Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Merhaba

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
mad123

Merhaba

Mesaj gönderen mad123 » Pzr Mar 26, 2017 11:06 am

Merhabalar,
Araniza yeni katildim.Denizcilik fakultesi mezunuyum.Gemilerde calisiyorum.Cok severek yapmama ragmen bir ömüründe boyle gecemeyecegini biliyorum.Ben almanyada dogdum.Ama surekli orda kalmadigim icin oturum izni hakkimi kaybettim.Ama istek ile gidip geliyorum.
Almanyada yuksek lisans yapma dusuncem var.Shipping veya logistic gibi meslegimden uzak olmayan kariyer saglayacak dallarda olsun istiyorum.
Ama benim onemli bir problemim var.Lisans bitirme ortalamam cok dusuk maglesef.Ama su da ayri bir gercek ortalamasi cok cok yuksek olan arkadaslarim meslek hakkinda bugun birsey oldugunda beni ariyolar.Calistigim insanlarda bunu soyluyor.Okulda aslinda umursamazligim iste.

Simdi merak ettigim.Almancam fena sayilmaz.ingilizce yapmak istiyorum masterimi.Universiteyi %100 ingilizce okudum.1 yil hazirlik bolumu vardi.Bazi arkadaslarim ielts veya toefl olmadan bu sebeple kabul alabilmisler.Boyle ingilizce okuyup kabul alabilen varmi acaba ? Birde ortalamasi cok dusuk olup kabul almayi basarabilen varmi.istedigim bolum alman bir ozel universitede var biraz pahalli.en kotu oraya basvurmayi dusunuyorum.

Fikirleriniz nedir ? Tekrardan merhabalar.iyi forumlar.

sevinctommy

Re: Merhaba

Mesaj gönderen sevinctommy » Pzr Mar 26, 2017 5:21 pm

mad123 yazdı:Merhabalar,
Araniza yeni katildim.Denizcilik fakultesi mezunuyum.Gemilerde calisiyorum.Cok severek yapmama ragmen bir ömüründe boyle gecemeyecegini biliyorum.Ben almanyada dogdum.Ama surekli orda kalmadigim icin oturum izni hakkimi kaybettim.Ama istek ile gidip geliyorum.
Almanyada yuksek lisans yapma dusuncem var.Shipping veya logistic gibi meslegimden uzak olmayan kariyer saglayacak dallarda olsun istiyorum.
Ama benim onemli bir problemim var.Lisans bitirme ortalamam cok dusuk maglesef.Ama su da ayri bir gercek ortalamasi cok cok yuksek olan arkadaslarim meslek hakkinda bugun birsey oldugunda beni ariyolar.Calistigim insanlarda bunu soyluyor.Okulda aslinda umursamazligim iste.

Simdi merak ettigim.Almancam fena sayilmaz.ingilizce yapmak istiyorum masterimi.Universiteyi %100 ingilizce okudum.1 yil hazirlik bolumu vardi.Bazi arkadaslarim ielts veya toefl olmadan bu sebeple kabul alabilmisler.Boyle ingilizce okuyup kabul alabilen varmi acaba ? Birde ortalamasi cok dusuk olup kabul almayi basarabilen varmi.istedigim bolum alman bir ozel universitede var biraz pahalli.en kotu oraya basvurmayi dusunuyorum.

Fikirleriniz nedir ? Tekrardan merhabalar.iyi forumlar.
Merhaba Öncelıkle Hoşgeldın

Lısansını %100 yaptıgın ıcın İelts yada toefl olmadan basvurma hakkın var. Lisans ortalamasının dusuk olması senı bıraz zorlaya bılır.Sana takvısem daad.de sayfasından bölümün ıe yüksek lısansı arastırıp basvuru yapman referans mektupları ve motıvasyon mektubuya ortlamanın eksgını kapatabılırsın.Şimdiden başarılar:)

mad123

Mesaj gönderen mad123 » Pzr Mar 26, 2017 9:56 pm

Cevap icin tesekkur ederim.Kısmet :)
sevinctommy yazdı:Merhaba Öncelıkle Hoşgeldın

Lısansını %100 yaptıgın ıcın İelts yada toefl olmadan basvurma hakkın var. Lisans ortalamasının dusuk olması senı bıraz zorlaya bılır.Sana takvısem daad.de sayfasından bölümün ıe yüksek lısansı arastırıp basvuru yapman referans mektupları ve motıvasyon mektubuya ortlamanın eksgını kapatabılırsın.Şimdiden başarılar:)

mad123

Mesaj gönderen mad123 » Pzt Mar 27, 2017 1:42 pm

Birsey daha sormak istiyorum.Bir universite buldum.Bolumum uzerine.Distance education geciyor.online.ben hamburgta kalmak istiyorum universite 150 km uzaklikta.hamburgta kalip burda calisip ayni zamanda okulumu okuyabilirim sanirim degilmi.boyle olursa cok iyi olacak benim icin.hem almancami dahada gelistirmek icin kursa vs gidebilirim hem calisirim hemde uzaktan okulumu okurum.

sevinctommy

Mesaj gönderen sevinctommy » Pzt Mar 27, 2017 8:30 pm

mad123 yazdı:Birsey daha sormak istiyorum.Bir universite buldum.Bolumum uzerine.Distance education geciyor.online.ben hamburgta kalmak istiyorum universite 150 km uzaklikta.hamburgta kalip burda calisip ayni zamanda okulumu okuyabilirim sanirim degilmi.boyle olursa cok iyi olacak benim icin.hem almancami dahada gelistirmek icin kursa vs gidebilirim hem calisirim hemde uzaktan okulumu okurum.

Bölüm online oldugu icin vizede problem yasarsin. Sartli Kabul aldigin bölüm örgün vir sekilde olmali ve dil kursu haftalik en az 20 saat. Sen Vorbereitungstudim diye arama yapmalisin. Hamburgtada bulabilirsin yada yakin cevresinde.
Simdiden iyi arastirmalar.
Sorun olursa yine yazabilirsin.

mad123

Mesaj gönderen mad123 » Sal Mar 28, 2017 10:06 pm

herzlichen dank für deine erläuterung :)
sevinctommy yazdı:Bölüm online oldugu icin vizede problem yasarsin. Sartli Kabul aldigin bölüm örgün vir sekilde olmali ve dil kursu haftalik en az 20 saat. Sen Vorbereitungstudim diye arama yapmalisin. Hamburgtada bulabilirsin yada yakin cevresinde.
Simdiden iyi arastirmalar.
Sorun olursa yine yazabilirsin.