Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum izni problemi yardım!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
ogulcan93

Oturum izni problemi yardım!!

Mesaj gönderen ogulcan93 » Cmt Şub 25, 2017 11:27 pm

Merhaba arkadaşlar benim durumum biraz karışık umarım okuyup yardımcı olabilirsiniz. Ben geçtiğimiz sene 1 Nisan'da Bochum şehrine Almanca öğrenmek için TestDaf hazırlık kursuna gelmiştim. Ve tüm kurları kalmadan tamamladım. 14 Şubat'ta TestDaf sınavına girdim ve şu an sonucu bekliyorum. 23 Şubat'ta yabancılar bürosunda oturum iznimi uzatmak için görüşmem vardı. "Ne yapıyorsun şuanda yani ne yapacaksın" dediğinde durumu anlattım. Bulunduğum üniversitede Sommersemester için benim bölümümün açılmadığını, okumak istediğim üniversitelerde ise TestDaf sonuç belgesi istediği için başvuru yapamadığımı söyledim. Memur "o zaman sınav sonuçları açıklansın, sonuç belgenle birlikte gel tekrar" dedi. Şimdi sorun şu sınavı geçemezsem tekrar uzatmak için gerekçem oluyor çünkü sınava hazırlanıyorum. Ama eğer geçersem boşta kalıyorum. Sizce ne yapmam gerekiyor. Herhangi bir kursun C1 kuruna kayıt olup gitsem işe yarar mı? Çünkü ben B2'ye kadar yaptım. TestDaf için B2 yeterli. Ama C1 de yapmak istediğimi söylesem işe yarar mı? Önerileriniz ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Oturum izni problemi acil yardım!!

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 26, 2017 3:35 am

Aynen dedigin gibi herhangi bir kursta C1 kaydi göstermen yeterli olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

aysebusra

Re: Oturum izni problemi yardım!!

Mesaj gönderen aysebusra » Pzt Şub 27, 2017 2:52 am

ayni durum benim icin de gecerli. 14 subatta sinava girdim ve adam bu son hakkin dedi oturumunu uzatmayacagiz sinavi gecemezsen dedi. sinavim güzel gecti benim kalma sansim da yok acikcasi gectigimi umuyorum. ama benim de aklima takiliyor gürkan bey. sinavi gectiysem sommer icin basvuru yaptigim okullar var kabul de almistim onlara testdaf belgemi göndermeyi düsünüyorum direk sommer semestera baslamak istiyorum ama eger bu mümkün olmazsa bana sorun yaratirlar mi? yine kursa mi kayit olmami isterler? adam bana bundan bahsetmedi :/

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Şub 27, 2017 3:53 pm

Bu yaz dönemi icin Kabul aldiysaniz, Kabul aldiginiz universiteler ile görüsün, testdaf ssonucunu sonra getirebileceginizi söyleyin, Kabul edebilirler. gerci sonuc nisan basi gibi ancak gelir, ama sanisinizi deneyin. Eger Kabul etmezlerse , testdaf sonucunuz ile yabancilar polisine gidersiniz ve kis dönemine tekrar basvuru yapacaginizi söylersiniz.

aysebusra

Mesaj gönderen aysebusra » Sal Şub 28, 2017 5:24 pm

cok tesekkür ederim. bende öyle yaptim kabul aldigim ünilere söyledim bu durumu bazilarina sirf öylesine vorbereitungstudiuma basvurdum hatta su an birinde ögrenci görünüyorum her ihtimale karsi öyle ayarladim. vakit de kaybetmek istemiyorum artik baslasin su okul modundayim acikcasi. tekrar tesekkürler