Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Fikirlerinize ihtiyacim var

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
batuhanalkn

Almanca Fikirlerinize ihtiyacim var

Mesaj gönderen batuhanalkn » Prş Şub 02, 2017 6:57 pm

Merhaba arkadaslar temmuzdan eylüle kadar istanbul moda goethede gittim.En son a2.1 aldim.Almanyada ki dil kursumda Stuttart Deutschkolleg de ocak ayinda basladi a2 den.
Acikca söylemeliyim ki a1 deki eksikliklerim yüzünden cok sıkıntı cektim baslarda.
Suan kursun son haftasina girecegim eskiye yonelik eksiklerimi kapattigimi düsünüyorum ama yinede zorlaniyorum.
Kursta 2 hoca var.Birisi yasli birisi 3 gün ders anlatiyor digeri 28 yaslarinda
Yasli olandan cok cektim kursun ilk haftasindan beri tekrar a1 e git tekrar a2 yap diyip duruyor kendimi asiri stressli hissediyorum.Cok bunaldim kadina rezil olmamak icin günde 5-6 saat Almanca calisiyorum ama ertesi gün panikten kadin birsey sordugunda yine panikten cevap veremiyorum.Tekrar a2 yapmak benim icin sorun degil , önemli olan ögrenmek bunun bilincindeyim ama bilmiyorum a2deki genel gramatik ^dass,als,wenn,passiv,weil ve diger gramatik konularini anladigimi düsünüyorum.Sizce ne yapmaliyim devam edersem b1 de yine ayni hocalar olucak ve kesinlikle ayni baskiyi tekrardan kurucak ögretmen.
Tekrar kursun bana faydasi kabul ediyorum ki az kelime biliyorum tekrar a2 yaparsam gramatik yerine kelimeye agirlik veririm böylelikle diger kurlarda sıkınti cekmemis olurum.
Ama gercekten gerekiyormu bilmiyorum