Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Clausthal'de Kalacak Yer

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
egebrls

Clausthal'de Kalacak Yer

Mesaj gönderen egebrls » Cum Mar 03, 2017 9:04 am

Merhabalar,

Ben yazın başında dil kursu için Clausthal'e gidiyorum ve dil kursu bittikten sonra üniversitem başlayana kadar Türkiye'ye döneceğim kısacası ilk etapta orada kalacağım süre çok uzun değil (Yaklaşık olarak Haziran başı - Eylül sonu). Bu süre için kalacak yer olarak ne yapmalıyım? Duyduğuma göre bu kadar kısa bir süre için yurtlar yer vermezlermiş ya da verenler de tam bir dönem parası talep ederlermiş -değişkenlik göstermekle birlikte ortak öğrenci evleri için de aynısı söyleniyor- bu yüzden öncelikli hedefim ev fakat oradaki evler hakkında pek bir bilgim yok. Ev bulmak zor mu? Fiyatlar ne durumda? Ev dışında bu süre zarfını geçirebileceğim kalacak bir yer önerisi olan var mı?

ozanakss

Re: Clausthal'de Kalacak Yer

Mesaj gönderen ozanakss » Çrş Kas 01, 2017 12:52 pm

egebrls yazdı: Cum Mar 03, 2017 9:04 am Merhabalar,

Ben yazın başında dil kursu için Clausthal'e gidiyorum ve dil kursu bittikten sonra üniversitem başlayana kadar Türkiye'ye döneceğim kısacası ilk etapta orada kalacağım süre çok uzun değil (Yaklaşık olarak Haziran başı - Eylül sonu). Bu süre için kalacak yer olarak ne yapmalıyım? Duyduğuma göre bu kadar kısa bir süre için yurtlar yer vermezlermiş ya da verenler de tam bir dönem parası talep ederlermiş -değişkenlik göstermekle birlikte ortak öğrenci evleri için de aynısı söyleniyor- bu yüzden öncelikli hedefim ev fakat oradaki evler hakkında pek bir bilgim yok. Ev bulmak zor mu? Fiyatlar ne durumda? Ev dışında bu süre zarfını geçirebileceğim kalacak bir yer önerisi olan var mı?
Ne yaptınız kalacak yer için? Size bir kaç sorum olacaktı sorun olmazsa
Bende Clausthaldan kabul aldım ama dil kursu için bazıları iyi bazıları kötü şeyler diyor.
Sizin düşünceniz nedir?
Ne kadar geliştirdiniz kendinizi ?
Sınıftaki insan dağılımı nasıl oluyor arap çoğunluklu diyorlar doğrumu?
Hocaları nasıl?

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Sal Kas 14, 2017 8:58 pm

ozanakss yazdı: Çrş Kas 01, 2017 12:52 pm Ne yaptınız kalacak yer için? Size bir kaç sorum olacaktı sorun olmazsa
Bende Clausthaldan kabul aldım ama dil kursu için bazıları iyi bazıları kötü şeyler diyor.
Sizin düşünceniz nedir?
Ne kadar geliştirdiniz kendinizi ?
Sınıftaki insan dağılımı nasıl oluyor arap çoğunluklu diyorlar doğrumu?
Hocaları nasıl?
Sınıf arap, hint ve çinli karması. Toplama kampından hallice. Hatta bazı araplar diğer gruplarda çok arap var diye grup değiştirmeye uğraşıyorlar hoca izin vermiyor. Çok ilginçler dil kursunun önünde sigara yakıp telefondan son ses arapça şarkılar açıyorlar hahahahhahahahh çılgın bir ortam seni bekliyor.

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Sal Kas 14, 2017 9:11 pm

cvkogz yazdı: Sal Kas 14, 2017 8:58 pm Sınıf arap, hint ve çinli karması. Toplama kampından hallice. Hatta bazı araplar diğer gruplarda çok arap var diye grup değiştirmeye uğraşıyorlar hoca izin vermiyor. Çok ilginçler dil kursunun önünde sigara yakıp telefondan son ses arapça şarkılar açıyorlar hahahahhahahahh çılgın bir ortam seni bekliyor.
d

Dil konusunda b1 ve b2 yi orada alacağım eğitim anlamında nasıl
Bu dedikleriniz benide korkuttu araplar falan belki berlinde özel bir kursa giderim.Ama merak ediyorum kursu nasıl eğitimi? Bide Berlinde önereceğin kurs varmı?

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Sal Kas 14, 2017 9:58 pm

ozanakss yazdı: Sal Kas 14, 2017 9:11 pm d

Dil konusunda b1 ve b2 yi orada alacağım eğitim anlamında nasıl
Bu dedikleriniz benide korkuttu araplar falan belki berlinde özel bir kursa giderim.Ama merak ediyorum kursu nasıl eğitimi? Bide Berlinde önereceğin kurs varmı?
Ben A1 den başladım, ikinci haftaya geldik araplardan ziyade hintler ve afrikalılar e ve i yanyana gelince nasıl okunur öğrenmemekte ısrarcılar. Çinliler zaten telaffuz edemiyor gariplerim.

Dersin çoğu telaffuz hatalarını düzeltmekle geçiyor. Onun dışında eğitimde bir sorun yok bence. Hocalar yardım sever gözüküyor. Bilmiyorum henüz yeniyim bende. Şu A1 den sıyrılmam lazım.

Türkiye'de vize için A1 aldım Göethe den ama yinede A1 den başlamak istedim.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Kas 14, 2017 11:15 pm

Merhaba dostum ,

Özel kursada gitsen Arap ve Çin gibi kalabalık nüfuslu milliyetlerden insanları görme olasılığın çok yüksek. Ben özel kursa gidiyorum ve aynı durum bizim içinde geçerli neredeyse nüfusun tamamı bu milliyetlerden yani kısacası diyeceğim odur ki bu durumu baz alıp hareket etme veya moral bozukluluğu açısından negativ düşüncelerde olma. Çok yüksek ücretli kursa da gitsen bu milliyetlerden oluşacağını tahmin ediyorum ama tabi daha az sayıda daha elit olabilme ihtimaliyle... Kolay gelsin
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.