Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kabul ve Retler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
convivencia

Re: Kabul ve Retler

Mesaj gönderen convivencia » Cum Şub 03, 2017 2:55 pm

Bevar yazdı:Arkadaşlar meraba sayfada yeniyim sormk istedğim bişey var ben BEDEN EĞİTİMİ son sınıftayım ortalamam 3 ün üzerinde KÖLN Üniversitesi e başvurmam gerekiyo kabul edilme olasılıgım nedir veya nasıl ilerliyo bu aşamalar acaba yardımcı olabilirmisin.
Forumda sorunuzun sorulabileceği en iyi başlık burasıydı, tebrikler! Zaten üyeler olarak hiçbirimizin yeni başlık açma yetkisi de yok. Sadece yöneticiler soru sormak istediklerinde yeni başlık açabiliyorlar. O yüzden biz de bütün sorularımızı neyle ilgisinin olduğunu düşünmeden ilk bulduğumuz herhangi bir başlık altında soruyoruz. Başvurunuzda başarılar!

Bevar

Mesaj gönderen Bevar » Cum Şub 03, 2017 4:44 pm

Saolun peki dili dili burdamı öğreniyorum yoksa ordamı

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Cum Şub 03, 2017 6:15 pm

:D :D :D Güzel ülkemin güzel insanları. Allah sonumuzu hayretsin.

rozva

Mesaj gönderen rozva » Cum Şub 03, 2017 11:28 pm

karamolly yazdı::D :D :D Güzel ülkemin güzel insanları. Allah sonumuzu hayretsin.
:lol: :lol: Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Pzt Şub 13, 2017 12:41 am

Merhaba Arkadaşlar,

Nasip değilmiş kabul alamadım.

Ingolstadt Üniversitesi International Automotive Engineering ve Automotive Production Engineering ingilizce master programları için.

Ortalamam 3,41 ve uni-assist skoru ile 1.8 idi.

Gerekçe yalnızca 1.6 ülkemiz not sistemine göre 3,6 ve üstü ortalamalara kabul vermişler. Arkadaşlar zaman, emek ve para kaybı olmaması açısından malasef durum bu.

Herkese hayırlı sonuçlar ve başarılar.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Pzt Şub 13, 2017 12:42 am

karamolly yazdı:Merhaba Arkadaşlar,

Ingolstadt Üniversitesi International Automotive Engineering ve Automotive Production Engineering ingilizce master programları için.

Gerekçe yalnızca 1.6 ülkemiz not sistemine göre 3,6 ve üstü ortalamalara kabul vermişler. Arkadaşlar zaman, emek ve para kaybı olmaması açısından malasef durum bu.

Ape için kabul alanlar var fakat iş tecrübesi istiyor o da bende yok 2-3-4 yık tecrübesi olupta alman not sisteminde 2 civarı kişileri kabul etmişler.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzt Şub 13, 2017 1:04 am

Üzüldüm karamolly, gerçekten istiyordun o bölümü. yalnız okulun not isteği standartların çok üstündeymiş. senlik bir durum olmadığının farkındasındır umarım.

Farklı yerlere başvurmuş olmalısın, başvurmadıysan da benzer bölümlerin olduğu diğer okulları da es geçme. O ortalama ile bundan sonrakilerin hepsinden kabul alırsın sende biliyorsun.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Pzt Şub 13, 2017 10:59 am

Merhaba Deniz,

Hayatta çok şey öğrendiğim hatalarım oluyor bundan da birşeyler öğrendim bundan sonra kesinlikle alternatifsiz yola çıkmayacağım.

Yaz için sadece bu okula başvurmuştum birazda içime sinsin dedim ama sonrasında ülkedeki durumuda düşünerek ne olursa olsun gideyim dedim ama malesef iş işten geçmişti başka okullara başvurmadım.

Şimdi nasip olursa bir iş bulup çalışmayı düşünüyorum bulabilirsem tabi bir sonrakine bol alternatifli bir plan oluşturmayı düşünüyorum.

Senin içinde hayırlı sonuçları almışsındır inşallah. Bol şanslar.

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Pzt Şub 13, 2017 7:27 pm

karamolly yazdı:Merhaba Deniz,

Hayatta çok şey öğrendiğim hatalarım oluyor bundan da birşeyler öğrendim bundan sonra kesinlikle alternatifsiz yola çıkmayacağım.

Yaz için sadece bu okula başvurmuştum birazda içime sinsin dedim ama sonrasında ülkedeki durumuda düşünerek ne olursa olsun gideyim dedim ama malesef iş işten geçmişti başka okullara başvurmadım.

Şimdi nasip olursa bir iş bulup çalışmayı düşünüyorum bulabilirsem tabi bir sonrakine bol alternatifli bir plan oluşturmayı düşünüyorum.

Senin içinde hayırlı sonuçları almışsındır inşallah. Bol şanslar.

Dostum master için mi yoksa bachelor için mi başvurmuştun?

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzt Şub 13, 2017 10:54 pm

karamolly yazdı:Merhaba Arkadaşlar,

Karamolly herşeyde bir hayır varmış,belki başarı dolu bir kariyere adım atıyorsun haberin yok :))

Diğer okullar ve bölümlerde durumlae ne bilmiyorum ama 1.6 gerçekten çok iddialı insanı korkutmuyor değil.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Nis 08, 2017 2:51 pm

bussari yazdı:Merhaba,
diploma notum 95-96 civarı , ygsde 30bindim, lysde en kötü 20bine çekerim. A2 sertifikam var. Mühendislik için RWTH Aachen, TUM, KIT üniversiteleri için kabul alma şansım nedir?
Bence yüksek.

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Pzr Nis 09, 2017 1:10 pm

Diploma notum 90-93 arası,ygs sıralamam 75000(en kötü 50000 e çekerim),sertifikam yok yazın almanyada 9 aylık kursa başlayıp sertifika almayı planlıyorum.Bu şartlarda üst düzey ünilerden(Aachen,TU berlin gibi),veya orta düzey ünilerden kabul şansım ne kadardır arkadaşlar?

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Pzr Nis 09, 2017 2:23 pm

Diploma notum 72 lys 40-45 binlerde sizce tu9 uyesi unilerden kabul şansım varmi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 10, 2017 2:26 am

Arkadaslar o yil yapilan basvuru sayisina, basvuranlarin not ortalamasina göre degisir. Bosuna müneccimlik beklemeyin, yapabildiginiz kadar bütün üniversitelere basvuru yapin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Pzt Nis 10, 2017 11:38 am

Physiker yazdı:Arkadaslar o yil yapilan basvuru sayisina, basvuranlarin not ortalamasina göre degisir. Bosuna müneccimlik beklemeyin, yapabildiginiz kadar bütün üniversitelere basvuru yapin.

Bizdeki gibi başvurulan üniversitelerin bir limiti var mı? Yoksa istediğimiz kadar üniversiteye başvuruda bulunma hakkımız oluyor mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 10, 2017 11:41 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Pzt Nis 10, 2017 3:55 pm

Yazıyı okudum fakat şöyle bi sıkıntı var gibi,
Lys sonuçları temmuz başı-ortası gibi açıklanır diye tahmin ediyorum fakat bu tarihten sonra alman üniversitelerine bu sonuçla başvurmak,geri dönmelerini beklemek,ön kabul alındıktan sonra öğrenci vizesinin çıkma süresi gibi şeylerden dil kursu için kayıt dönemini kaçırmış olmuyor muyum?Okulumda beni yönlendiren kişi(dil kursu bulmama yardımcı olacağını,başvuru işlerini halledebileceğini söylemişti)ne kadar erken kayıt yaptırırsam dil kursuna o kadar iyi olacağını ve öğrenci vizesinden dil kursu kaydım olduğu sürece red almayacağımı söyledi.Kafama pek yatmadı doğrusu,sanki benden dil kursundan alacağı komisyon tarzı bir şey koparmayı düşünüyor gibi.Sizin düşünceniz nedir ve ne önerirsiniz?

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Çrş Mar 21, 2018 10:38 am

Fastlane621 yazdı: Prş Oca 26, 2017 2:30 am Bölüm: Ekonomi
Başvuru: Lisans
Almanca Seviyesi: A2
Ortalama: 82
Kabul Sonuçları: Başvurduğum 3 okulun ikisinden şartlı kabul geldi, digeri red.

Uni Bremen(K)
Uni Siegen(K)
Uni Paderborn(R)

Merhaba, danismanlik kullandin mi ? Bende siegen universitesine basvurmak istiyordum.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Mar 22, 2018 11:11 am

Zohnie2 yazdı: Pzt Oca 30, 2017 1:09 pm Bölüm: Informatik
Başvuru: Lisans
Almanca Seviyesi: B2
Ortalama:79
LYS: 28.000
KIT, RWTH Aachen, TU Dortmund (K)
TU München, Uni Paderborn (R)
Merhaba bu okulların her biri için ayrı bir motivasyon yazısı mı yazdınız nasıl yaptınız başvuruyu belgeleri filan açıklarsanız çok yardımcı olur? Hangi belgeler gerekiyor ve tercüme+noter onayı işlemlerini nasıl yaptınız

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Mar 22, 2018 11:15 am

ulashes yazdı: Pzt Oca 30, 2017 1:40 pm Duisburg red sebebini not ortalamam diye yazmış.Belki de bu yüzden de olabilir.

Zohnie arkadaşım teşekkürler ordan baktım hep ve fikrinizi de alayım dedim.Bu sefer birkaç üni ye başvuracağım sadece şartlı kabulü bekliyorum.
Merhaba, bende Duisburg-essen e başvuracağım hangi belgeleri yolladınız ve motivasyon yazısı yazdınız mı acaba?