Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VİZE SIKINTISI(Türkiye-Almanya İlişkileri)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
exelanss34

VİZE SIKINTISI(Türkiye-Almanya İlişkileri)

Mesaj gönderen exelanss34 » Sal Mar 07, 2017 12:40 am

Herkese merhabalar.Ben şu an lise sonda okumaktayım.Üniversite için lisans eğitimine orada başlamak istiyorum her şeyi düşündüm,tarttım;kafamda hedeflerimi planlarımı oluşturdum.Her şey normal gözüküyor ama şu günlerde kafama takılan bir pürüz var: "Türkiye-Almanya ilişkileri." Haberleri takip ediyorsanız biliyorsunuzdur,ülkemiz ve Almanya arasındaki ilişkinin pek sağlıklı olmadığını.Bu durumların bizim oraya gitmemizde,vize almamızda,okumamızda vs. bir olumsuzluğu veya engeli olur mu ? Cidden bilgisi olanlar yardımcı olup aydınlatırsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

jobbabemeek

Re: VİZE SIKINTISI(Türkiye-Almanya İlişkileri)

Mesaj gönderen jobbabemeek » Sal Mar 07, 2017 7:09 pm

Bilgisi olanlar demişsin de bilgim tabii ki yok bu konuda, zira politikadan bahsediyoruz. Ancak bunların gelip geçici sürtüşmeler olduğunu düşünüyorum. Erdoğan arada böyle çıkışlar yapmayı seviyor, ardından yeniden ılımlı hale geliyor. Geçmişte çok örneğini gördük, bunda da aynısı olacaktır. Tamamen politika işte. Bu tür atarlar kitleler üzerinde etkili de bir yöntem açıkçası. Referandumda da kendi adına olumlu bir geri dönüş alacaktır diye düşünüyorum. Sonra istediğini alınca çark eder ve unutulur gider, diğer unutulan birçok hadise gibi. Tabii varsayım bunlar sadece.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 08, 2017 10:57 am

Sürekli bu tür sorular her krizde veya terör saldirisinda yöneltilir ama bu seferki durum cok daha ciddi. Almanya, Türkiye deki konsolosluklari kapatmayi düsünüyor. Umarim erdogan kisa sürede yaptigi sovlari keser ve cenesini kapatir biraz diycem ama cok zor bir olasilik o.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Çrş Mar 08, 2017 2:24 pm

Physiker yazdı:Sürekli bu tür sorular her krizde veya terör saldirisinda yöneltilir ama bu seferki durum cok daha ciddi. Almanya, Türkiye deki konsolosluklari kapatmayi düsünüyor. Umarim erdogan kisa sürede yaptigi sovlari keser ve cenesini kapatir biraz diycem ama cok zor bir olasilik o.

Elçilikleri kapatırlarsa diyelim bu mayıs ayında kapattılar,ben yazın lys sonucumla beraber ön kabul alıp vize için başvuru vs. yapacaktım.Böyle bir durumda neler olabilir?Almanyadaki veya başka bir ülkedeki konsolosluktan işlem yapabilir miyim?Veya olay çok daha büyük kapsamlı olup "Türkiyeden öğrenci kabul etmiyoruz" mantığına mı dönüşür?

Yavuzhan

Mesaj gönderen Yavuzhan » Çrş Mar 08, 2017 2:26 pm

Kisacasi suriyeliler gibi oluruz.Baska avrupa ulkeleri uzerinden botlarla kacarak gidebiliriz.Televizyonda seyrettigimiz haberler basimiza gelebilir :D

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Çrş Mar 08, 2017 2:38 pm

Zebercet yazdı:Elçilikleri kapatırlarsa diyelim bu mayıs ayında kapattılar,ben yazın lys sonucumla beraber ön kabul alıp vize için başvuru vs. yapacaktım.Böyle bir durumda neler olabilir?Almanyadaki veya başka bir ülkedeki konsolosluktan işlem yapabilir miyim?Veya olay çok daha büyük kapsamlı olup "Türkiyeden öğrenci kabul etmiyoruz" mantığına mı dönüşür?
Konsolosluk kapamak demek, Türkiye den hic birsey kabul etmiyoruz demek:)

Yavuzhan

Mesaj gönderen Yavuzhan » Çrş Mar 08, 2017 2:42 pm

duisburger yazdı:Konsolosluk kapamak demek, Türkiye den hic birsey kabul etmiyoruz demek:)
Eger gercekten isler bu boyuta gelirse bu is biraz da Almanyaya dokunmazmi ne de olsa 3 milyon Turk'un yasadigi bir yer ? Ciddi bir karisiklik cikabilir ulke icinde bence.

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Çrş Mar 08, 2017 6:15 pm

duisburger yazdı:Konsolosluk kapamak demek, Türkiye den hic birsey kabul etmiyoruz demek:)

Türk olmak mı sıkıntı yaratıyor yoksa başvurunun Türkiyeden yapılması mı?

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Çrş Mar 08, 2017 9:23 pm

[quote="Physiker"]Sürekli bu tür sorular her krizde veya terör saldirisinda yöneltilir ama bu seferki durum cok daha ciddi. Almanya, Türkiye deki konsolosluklari kapatmayi düsünüyor. Umarim erdogan kisa sürede yaptigi sovlari keser ve cenesini kapatir biraz diycem ama cok zor bir olasilik o.[/quotekapatamazlar diye düşünüyorum Almanya ve Türkiye'nin birçok anlamda ilişikisi var gerek sanayi şirketleri olsun gerek sığınmacıların krizi olsun birbirleriyle muhattaplarını kesemezler. Ama tabi dedigin gibi erdogan cıkıp Almanya'ya naziler bilmemneyler felan diye sayıp söverse biraz daha ozaman nolcağını bilemeyiz

GuneyE

Mesaj gönderen GuneyE » Çrş Mar 08, 2017 10:28 pm

Zebercet yazdı:Türk olmak mı sıkıntı yaratıyor yoksa başvurunun Türkiyeden yapılması mı?
onu zaman gösterir, konsoloslukları kapatmaları başvuruları direkt reddetmeleri anlamına gelmez, onun için ayrı yasa gerekir ki hala suriyelilerin bile vize talebi kabul edilebiliyor. komşu ülkelerde bulunan alman konsolosluğundan vize başvurusu yapılabilir diye düşünüyorum ama yine de kolay kolay vize çıkmayabilir.

Mgeplnc

doktora kabul burs

Mesaj gönderen Mgeplnc » Prş Mar 09, 2017 10:39 am

Merhaba,
Almanyada bir hocadan kabul yazısı alınca doktora için okul burs veriyor mu?
Yoksa bursa takılmayıp kabul alıp almanyada burs bulunabılır mı?

Mgeplnc

Mesaj gönderen Mgeplnc » Prş Mar 09, 2017 10:40 am

Burs alınca vizede sıkıntı cıkmazmıs ama sanırım diğer türlü sıkıntı ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 09, 2017 11:05 am

Konuyla alakasiz sorular sormayin lütfen. Yeni baslik acabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Mgeplnc

Mesaj gönderen Mgeplnc » Prş Mar 09, 2017 2:19 pm

Kusura bakmayın yeni kullanmaya basladım, kusura bakmayın tekrardan.
Baslık actım,
Tesekkur ederım