Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce Master, Computer Science vb.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
VedatAkdemir

İngilizce Master, Computer Science vb.

Mesaj gönderen VedatAkdemir » Pzt Oca 30, 2017 7:42 pm

Merhaba arkadaslar,
Ben Yazilim Muhendisligi son sinif ogrencisiyim. 8. donem haric ortalamam 2,66. Mezun olurken 2,72 civari olacak. Bolumum %100 ingilizce. Almanyada yuksek lisans/master yapmak istiyorum ama sansim var midir, ne kadardir, bu yollardan gecmis arkadaslar varsa tecrubelerinden yararlanmak istiyorum. Ayrica ek dil belgesi istemeyen okullar varsa, bolumumum %100 ingilizce okutulduguna dair belgem mevcut. Yazilim Muhendisligi okudugum icin bolumume yakin, Informatik ve benzeri bolumlerden, sartlari bana yakin olup daha once kabul almis olan arkadaslar varsa bilgilendirirse sevinirim. Mezun olana kadar basvuracagim okullara mecburen 2,66 lik ortalamamla basvuracagim. Hangi okullarda sansim olur?

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: İngilizce Master, Computer Science vb.

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Oca 30, 2017 11:27 pm

alman sisteminde not karsiligin yaklasik 2.9 - 3.0 araliginda. yogun basvuru almayan yerlerden kabul alabilirsin. bazi okullar da kabul sinavina tabi tutuyo genelde mantik sorulari. hangi okullar bisey diyemem okulu sec bak. genelde 2.5 ve üzerindekiler rahat kabul alir.

VedatAkdemir

Mesaj gönderen VedatAkdemir » Sal Oca 31, 2017 10:17 pm

Tesekkur ederim. Peki yogun basvuru olayini nasil anlayacagim ? TU Berlin mumkun mu acaba?
En son VedatAkdemir tarafından Sal Oca 31, 2017 10:18 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

VedatAkdemir

Mesaj gönderen VedatAkdemir » Sal Oca 31, 2017 10:18 pm

welly275 yazdı:alman sisteminde not karsiligin yaklasik 2.9 - 3.0 araliginda. yogun basvuru almayan yerlerden kabul alabilirsin. bazi okullar da kabul sinavina tabi tutuyo genelde mantik sorulari. hangi okullar bisey diyemem okulu sec bak. genelde 2.5 ve üzerindekiler rahat kabul alir.
Tesekkur ederim. Peki yogun basvuru olayini nasil anlayabilirim ? TU Berlin mumkun mu acaba?