Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

A1 Den B1 Seviyesine

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
t.ozgur

A1 Den B1 Seviyesine

Mesaj gönderen t.ozgur » Cmt Şub 04, 2017 5:10 pm

Şu anda 0 almanca bilgim var ben evde kendim çalışarak B1 seviysine gelebilirmiyim acaba ? eğer evde çalışacaksamda Ferhat YILDIZIN kitabını almayı düşünüyorum çok güzel anlatılıyor. Kitapdaki konularda şunlardır:
1.png
2.png

t.ozgur

Re: A1 Den B1 Seviyesine

Mesaj gönderen t.ozgur » Cmt Şub 04, 2017 5:35 pm

demek istediğim bu konuları bitirip b1 seviyesine kadar gele bilirmiyim ne kadar ilerlerim yada evde çalışarak b1 seviyesine geline bilinirmi ?

Zohnie2

Mesaj gönderen Zohnie2 » Cmt Şub 04, 2017 6:05 pm

Konuları bitirirsin bitirmesine de ancak lisen de bir matematik dersi gibi düşün bol bol tekrar ve özveri lazım. İnternetin nimetlerinden faydalanabilirsin, ben A2 iken çokça almanca bilen ya da alman partner bulmuştum, onlarla sohbet edersin, düzenli hava durumu vs. gibi haberleri dinlersin klasik tavsiyeler işte, isteyince yapılamayacak bir şey değil.

t.ozgur

Mesaj gönderen t.ozgur » Cmt Şub 04, 2017 6:32 pm

Zohnie2 yazdı:Konuları bitirirsin bitirmesine de ancak lisen de bir matematik dersi gibi düşün bol bol tekrar ve özveri lazım. İnternetin nimetlerinden faydalanabilirsin, ben A2 iken çokça almanca bilen ya da alman partner bulmuştum, onlarla sohbet edersin, düzenli hava durumu vs. gibi haberleri dinlersin klasik tavsiyeler işte, isteyince yapılamayacak bir şey değil.
yani düzenli bir çalışma ile 0 dan b1 seviyesine kadar öğrenirsiniz diyosunuz peki b1 sınavına nasıl çalışmalı hani konuları nereye kadar filan bu yukardaki konular b1 e yeterlimi ? tereddüt ediyorum.

Zohnie2

Mesaj gönderen Zohnie2 » Cmt Şub 04, 2017 8:23 pm

Öğrenilebilir ancak hiç almancam yok demişsin uzun sürer, 6-7 aylık bir süreçten bahsediyoruz, tek bir kitaptan çalışamazsın zaten, genel olarak B1in hangi konuda bittiğini hatırlamıyorum, pek çoğu var gibi duruyor ancak araştırıp bir kaç kitap içeriğinden kolayca öğrenebilirsin. Bana sorarsan A2 yi bitirdim tamamdır deyince ciddi bir kurumun sertifika sınavında dene kendini yola öyle devam et. Her şeye rağmen yalnız öğrenmek çok gayret ister.

t.ozgur

Mesaj gönderen t.ozgur » Cmt Şub 04, 2017 8:40 pm

Soruma cevap verdiğiniz için teşekkürler bide almanca öğrenmek için önerebilceğiniz bi site,kaynak gibi şeyler varmıdır ?

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Cmt Şub 04, 2017 9:39 pm

Ben bu zamana kadar Almanca öğrenirken en büyük faydayı Rosetta Stone,Duolingo programlarından gördüm. Araştır,incele derim. Rosetta Stone için elimde dil paketleri mevcut ama 3-4 gb lık dosyalar. Maille falan yollamak mümkün değil. Ama biraz kurcalasan internette bulursun.