Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans yaş sınırı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Melih89

Lisans yaş sınırı

Mesaj gönderen Melih89 » Prş Oca 05, 2017 9:56 pm

28 yaşındayım 2014 girişliyim uniye lisans basvurusunda bir sıkıntı çıkarmı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Lisans yaş sınırı

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 06, 2017 6:58 pm

Üniversite yasa bakmaz, konsolosluk bakiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Melih89

Mesaj gönderen Melih89 » Cum Oca 06, 2017 8:56 pm

Physiker yazdı:Üniversite yasa bakmaz, konsolosluk bakiyor.

Olumsuz mu bakıyorsunuz?

sendrom1

Mesaj gönderen sendrom1 » Cmt Oca 07, 2017 9:35 pm

Hocam aynı problem ile ilgili bende bir konu açmıştım bakabilirsin az çok fikirler var orda. bende 25 yaşındayım almanyada lisans okumayı düşünüyorum ama dil öğrenme,tekrar lisans okuma felan derken 30 yaşını geçmiş olmak yabancı bir kültürde 2.sınıf insan muamelesi görmek felan bilemiyorum yani. ayrıca avrupada ekonomik gerileme,göçmen karşıtlığı felan... yani çok detaylı düşünüp karar vermek lazım derim ben. berlin'de ailem olmasına rağmen söylüyorum bunları. herşeyi ardında bırakıp gitmeye değer olmalı.

Yaş problemini üni'ler çıkarmaz vize'de problem yaratırlar. o aşamada ikna için dil bilgisini burada bir seviyeye getirip belgelemen gerekir.(örn. A2 felan olmalı) okumak istediğin bölümle ilgili istekli ve başarılı oldugunu felan gösterebilirsin. sertifika,proje vs. gibi şeyler sunabilirsin. yani bir şekilde konsolosluğu gerçekten okumaya gittiğine ve başaralı bir profil olduguna ikna etmen gerek.

Donald67

Mesaj gönderen Donald67 » Pzr Şub 05, 2017 6:43 pm

Merhaba bende master için başvuruda bulundum okuldan dil kursuna kabulüm geldi elimde A1 goethe sertifikası var ve A2 özel bir kurstan katılım belgem var ortalamam 3.00 Yaşım 30 problem olur mu?

hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen » Sal Nis 18, 2017 10:52 pm

Merhabalar
Ben şuan 19 yaşındayım. Haziranda 20 olacağım. Almanyada hazırlık eğitimime başladığım senede (tabi vize alabilirsem) 21 olacağım. Tahmini olarak lisansımı gecikmesiz olarak bitirdiğimde ise 25 olacağım. Şimdi benim alttaki iki durumda vizede ve üniversitede ve tabii iş bulmada şansım ne olur bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
1-) TestAS iyi bir puan ve B1 almanca.
2-) TestAS yok ve B1 almanca. 330 puan LYS, yaş 21 lisans hazırlık başlangıcı.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 19, 2017 1:58 am

Vize sansin yüksek olur her iki durumda ama testas sinavina göre is bulabilme sansini sormadigini ümid ediyorum.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com