07 pm

Bu yöntem sadece okula kayit icin mi gecerli yoksa oturum oncesi kayitda da ayni sekilde internet çıktısını kabul ederler mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 10, 2017 2:30 am

Denizz yazdı:Bu yöntem sadece okula kayit icin mi gecerli yoksa oturum oncesi kayitda da ayni sekilde internet çıktısını kabul ederler mi?
Büyük ihtimalle yabancilar dairesi de kabul eder ama yine de önceden sormak gerekiyor. Ama sigortaya online kayit yaptiktan 3 gün sonra zaten postayla evraklar geldigi icin ve oturum icin de randevu genelde en az 3-4 hafta sonraya verildigi icin böyle bir sorunun mantigini anlamadim..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com