Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize sonucu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Denizz

Re: Vize sonucu

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Şub 05, 2017 7:40 pm

Donald67 yazdı:Arkadaşlar bende Çarşamba vizeye gireceğim master için goethe den A1 sertifikam var özel kurstan A2 kurs bitirme belgem var birde üniversiteden dil kursu kabulüm var master için başvuruda bulunacağım yaşım 30
Eger sartlari sagliyosan yasin cokda sorun olacagini sanmiyorum. B1 olsaydi 30 cok degil bence sonucta insan biraz is tecrubesi edinip oyle baslamali yuksek ogrenimine. Siz de bu yonde bildirim verin bana kalirsa.

Bu arada siz vize gorusmesi icin randevunuzu ne zaman almistiniz, bu siralar ortalama kac gun sonraya randevu veriyor idata acaba?

Edit: Ankara konsoloslugu icin soruyorum.

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Pzr Şub 05, 2017 8:33 pm

Denizz yazdı:Eger sartlari sagliyosan yasin cokda sorun olacagini sanmiyorum. B1 olsaydi 30 cok degil bence sonucta insan biraz is tecrubesi edinip oyle baslamali yuksek ogrenimine. Siz de bu yonde bildirim verin bana kalirsa.

Bu arada siz vize gorusmesi icin randevunuzu ne zaman almistiniz, bu siralar ortalama kac gun sonraya randevu veriyor idata acaba?

Edit: Ankara konsoloslugu icin soruyorum.
Bu aralar yoğunluk yok iDATA'dan aynı hafta içine randevu alabilirsiniz Ankara için.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Şub 05, 2017 9:01 pm

Çok teşekkürler Eren.

Donald67

Mesaj gönderen Donald67 » Pzt Şub 06, 2017 8:50 am

Hemen veriyor 2 3 gün sonrasına

ferze

Mesaj gönderen ferze » Sal Şub 07, 2017 2:30 am

herr_sieben yazdı:bende red yedim 25 ekimde ve benmde red nedenm dil yetersizliği işte malum git kendi ülkende ögren falan filan
22 kasımda itiraz mektubumu alman avukat aracılıgı ile yoladım bu arada a1 aldım ve a2 ye giddigime dair belgeyide eke koydum bu yüzden itirazı geç yapmak zorunda kaldım aslında
bugünle beraber elli küsür gün oldu sadece belgelere yolladıkdan iki hafta sonra bi mail geidi aralık bası gibi baska hiç bir haber alamadım.
sana hayırlı olsun diyorum simdiden cıkmış mis gibi
Dostum bana da red geldi dilden. Bende itiraz ettim 20 aralıkta işleme alınmış 18 olacakta mail geldi inceleniyor falan size bir kararname göndereceğiz 8 hafta en az işlem süresi sürebilir demiş. Sana nasıl birşey yazmışlar ? Bende de hala ses seda yok. :/

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Şub 07, 2017 12:44 pm

ferze yazdı:Dostum bana da red geldi dilden. Bende itiraz ettim 20 aralıkta işleme alınmış 18 olacakta mail geldi inceleniyor falan size bir kararname göndereceğiz 8 hafta en az işlem süresi sürebilir demiş. Sana nasıl birşey yazmışlar ? Bende de hala ses seda yok. :/
benimde aynı sende oldugu gibi bildilendirme mailinden baska bişry gelmedi. bugün 77.gün olmus arıyorum orada calısan bayan diyo işlemde insallah olumllu sonuclarnır temennim bu sekilde.kararname falan gibi bişey yoktu benm mailde ayrıntılı olrak belli oldugu gün acıklma yapılacaktır diye yazı vardı sonunda .baska bi bilgilendirme yoktu keza olsa olurdu en son mail üzeerinden aylar gecti kardesim 3 ay olmus remen.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Sal Şub 07, 2017 1:51 pm

Bir cevap alırsan bizi de bilgilenir olur mu...

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Şub 07, 2017 2:21 pm

evt forma yazacagım gerekli acıklamayı sonucllanırsa.

vhpymn

Mesaj gönderen vhpymn » Prş Şub 09, 2017 12:43 am

Arkadaşlar bende 4 aralıkta itiraz ettim hala bekliyorum umarım güzel sonuçlar alırız

ferze

Mesaj gönderen ferze » Prş Şub 09, 2017 3:43 pm

vhpymn yazdı:Arkadaşlar bende 4 aralıkta itiraz ettim hala bekliyorum umarım güzel sonuçlar alırız
Red gerekçeleri neydi ?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Cum Şub 10, 2017 12:38 am

bugün konsolosluk beni aaradı ve psaportumu istediler ve gidis gelis tarihlerinnide sizce sonuc olumlu olumsuzm u yarın göndeecegim passaportumu...

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Şub 10, 2017 12:53 am

Bir kisi de daha boyle olmustu ve vize almisti sonunda. Ani defteri 15 te yaziyor olmasi lazim. Ayrica, redleri pasaporta basiyorlar mi artik, A4 te bir yazi ile ret veriliyor saniyordum ben.
Onay olur umarim ama bekleyisin sona erecek en azindan yakinda.
Benim sana soracagim, pasaportu kargo ile mi gondereceksin? İslem gordukten sonra ise nasil geri alacaksin?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Cum Şub 10, 2017 9:55 am

hicbir fikrim yok aslında .bugün terkrar arayacagım.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Cum Şub 10, 2017 12:09 pm

herr_sieben yazdı:bugün konsolosluk beni aaradı ve psaportumu istediler ve gidis gelis tarihlerinnide sizce sonuc olumlu olumsuzm u yarın göndeecegim passaportumu...
Kardeşim bi aksilik çıkmazsa eğer %90 aldın vizeyi. Zaten geliş gidiş tarihlerini sormalarinfan belli. Gidiş tarihi neyse de geliş için ne dedin ? Belli değil ki sonuçta

vhpymn

Mesaj gönderen vhpymn » Cum Şub 10, 2017 2:16 pm

ferze yazdı:Red gerekçeleri neydi ?
Dil yetersizliğiydi

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Cum Şub 10, 2017 5:04 pm

ferze yazdı:Kardeşim bi aksilik çıkmazsa eğer %90 aldın vizeyi. Zaten geliş gidiş tarihlerini sormalarinfan belli. Gidiş tarihi neyse de geliş için ne dedin ? Belli değil ki sonuçta
karedşim altı aylık bi zamnı kapsayacak sekilde verecegim onlar ne kadar verir bilmem tabiki ben dil kursu takvimine göre yapacagım planı

Donald67

Mesaj gönderen Donald67 » Cum Şub 10, 2017 10:05 pm

Ben 2015 yılında mezun oldum okuldan daha öncede 2 yıllık bitirmiştim

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Şub 12, 2017 11:25 pm

Denizz yazdı:Bir kisi de daha boyle olmustu ve vize almisti sonunda. Ani defteri 15 te yaziyor olmasi lazim. Ayrica, redleri pasaporta basiyorlar mi artik, A4 te bir yazi ile ret veriliyor saniyordum ben.
Onay olur umarim ama bekleyisin sona erecek en azindan yakinda.
Benim sana soracagim, pasaportu kargo ile mi gondereceksin? İslem gordukten sonra ise nasil geri alacaksin?
herr_sieben yazdı:hicbir fikrim yok aslında .bugün terkrar arayacagım.
Merhaba, bilgi alabildin mi gönderimi ve geri teslimi ile ilgili?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzt Şub 13, 2017 4:29 pm

Denizz yazdı:Merhaba, bilgi alabildin mi gönderimi ve geri teslimi ile ilgili?
Evet bugun üc AYLIK aldim malesef bu kadar az zmanda nasil kur atlanir anlamadim