Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausländerbehörde Şartlı Kabul Belgeleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
macerailke

Ausländerbehörde Şartlı Kabul Belgeleri

Mesaj gönderen macerailke » Çrş Şub 15, 2017 11:42 am

Merhabalar, bugün oturumu uzatmak için Ausländerbehördeye gittim. Bremen ve Mittelhessenden şartlı kabulüm var. Ben dil sınavı geçtiğim takdirde başka bir okula da başvurabilecigemi belirttim. Örnek olarak darmstadi verdim. Oyle diyince darmstadtin kabul belgesini görmek istedi. Ben de henüz basvurmadigimi belirttim. Oturumu uzattı ve oturum kartını almam için randevu verdi. Okul basvuru belgelerini de tekrar istedi. Elimde olan şartlı kabul belgelerini mi götürmem gerekiyor ? Zaten başvuru zamanı olmadığı için şuan başka bir yerden şartlı kabul almam mümkün değil. Diğer şartlı kabullerin üstünden 1 sene geçti ama sanırım süresi bitmiş oluyor. Kafam biraz karıştı açıkçası, kartı almaya gidince ne yapmam gerekiyor, ne söylemeliyim bir sorun çıkmaması için ? Çok teşekkür ederim şimdiden
, iyi günler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ausländerbehörde Şartlı Kabul Belgeleri

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 15, 2017 12:09 pm

Su anda hangi seviyede almancaniz?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
macerailke

Mesaj gönderen macerailke » Çrş Şub 15, 2017 12:18 pm

Şuan c1 kursu yapıyorum , testdaftan 3-3-3-4 aldım.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 15, 2017 12:46 pm

O belgeyle 15 ocaka kadar bir üniversiteye basvuru yapmaniz gerekiyordu. Tekrar bu tarihlerde dsh veya testdaf a girecekseniz ordan alacaginiz sonucu bekleyin. Aksi takdirde testdaf belgesi + yeni bir kurs kayit belgesi ve eski kabul belgeleriyle beraber gidin yabancilar dairesine.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
macerailke

Mesaj gönderen macerailke » Çrş Şub 15, 2017 1:00 pm

Anladım Gürkan bey, belge elime 28 Aralık 2016 tarihinde geçti. Tdn 3 ile kabul veren okullara başvuru yapamamıştık Sommer Semesterda başvuru olmadığı için. Birkaç tane hochschule vardı sanırım. Onumuzdeki ilk testdaf a giricem ama sınav tarihi 26 Nisan ve beni 29 martta çağırdılar. Geriye tek seçenek eski belgeler kalıyor sanırım. Bu durumda nasıl bir açıklama yapmam gerekiyor, bir problem çıkabilir mi ?