Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlin de bulunan arkadaslar bir selam edelim!

Berlin eyaletinde yasam, egitim, universiteler
Kullanıcı avatarı
Tryst

Mesaj gönderen Tryst » Prş Eyl 10, 2009 2:41 am

Bilmiyorum benzer bir baslik daha evvel acildi mi ama acilmadiysa sayet,

Berlin de okuyan arkadaslar bir selam verelim,bu baslik altinda konusalim tanisalim..

Buyrun efenim biyron!

Kullanıcı avatarı
Tryst

Mesaj gönderen Tryst » Prş Eyl 10, 2009 2:41 am

Ben 2009 yilbasindan beri berlindeyim.Dil kursu mil kursu yuvarlanip gitmete ve yaklasan testdaf sinavinin saskinligi icerisindeyim.Muhtemelen ilk sinav isinma turundan ibaret olabilecek.Allahtan umit kesilmez :)

RuMustafa

Mesaj gönderen RuMustafa » Sal Kas 17, 2009 12:46 pm

selamlar Tryst, ben de Berlin deyim. tanisiyormuyuz acaba ;)Isallah basarili olursun TestDaf sinavindan. Olmasada sakin dert etme daha yeni gelmisin. 2 ay sonra tekrar var ona katilirsin. DSH sinavina da girersin. en kisa zamanda Berlin\'li diger arkadaslarlada tanismak isteriz...

Onur

Mesaj gönderen Onur » Sal Kas 17, 2009 12:58 pm

Selamlarrr.Vizemde bir son dakika surprizi olmazsa ben de aralikta Berlin\'de olucam :)

RuMustafa

Mesaj gönderen RuMustafa » Sal Kas 17, 2009 2:22 pm

[quote]Onur tarafindan yazilan metin:
Selamlarrr.Vizemde bir son dakika surprizi olmazsa ben de aralikta Berlin\'de olucam :)[/quote]

hadi hayirli olsun bakalim. umarim vizen bekledigin gibi zamaninda cikar. Universite mi Master icin mi geliyorsun???

Onur

Mesaj gönderen Onur » Sal Kas 17, 2009 2:39 pm

Simdi dil kursuna kaydoldum.Ondan sonra mster istiyorum.Sen ne yapiyorsun?

RuMustafa

Mesaj gönderen RuMustafa » Sal Kas 17, 2009 3:20 pm

[quote]Onur tarafindan yazilan metin:
Simdi dil kursuna kaydoldum.Ondan sonra mster istiyorum.Sen ne yapiyorsun?[/quote]

1 yildir berlindeyim. testdaf a girdim su an sonuc bekliyorum ve universite basvurulari yapiyorum. kismetse sommersemester da endustri muhendisligine basliycam.

Onur

Mesaj gönderen Onur » Sal Kas 17, 2009 4:17 pm

hayirli olsun.hangi uni yi istiyorsun?

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Çrş Şub 17, 2010 5:26 pm

bende nisan basinda berline master yapmaya geliyorum. Suan stuttgarttayim.

deniz_f

Mesaj gönderen deniz_f » Pzr Mar 14, 2010 1:51 am

ben de berlinde uni.ye devam etmek istiyorum.. ya da bastan baslamak.. offf cok calismak gerek coook :S

gulfinar

Mesaj gönderen gulfinar » Pzr Mar 14, 2010 10:17 pm

MERHABA ARKADASLAR BEN ISTANBULDA OTURUYORUM. AOF 3.SINIF ISLETME OÐRENCISIYIM. KAYDIMI BU SENE DONDURDUM.CALISIYORUM.MUHASEBE FINANS.SIMDI GOTHE ENST.ALMANCA DIL KURSUNA BASLADIM. BENDE BERLIN UNIVERSITESINE KAYDIMI ALDIRABILIRMIYIM ACABA BILGINIZ VAR MI? OKULA ORADA DEVAM EDIP ORAYA YERLESMEK CALISMAK ISTIYORUM. AMA BIR TURLU NASIL YAPACAÐIMI BILMIYORUM

Berliner

Mesaj gönderen Berliner » Prş May 06, 2010 10:11 am

Bu kadar az kisi mi varmi$ ?
Ve Tanri kolej mezunu ameleyi yaratti...

iwill

Mesaj gönderen iwill » Cum May 07, 2010 2:36 am

selam berlinli arkadaslar

inanin cok ACIL bi durum bundan 3 ay oncesine kadar hannover yakinlarinda soltau diye bi yerde yasiyordum ama mart ayinin basindan beri berline geldim ve burda anmeldung yaptiramadim, anmeldungum hala orda ama bugun elime bi mektup gecti, yabancilar polisi soltau dan "kursa dewam ettiginize dayir bi belge getirin, getirmediginiz takdirde vizeniz iptal olacak diye 2 tane mektup aldi 11 mart ve 18 mart tarihlerinde gonderilmis

ve bende bu sure icinde berlinde ne anmeldung yaptirabildim ne de kursa kayit olabildim
( maddi **** dolayi)

arkadaslar

1.bi yerden biryere tasinma durumunda ne kadar surede anmeldung yaptirmak zotundayim

2.kursa kayit olduguma dair belge gosteremezsem vizem iptal olurmu??

3.geriye donuk berlinde 2 aylik kursa gitmisim gibi bi belge alma sansim olurmu burdaki kurslardan..

NOT: mastar yapmak icin 13 ay once geldim almanyaya ve geriye 11 ayim kaldi,
vizemde de kursa dewam etmediginiz taktirde vizeniz iptal olur diye bi ibare war..
ilk geldigimde 2 yillik vize almistim!!!
cok tesekkur ederim ...

ve bende bu sure icinde berlinde ne anmeldung yaptirabildim ne de kursa kayit olabildim
( maddi **** dolayi)

arkadaslar

1.bi yerden biryere tasinma durumunda ne kadar surede anmeldung yaptirmak zotundayim

2.kursa kayit olduguma dair belge gosteremezsem vizem iptal olurmu??

3.geriye donuk berlinde 2 aylik kursa gitmisim gibi bi belge alma sansim olurmu burdaki kurslardan..

NOT: mastar yapmak icin 13 ay once geldim almanyaya ve geriye 11 ayim kaldi,
vizemde de kursa dewam etmediginiz taktirde vizeniz iptal olur diye bi ibare war..
ilk geldigimde 2 yillik vize almistim!!!
cok tesekkur ederim ... bu vesileyle tanismis oluyoruz, bi bildigi olan varsa yarin hardnach schule ye gidecegim ordan basliyacagim arastirmaya
telefon numaram:0177 5262416

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 07, 2010 5:09 am

1- Anmeldung zorunlu ve evet her tasindiginda her adres degisikliginde yaptirmak zorundasin.Suresi ise 3 ay diye biliyorum.
Aksi halde vizen iptalde edilebilir yahut yuksek para cezasida odeyebilirsin.

2-Kursa kayit olmazsan vizen %100 iptal edilir.

3-Geri donuk bir belge alman imkansiz gibi birsey.Dil kursunun sahibi tanidigin olmadikca imkansiz.

Ve eger evraklarinda tutarsizlik gorurlerse yani yalan bir sey gorurlerse fiktionsbescheinigung\'u verirler..

ilginccc

Mesaj gönderen ilginccc » Cum May 07, 2010 12:08 pm

slm bn almanyada eczacilik okumak istiyorum kismet olursa bu yaz gitcm allahin izniyle diploma yada baska seyler bakimindan sikinti cekermiyim lutfen bilen varsa yardim etsin

selenimo

Mesaj gönderen selenimo » Sal May 18, 2010 8:14 pm

[quote]ilginccc tarafindan yazilan metin:
slm bn almanyada eczacilik okumak istiyorum kismet olursa bu yaz gitcm allahin izniyle diploma yada baska seyler bakimindan sikinti cekermiyim lutfen bilen varsa yardim etsin[/quote]

dil sorununu hallettinmi?
bende eczacilik yada tip istiyorum, ama once burada 5 ay dil kursuna gitmem gerektigini b2 seviyesine gelip mart gibi almanyaya gidecegimi ve orada 4-5 ay daaha dil kursuna devam edip c2 seviyesine gelince
okula baslayabilecegimi soyledi danisman sirket.

ela07

Mesaj gönderen ela07 » Sal May 18, 2010 8:25 pm

arkadasim bu sorularini yanitlayabilmem icin cunku ayni sikintilari yasadim nerden mezun oldun lise ortalaman ve de universite sinav sonucun onemli yani kisacasi burada denk gelen puanin eger bunlarin sonucunda iyi bir abitur puanin geliyorsa uni ye kayit olurken sorun yasamiyorsun.Bunun yaninda tabi oncelikle ben goethe B2 ile on kayit yaptirip sonra dsh ya girmistim bu sartlari saglarsan ekstra bir sorun cikmiyor.
:)

swimming

Mesaj gönderen swimming » Sal Eyl 07, 2010 2:54 am

ARkadaslar merhaba size birkac sorum olacak...

Ben universiteyi almanyada okumak istiyorum ve istedigim bolum makine muhendisligi.. okudugum bir makalede bolumden bolume farkediyor okullar demisti bir arkadas. berlin teknik bu konuda nasil ? yada onerdiginiz bir okul var mi ? derslern zorlugu nasil sinif gecmek zormu ? eger dersi 3 kere veremezsen sinir disi diye okudum dogrumu ? birde ben sprcuyum sporsuz yapamam orada spor olanaklari ve ucretleri nedir ? son olarakda yemekli yurtlar varmi yardimlariniz icin cok cok tesekkur ediyorm simdiden..

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Sal Eyl 07, 2010 10:01 am

[quote]swimming tarafindan yazilan metin:
ARkadaslar merhaba size birkac sorum olacak...

Ben universiteyi almanyada okumak istiyorum ve istedigim bolum makine muhendisligi.. okudugum bir makalede bolumden bolume farkediyor okullar demisti bir arkadas. berlin teknik bu konuda nasil ? yada onerdiginiz bir okul var mi ? derslern zorlugu nasil sinif gecmek zormu ? eger dersi 3 kere veremezsen sinir disi diye okudum dogrumu ? birde ben sprcuyum sporsuz yapamam orada spor olanaklari ve ucretleri nedir ? son olarakda yemekli yurtlar varmi yardimlariniz icin cok cok tesekkur ediyorm simdiden..[/quote]

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=58

surdan baslayip kafana takilan ince ayrintilari sorarsan daha faydali olur hem bizim icin hem senin icin.... uniler ve egitim hakkinda yeterince bilgi var.
allahini seven defansa gelsin

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Pzr Eyl 12, 2010 11:03 pm

berlin muller str\'deki carik kafe\'yi bilen veya mudavimi olan var mi forumda?
uk