Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

basvururken dil belgesi istemeyen tu9 unileri?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
retro

basvururken dil belgesi istemeyen tu9 unileri?

Mesaj gönderen retro » Sal Şub 28, 2017 9:55 pm

iyi gunler arkadaslar maschienbau muhendisligi icin konusuyorum, nisandaki testdaf 7-8 haziran gibi aciklaniyor onu gecebilirsem rwth'a basvuracagim. ama gecemezsem hazirandaki testdafa girmeye dusunuyorum. o da temmuz sonunda aciklaniyor yani deadline'dan sonra. diyorum ki butun belgelerimi deadline'dan once gondersem dil belgesi ciktiktan sonra onu gondersem yada hepsini sonra gondersem bu durumu hangi uniler kabul edebilir.
ozellikle baden-wurttemberg olmasin cunku harc ucreti belimi bukebilir.

Leibniz Universität Hannover
TU Darmstadt
TU Braunschweig
gibi universteler dusunuyorum, bunlarin hangisi dedigim kosulu kabul ediyor

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: basvururken dil belgesi istemeyen tu9 unileri?

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 01, 2017 2:16 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

retro

Mesaj gönderen retro » Çrş Mar 01, 2017 5:39 am

oradan butun makaleleri okudum fakat aradigim soru yok. ben temmuzun sonundaki belgeleri kabul etmeyeceklerse bir sene daha kaybedip oralarda kurs goremem. turkiyede okulum baslar burada devam ederim.
mesela braunschweig icin soyle yazmissiniz,
TU Braunschweig dan yilin her dönemi hic almanca bilmeden de ön kabul alabilirsiniz. Basvuruyu direk olarak üniversiteye yapiyorsunuz. Basvuru ücreti olarak 50 euro ödemeniz gerekiyor. Fakat ön kabul alabilmek icin de ayrica TU Braunschweig in kendi dil kursuna kayit yaptirmaniz sart.

TU Braunschweig in kendi bünyesinde A1 den DSH seviyesine kadar sundugu hazirlik kurslarinda her bir kur yaklasik 5 hafta sürüyor ve fiyati su anda 830 Euro. Toplam 6 kur egitim görmek zorundasiniz ve kurs sonunda üniversitenin kendi yaptigi DSH sinavina giriyorsunuz. Fakat kapasite sorunu oldugu icin, TU Braunschweig den ön kabul alabilmek ve dil kursuna yazilabilmek icin en az 4-5 ay önceden basvuru yapmaniz gerekiyor. Dil kursu kaydi ve üniversite basvurusu paralel olarak yürüyor.

diyelimki ben bu okula basvurdum ama benden dil kursuna kayit olmamida istiyor ben boyle birsey istemiyorum. birde on kabul aldik diyelim dil belgesini kayit olurken goturebiliyormuyuz.

tubs

Mesaj gönderen tubs » Prş Haz 22, 2017 10:09 am

retro yazdı: Çrş Mar 01, 2017 5:39 am oradan butun makaleleri okudum fakat aradigim soru yok. ben temmuzun sonundaki belgeleri kabul etmeyeceklerse bir sene daha kaybedip oralarda kurs goremem. turkiyede okulum baslar burada devam ederim.
mesela braunschweig icin soyle yazmissiniz,
TU Braunschweig dan yilin her dönemi hic almanca bilmeden de ön kabul alabilirsiniz. Basvuruyu direk olarak üniversiteye yapiyorsunuz. Basvuru ücreti olarak 50 euro ödemeniz gerekiyor. Fakat ön kabul alabilmek icin de ayrica TU Braunschweig in kendi dil kursuna kayit yaptirmaniz sart.

TU Braunschweig in kendi bünyesinde A1 den DSH seviyesine kadar sundugu hazirlik kurslarinda her bir kur yaklasik 5 hafta sürüyor ve fiyati su anda 830 Euro. Toplam 6 kur egitim görmek zorundasiniz ve kurs sonunda üniversitenin kendi yaptigi DSH sinavina giriyorsunuz. Fakat kapasite sorunu oldugu icin, TU Braunschweig den ön kabul alabilmek ve dil kursuna yazilabilmek icin en az 4-5 ay önceden basvuru yapmaniz gerekiyor. Dil kursu kaydi ve üniversite basvurusu paralel olarak yürüyor.

diyelimki ben bu okula basvurdum ama benden dil kursuna kayit olmamida istiyor ben boyle birsey istemiyorum. birde on kabul aldik diyelim dil belgesini kayit olurken goturebiliyormuyuz.
Merhaba. Orada okudugunuz bilgiler eksik veya yanlistir. Lütfen International Office calisanlarindan birine email yaziniz.